Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már 8. napja nem kakil a...

Már 8. napja nem kakil a kislányom (szopik csak), tegnap már kapott laveloc-ot is, és még semmi, mit tegyek? Nem szenved látszólag, mosolyog stb. én mégsem tartom normálisnak! Vagy lehet még várni?

Figyelt kérdés
2008. dec. 16. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 4 napig volt így. Pisi van? Mert akkor eszik eleget.8 nap tényleg sok egy kicsit, dokinak szóltál? Vegyél glicerines végbélkúpot, de csak felezd meg, vagy ha nagyon kicsi a bébi, negyedeld. Ha ez sem jön be, popsikenőcsös lázmérő a fenékbe, de csak óvatosan!
2008. dec. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, az én babám is 8-10 naponta kakil. A gyerekorvosok szerint ez teljesen normális, mert van amelyik gyerkőc ilyen mértékben hasznosítja az anyatejet és nincs salakanyag. Ha a teljes bélszakasz megtelik és ingerli a végbélnyílást csak akkor nyomják ki (de akkor tetemes mennyiséget :-) Azt figyeld h ne legyen kemény a pocija, ne erőlködjön. Ha jókedvű csak téged zavar h nincs kaki, őt nem, úgyhogy ne erőltesd.
2008. dec. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
"A ritka székletürítést székrekedésnek tekintik, ezért különféle hashajtó módszereket alkalmaznak. Cukros kamillateát itatnak a babával, lázmérőt dugnak a popsijába, glicerinkúpot dugdosnak bele, mézzel etetik, beöntést adnak neki, és így tovább. Egyik szörnyűbb, mint a másik. Ne folyamodjunk ilyesmihez! A székletürítés természetes folyamat, amelybe nem szabad lépten-nyomon saját elképzeléseink alapján beleavatkozni, mert ezzel helytelen szokásokat alakíthatunk ki. Mindaddig, amíg nem mutatkoznak a babán kóros folyamat tünetei, ne figyeljük állandóan és görcsösen, mikor termeli tele a nadrágját. Csak szoptatott babánál nincs abban semmi rendkívüli, ha csak nyolc-tíz naponta kakil. Az anyatej rendkívül kevés salakanyagot tartalmaz, ezért nem csoda, ha csak ritkán gyűlik össze egy adagra való széklet." -Ezt a Szoptatásért Egyesület honlapjáról másoltam ki neked (Előző válaszoló voltam)
2008. dec. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én ugy olvastam, hogy vannak kisbabák, akik tiz napig sem kakilnak. ha szépen gyarapodik nem baj
2008. dec. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megnyugtattatok, köszi a válaszokat
2008. dec. 16. 11:51
 6/6 anonim ***** válasza:
ÉN A HELYEDBEN A TELJES MEGNYUGVÁS ÉRDEKÉBEN FELHÍVNÁM A VÉDŐNÖT VAGY A GYEREKORVOST.SZERINTEM EZ NEM NORMÁLIS,MERT NEKEM MAX 5 NAPOT MONDTAK,HOGY AZ MÉG BELEFÉR HA NEM KAKIL A BABA.
2008. dec. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!