Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki altassa a babáját napkozben...

Ki altassa a babáját napkozben lehuzott, besotétített szobában, ez helyes?

Figyelt kérdés
én jártam terhestanfolyamra és ott azt mondták hogy nappal világosnál kell aludni a babának,nem besotétítve. éhjjel meg ugyis sotét van és lámpa nélkul. a mi szobánkban alszik a kicsi. halkan megy a tv. ot nemzavarja. ha így csinálja vki, a babája is tudni fogja hogy mikor van nappal és éjszaka.
2011. aug. 30. 14:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
altatja....
2011. aug. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ez így igaz, az én kisfiam is születésétől kezdve így aludt. Nappal világosban, és lágy zene szólt neki a háttérben, - bevallom azért, mert akkor végeztem a háztartási dolgokat és a csörömpölésre, mosógépre, ajtónyitogatásra, stb. nem ébredt fel. Éjjel pedig én éjszakai fénynél altattam, most egy éves és bajom is van vele, mert nem tudom leszoktatni róla. A második babámnál nem lesz éjszakai fény az tuti! A fiam soha nem keverte össze a nappalt és az éjszakát. Úgyhogy amit mondtak neked bizony az a jó módszer!
2011. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én besötétítek, és nem a tanfolyamből indulok ki hanem a gyerekemből. Nem bántásból mondom. De van olyan felnőtt aki pl csak tv-n alszik el van aki nem tud ha megy a tv. Van aki a fotelben is elalszik van aki sötétben, csendben, ágyban fekve.
2011. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell nappal sötétíteni. Néma csendnek sem kell lenni, de azért ne legyen nagyon nagy zaj se.

Este pedig sötét van, csend, mert mindenki alszik, úgyhogy jól mondták.

Bocs, de a kérdés végét nem igazán értem: este megy a tv vagy nappal?

2011. aug. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek sem keverik a nappalt az éjszakával, nappal nem is lehet annyira sötétet csinálni mint éjszaka.

Úgy csináld ahogy alszik a babád. Az enyémek besötétítve ebéd után alszanak 3 órát éjjel 11 órát.

2011. aug. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Én nem jártam terhestanfolyamra, és úgy csináltam, ahogy a babámnak jó volt.

Amikor elkezdett kinyílni a kis értelme, olyan 4-5 hónapos kora körül már túlságosan érdekelték ahhoz a dolgok, hogy tök világosban elaludjon a nappaliban. Jó, ha 20 percekre besunyt, este meg persze nyűgös volt a fáradtságtól. Úgyhogy bevittem a szobájába, leengedtem lyukacsosra hagyva a redőnyt, és láss csodát, egyből tudott aludni másfél órát egyhuzamban. Éjjel csak akkor kapcsoltam sólámpát nála, ha menni kellett hozzá, egyébként sötétben alszik.

2011. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Tök sötétben tök csendben alszanak a gyerekeim nappal is, még soha nem keverték össze az éjjelt a nappallal.


Altatja - egyébként

2011. aug. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nappal is besötétítek neki, de nincs gond, ha olyan helyen altatom, ahol nincs redőny és így világosabb van. NAppal nincs teljes csend, de azért zaj sincs, és sem tudok zajban nyugodtan pihenni. Most alszik, csendben szól a rádió a konyhában, redőny lehúzva, nem tök sötétre, mert a lyukak fent vannak.

Az elején csak babakocsiban tudtam altatni séta közben napközben, de így is tudta mikor van nappal és éjjel. Szerencsére soha nem keverte össze.

2011. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%
Én is besötétítek neki és becsukom az ajtaját így nem zavarja semmi az alvásban.Soha nem keverte össze a nappalt az éjszakával.
2011. aug. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
az én fiam is csendben, sötétített szobában alszik és ő sem keverte sosem a nappalt az éjszakával. Én magamból indulok ki, én is utálok világosban aludni.
2011. aug. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!