Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a helyes reakció részemről?...

Mi a helyes reakció részemről? Mire számíthatok, mit várhatok tőle?

Figyelt kérdés

Kisfiam első születésnapját követően elkezdtem dolgozni 4 órában. Rá addig a nagyszülők vigyáznak idén. Amit ők másképp csinálnak: egész nap játszanak vele (én csak akkor játszottam vele, ha kérte, egyébként nagyon ügyesen eljátszott egyedül), amint kinyújtja a kisujját, azonnal felveszik és cipelik, ringatják (hosszú hónapok alatt eljutottunk odáig, hogy elaludt az ágyban úgy, hogy csak mellette ültem).

Nem tudom, hogy emiatt-e vagy csak épp véletlen. De a harmadik naptól fogva, minden délután egész végig csak hisztizik, ha rászólok valami miatt, akkor csapkod, sír és csüng rajtam. Ha csak el merem engedni a kezét, már ordít. És ő nem volt ilyen, egy mintababa volt, tényleg!

És ma már az ágyban sem volt hajlandó elaludni. Kénytelen voltam ott hagyni hisztizni. Fél óra ordítás után szinte már ülve elaludt, mire nagynehezen rávettem, hogy feküdjön le miközben megigértem, hogy fogom a kezét, csak aludjon. A szívem szakad meg, de nem szeretném újra ringatni, ha már végre el tudott aludni egyedül és mivel bölcsibe megy januártól, tudom h. ott senki nem fogja őt ringatni...


Mit tegyek? Kezdjem el én is cipelni egész nap, ringatni? Vagy rövid átmeneti idő után megtanulja h. mit lehet anyával és mit a nagyiékkal? Vagy a nagyiéktól követeljem meg, hogy még ha eleinte nehéz is nekik, de igenis ők is követeljék meg a fiamtól amit én (játszon egyedül, aludjon az ágyában, stb)?

Szerintetek a nagyiék kényeztetése vagy egyszerűen csak a hiányom váltja ki belőle ezeket?


Előre is köszönök minden véleményt. Főleg azok segítsenek, akik már voltak ilyen helyzetben, mert múlt héten még nekem is megvolt az elképzelésem, hogy majd mi hogy lesz ha munkába állok és lám, mennyi nehézség pottyant az ölembe :(. Azt terveztem, hogy majd sokat leszek a fiammal munkaidő után, de az nem állapot, hogy már akkor is ordít, ha a vacsoráját készítem :(


2010. szept. 10. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Valahol a nagyszülőknek kellene elmagyarázni hogy ez neked rossz. Kicsit hagyják a gyereket és próbálják betartani a Te általad megtanitott ritmust és szokásokat.


Nálunk is ugyanez van hidd el hétvégén mamánál a gyerek tündéri szófogadó és csendes kislány (nem túloz a mam más véleménye is ugyanez ) aztán vasárnap átmegyünk és alapvető dolgokon sikitva hisztizik csak mert ott van anya és apa.

2010. szept. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem voltam ilyen helyzetben, de az a véleményem, hogy a nagyiékkal meg kell beszélni a nevelési elveidet. Sőt, az elején kellett volna. Megmondani nekik, hogy mit vársz el tőlük, te hogyan nevelted a gyerekedet eddig, mihez van szokva és legyenek szívesek ezt ők is így csinálni. A gyereknek rossz, ha itt így, ott meg úgy nevelik, mert szegény nem tudja, hogy akkor most mi van, mi a helyes és ki mit vár tőle. Legyél határozott, mégiscsak te vagy az anyja!
2010. szept. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Természetesen mindent elmondtam a nagyiéknak, hogy mit hogyan szoktam. Anyósom azért ringatja, mert úgy könnyebben elalszik. Apósom elve: a szülők nevelnek, a nagyszülők kényeztetnek. És hiába mondtam neki, hogy igenám, de a bölcsiben senki nem fogja ezeket megcsinálni neki és nagyon rossz lesz majd a babának. Erre az volt a válasz, hogy óh hát az még fél év...


Örülök, hogy egyáltalán elvállalták a fiam felügyeletét. Ezért vagyok bajban azzal, hogy mit tegyek. A fiam pedig egész nap, ha csak eltávolodok tőle egy lépésnyit torkaszakadtából üvölt. Fél óráig bírtam hallgatni ma...

2010. szept. 10. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!