Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadattatok a baranyhimlo...

Beadattatok a baranyhimlo elleni oltast babatoknak ?ha most szezonja van igaz hogy nem jo oltani?

Figyelt kérdés
Lanyom 1 eves es 2 honapos .a doki azt mondta oltsuk be most...viszont masok azt mondtak hogy most hogy himlo szezon van nem szabad oltani mert konnyebben megkaphatja...igaz ez ? Ki milyen idosen adatta be es mikor?
2022. febr. 3. 05:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Kötelező már
2022. febr. 3. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nalunk nem kotelezo..csak azert kerdem
2022. febr. 3. 05:45
 3/24 anonim ***** válasza:
67%

Hol laksz, hogy nem kötelező?


Amúgy meg ezt a gyerekorvostól kérdezd meg, ne itt.

2022. febr. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%
Igen, most kapja az ismétlőt majd a 3 évesem. Még nem volt kötelező amikor ő kicsike volt, utána beszerezhetetlen volt az oltás, aztán Covid miatt nem fogadott az orvos csak fontos dolgokkal. Most kezdett közösségbe járni nemrég és tovább már nem akartuk húzni.
2022. febr. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
5%
Nem. Ez egy egyszerű gyermekbetegsèg. Jobb, ha kis koràban àtesik rajta, az èleten àt tartó vèdelmet ad. Az oltas hatàsa idővel eltűnik. Felnőttekre veszèlyes a betegsèg.
2022. febr. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

5-ös. Egyik állításod sem igaz.


A bárányhimlő veszélyes lett.


A szervezet nem tudja teljesen legyőzni. Egy góc mindig marad, ami övsömör formájában később előjöhet.


Az oltás kitart.


A gyerekekre is ugyanúgy veszélyes lett.

2022. febr. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

Kedves 5#

Én 2x voltam bárányhimlős, egyik barátnőm és annak kislánya is. Első alkalommal alig. Második alkalommal 11 évesen 2 hónapot voltam tél kellős közepén otthon. Édesanyám szabályosan meszelt a cinkrázóval, mert nem volt rajtam 1 mm szabad felület. Onnan kezdve folyamatosan beteg voltam, hormon problémám lett, magas vérnyomás, a mandulámat is ki kellett szedetni.


Szóval ritka esetben, de a szervezet nem jegyzi meg.

2022. febr. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

Igen, be. Már kötelező.

Pont tegnap kapta meg a másodikat (16 hónapos).

2022. febr. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
96%
Életkorhoz van kötve az oltás itthon. Az én lányom is most kapja 13 hónaposan az elsőt. Nem foglalkoznak vele, hogy mikor van "szezonja". Egyébként meg hallgass az orvosotokra, nyilván ő kompetensebb a témában, mint te vagy mi.
2022. febr. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem lenne kötelező is beadatnám. De nekünk már az, úgyhogy nincs kérdés.


5ös, mégis kitől fogja elkapni a gyereked, ha a közösség 98%-a be van oltva? Felnőtt korban pedig súlyos szövődményei lehetnek.

2022. febr. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!