Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Forduljunk neurológushoz?

Forduljunk neurológushoz?

Figyelt kérdés

A kisfiam meg csak két hónapos, de látok árulkodó jeleket. Elég izgága, már 5 perc játszószőnyegen töltött idő után túlpörög, ilyenkor van, hogy már remeg és zihál.

És feszes izomzatúnak látom. Folyton merev a nyaka és a kezei. Már szinte az első naptól emelte a fejét, de nagyon feszítve, akárcsak büfiztetésnél. Lehet, hogy ebből adódik a nyugtalansága is?

Első babám, lehet, hogy csak túl aggódom. De köszönöm, ha megírjátok a tapasztalataitokat. :)



2022. febr. 9. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem hagyd békén. 2 hónapos...
2022. febr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Gyógytornászt érdemes felkeresni
2022. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

"látok árulkodó jeleket"

Mégis mire? Arra,hogy egy 2 hónapos baba? Be ne nyögd nekem te is,hogy szerinted autista vagy valami..hagyd békén,had fejlődjön a kis idegrendszere.


Ha feszes az izomzat azt jelezni kell a védőnőnek vagy háziorvosnak és ha tényleg az akkor onnan tudnak tornászt ajánlani.:D

2022. febr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Konduktor vagy Dévényes vagy gyerekneurólugus.

Nekem a dévényes gyógytornász mondta, hogy az lenne a jó, ha minden babát 6-8 hetes korban megnéznének, mert sokat jelent, ha már akkor elkezdik kezelni.

Szimmetrikus? A combján érdemes megnézni a redőket, hogy egyformák-e a méretük és a számuk. Már ez is utalHAT izomtónus zavarra, ha ott valami nem egyforma.

2022. febr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Kérdezd a védőnőt, gyerekorvost, ők jobban tudják mi a teendő, és hogy van e egyáltalán probléma.
2022. febr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Kedves #5, tanúságként írom, hogy se a védőnő, se a gyerekorvos nem vette észre, hogy feszes a babám. "Biztos, hogy hasfájós, amiatt sír annyit..."

Gyógytornász - dévényes egyből megmondta.

2022. febr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Még annyit, hogy természetesen meztelenül is látták, hogy a combján a ráncok nem stimmeltek. Válasz: majd kinövi, tornáztassuk otthon.


Utolsó voltam.

2022. febr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A doki csak a 2 hónapos oltáskor látta a kisfiam, nem vizsgált túl tüzetesen. A védőnőmről ne is beszélnünk. Ezért szerettem volna tapasztalatokat olvasni.

És nyílván nem gondoltam egyből autizmusra, de az epilepszia gyanuval már vizsgálták, ezért aggódom.


Köszönöm, aki normálisan válaszolt!

Először akkor a gyerekdokit hívom fel!

2022. febr. 9. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!