Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemtudok játszani a 10hónapos...

Nemtudok játszani a 10hónapos babámmal?

Figyelt kérdés

Hiába mutatom neki pl a formabedobót ő csak rágja a formàt és elmegy

Nem köti le egy játék se 2percnél tovább

Miért van ez?



#Nemjátszik
2022. febr. 4. 15:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Sokszor csak ülök mellette vagy a kanapén és nézem ahogy mászkál és autózik vagy rágcsál valamit
2022. febr. 4. 15:59
 2/10 A kérdező kommentje:

Hagyjam felfedezni egyedül?

Félek hogy magának való lesz (esetleg elvont)

2022. febr. 4. 15:59
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Azért mert 10 hónapos :)


Lehet ő nem szeret formabedobózni. Én sem szeretek sakkozni, de malmozni igen. És a rágcsálás is fontos tudomány ám. Mindent meg kell vizsgálni, állagra, ízre, színre, szagra. Ne is várd, hogy el lesz ezekkel a játékokkal. Ellenben egy fakanál, vagy neadjisten spatula óriási kincs nekik. Táncoljatok, énekeljetek, mondókázzatok, sétáljatok és sokat szeretgesd! Hidd el ezeket fontosabbak mint a formabedobó :)

2022. febr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem erőltetem neki csak néha próbálkozom hátha felkelti az érdeklődését.

Egy régi távirányítóval jobban elvan 😄

2022. febr. 4. 16:05
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Persze, ezek az igazán izgalmas dolgok. Apa szemüvege, anya könyve, tesó féltve őrzött plüssmackója. Ne aggódj nem lesz magának való. Hagyd had fedezze fel a világot. Ne féltsd de tudja, hogy hozzád, a biztonságba mindig visszatérhet. Próbálj kreatív lenni! Tudod pl micsoda komoly feladat letépkedni egy műanyag tálcáról a ráragasztott szigszalag darabokat? :D
2022. febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiam kb most kezd el játszani a játékokkal, áprilisban lesz 3.

Nem érdekelte beszél 2 éves kora óta, ismeri a színeket, és 6 ig meg számol dolgokat.

Nem maradt le semmiről.

2022. febr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik gyerekem szeretett egyedül felfedezni, megrágcsálni dolgolat, de ettől is fejlődnek, tanulnak. És jó dolog, ha megtanulnak egyedül elleni. Persze én is szoktam velük játszani, de vmikor csak rövid ideig érdekli őket. Nem is erőltetem akkor.
2022. febr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

10 hónaposan kicsit sokat vársz el és kicsit messzemenő következtetéseket vonsz le a semmiből. Hagyjad! Az a dolga, hogy felfedezzen! Egyáltalán nem kell szabály szerint használnia egyetlen egy játékot és nincs szükség rá, hogy irányított játékokban vegyen részt, ha azt nem szeretné.

Formabedobó: vedd elő néha, de max úgy hogy te bedobálgatod vagy még azt sem, és hagyd, hogy ő meg azt csináljon amit szeretne. Az enyém pl 14-16 hónapos kora körül formabedobózott. 4 hónap ennyi idősen még iszonyatos különségeket eredményez. El se tudod képzelni, hogy miket fog tudni 4-5-6 hónap múlva.

2022. febr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

11 hósom a formabedobóval úgy játszik, hogy rágcsálja a formákat, illetve ha odarakom a lyukhoz, ő belenyomja a kezével. Akármit vesz a kezébe, megrágja, eldobja, összeütögeti másik tárggyal. Életkori sajátosság, ebben a korban vannak.

Én is egész nap a kanapén vagyok, nézem, játszok vele, a könyveket kifejezetten szereti nézegetni, főzni nem nagyon tudok mellette, csak ha lefoglalom pl kaját adok a kezébe, amit elrágcsálhat addig.

A mosógépet imádja, képes végignézni az egy órás programot egy szó nélkül, illetve kipakolja az összes szekrényt.

Ne legyenek nagy elvárásaid :)

2022. febr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapos,jó hogy nem Rubik kockát adtál neki.😅

Teljesen jó amit csinál,korának megfelelő.Nem is minden gyerek szereti ugyan azokat a játékokat.A barátnőm fia pl imádott már a puha kockákkal is építkezni egészen kicsi babaként.Az enyém 2 évesen is csak rágni és dobálni veszi elő,a "keményebb" megablocks darabok pedig ott porosodnak a sarokban az eredeti tárolóban.Mutogattam neki hogy rakja össze,össze tudja.tornyot,mindent épít ha van hozzá épp türelme,de viccesebb azt szét szedni és szét dobálni ami nálam van.:D


Forma bedobókat pont szerette és szereti is,de lehet hogy a tiédnek pl a baba könyvek fognak jobban tetszeni :)


A játékokra mindig korábbi időpont van feltüntetve,azért mert van rajta egy +6m feliratot még nem jelenti,hogy 6 hónapos kortól neki tudnia is kell vele játszani.Csak onnantól biztonsággal adható,mert nem jelent rá veszélyt.

2022. febr. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!