Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba a strandon?! Segítség!...

Baba a strandon?! Segítség! Nem tudom, hogy mi lenne a helyes.

Figyelt kérdés

Hétvégére szeretnénk elugrani egy közeli strandra a 10,5 hónapos babánkkal és a barátainkkal. A múlt héten voltam azon a strandon, ahol van nagy medence és kis medence. A kis medence 38 fokos, 12 éven aluli gyerek csak 15 percet tartózkodhat benne. Na de a kérdésem a következő: annyi anyuka bevitte a pici babáját a nagy medencébe (21-22 fok), ez normális? Valamelyik babán még sapka sem volt, pedig vagy 37 fok biztosan volt.


5-10 percre be szabad vele mennem a vízbe? Vagy csak hűsöljünk az árnyékba? Esetleg egy picit megvizezni?


Az ottani babák nagyon élvezték, nagyokat nevettek, de nem tudom, bizonytalan vagyok...nekem az a 22 fok annyira hidegnek tűnik egy baba számára... :S


2011. aug. 25. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:

21 fokos medence iszonyú hideg, mondjuk szerintem melegebbnek kéne lennie, 26 fok szokott lenni a nagymedence. abba beviheted, 2 évesem egész nap a vízben van, nagy medencében, imádja, sokat mozog így nem is fázik.

21 fokosban még én se mennék be bármilyen hőség van, megállna a szívem :S

2011. aug. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi Hajdúszoboszlón voltunk.Ott a baba medencében voltunk.Amúgy akkor volt 10 hós.Nem tudom az hány fokos lehet, de annál biztosan több.Jó magam is a kb 28 fokos vizet szeretem.A kisfiam nagyon élvezte.

Vidd be.Tegyél a fejére sapit.Habár az én gyerkőceim nem tűrik.A 22 fokot én is keveslem.

2011. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vigyél pici uszómedencét, amit ott fújtok fel. Sokkal egészségesebb, ha egyedül és tiszta vízben pancsol.
2011. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2.vok:Úgy gondoltam a melegebbe vidd be.
2011. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi járunk babausziba, de még így sem vinném be.

Ott kezdődik, hogy a medence árnyékos helyen van? Mert ha nem, akkor ebben a napsütésben kész borzalom, hiába a sapi. A bőr emlékező szerv. Ha nem is ég le, káros a hópihe bőröcskéjének.

Aztán ott a hygiénia. Mondjuk hozzáteszem, én magam felnőttként sem járok strandra. Talán ha 5-ször voltam életemben. A nyílt vizet részesítem előnyben.

Aztán ott van a következő, hogy mivel fertőtlenítik a vizet. A klór sem jó a baba bőrének.

A víz hője sem túl sok.

Szóval én ellenezném, hiszen lesz még elég ideje annyit lubickolni, hogy ki sem jön a vízből. :) Szerintem nem kell elkapkodni.

De biztos sokan vannak, akik mást mondanak.

Dönts szíved szerint. Én úgy látom a kérdésedből, hogy nem szívesen vinnéd be.

2011. aug. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. 10 hósak vagyunk mi is.
2011. aug. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:
A saját kispancsoló szerintem is szuper ötlet! Ezt oda (árnyékba) teszitek, ahol ti vagytok, ellenőrzött összetételű és hőfokú a vize és ő sem marad ki a jóból. :)
2011. aug. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi éppen ma voltunk a 10 hónaposommal strandon, negyedszer, nagyon élvezte megint. Három különböző helyen voltunk eddig, két helyen bevittem a vízbe, ahol úgy ítéltem meg, hogy megfelelő tisztaságú a víz, illetve a környezet. Mi egyébként járunk babúszásra is. Eddig nem volt semmi problémán, remélem ezután sem lesz, a kicsi nagyon szereti a vizet. Többen voltunk bent kisbabával. A víz 26-28 fokos volt. 20-30 percet voltunk bent, amíg a fiúk élvezték. Babaúszáson 1 órát vannak folyamatosan vízben.

Ha úgy érzed, hogy bizonytalan vagy, inkább ne vidd be, várjatok még vele.

2011. aug. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!