Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy kicsit aggódom a kislányom...

Egy kicsit aggódom a kislányom 5.5 éves! A súlya 19-20kg között mozog a magassága 118cm! Normálisnak mondható ezek az arányok?

Figyelt kérdés
Azt hozzá kell tennem nagyon válogatós ami a fogára való azt eszi!De még is nagyon keveset eszik,mit tudnék csinálni?
2010. nov. 20. 07:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 7 éves, 16kg és 112 centi. A gyerekorvos azt mondta, megfelelő a súlya is, magyassága is.
2010. nov. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az enyem csak 3 eves, 105 centi es 12 kilo, az orvos azt mondta, hogy minden oke, mondjuk eszik is rendesen.
2010. nov. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

Már bölcsödében is normális a 14 kilós gyerek.

A szülők testalkatától is függ.magas,igy nem duci sztem a kislányod.

2010. nov. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

Mikor olvastam a kérdésed, úgy éreztem kevesled a súlyát.

A válaszokból meg úgy érzem soknak találják.

Szerintem teljesen normális. 18 kiló a minimum, amivel iskolába mehet egy gyerek.

2010. nov. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Manapság egy középsős akkora, mint régen egy harmadikos. Tudom, eltettük a ruháimat. Most csak a kiscsoportosokra jók. Pedig elől álltam a tornasorban.

Az iskolába lépés (6 év) feltétele hogy legalább 20 kiló legyen a gyerek. Én 22 voltam. A tied is eléri ezt, mire megy suliba. Egyik oszt. társam kétszer járta a nagycsoportot, mert csak 18 kg volt. Utána is a doki csalt, hogy mehessen.

2010. nov. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
en irtam a 3 eves kislany 12 kilo, blabla, dehogy talalom soknak, pont azt akartam ezzel irni, hogy szerintem normalis. Mert en is aggodtam az enyemnel, hogy keves, ezert a 3 eves kontrollnal rakerdeztem, es azt mondtak, hogy az atlagnal lejjebb van, de meg böven a normalis hataron belül, es amig jol eszik, es nem fogy, addig ne izguljak.
2010. nov. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Én úgy értettem, hogy sokallja a kérdező. Szerintem nem túl sok, pont jó.
2010. nov. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen keveslem a súlyát,nagyon vékonyka!A védőnő szerint normális a súlya a magasságán nem aggódom mert én sem vagyok alacsony meg a párom sem!Válaszra várok még a többieknek meg köszönöm!
2010. nov. 20. 08:16
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Iskolaérettség fogalma: egyidejűleg megkívánja a biológiai, az intellektuális és a szociális érettséget


Biológiai alkalmasság


Megfelelő testi és jó egészségi állapotot jelent.

• Testsúly: min. 15 kg.

• Testmagasság: min. 105 cm

Figyelembe kell venni a családi előzményt.

3 percentilis alatt a gyerek biológiailag nem iskolaérett. 3-10 percentilis közt megfontolandó az alkalmasság, szakorvosi vélemény és a családi előzmény alapján.

(Az alsó és felsõ néhány percentilis közötti részt (2.5% - 97.5% vagy 5% - 95%) szokás normális (referencia) értéknek elfogadni. Akkor szokás pl. egy gyermekrõl feltételezni, hogy elmaradt a növekedésben, ha magassága (vagy súlya) nem éri el az azonos korú társaira jellemzõ 5%-os percentilis értéket.)

• Mozgásszervek épsége

• Érzékszervek épsége

• Idegrendszer épsége

Utóbbi kettő összerendezettsége, a nagy és finommozgások összerendezettsége és teherbíró képessége.

• a biológiai alkalmasság megítélése: orvos, védőnő feladata.

 Látási észlelés képessége

 Tapintásos észlelés képessége

 Térbeli viszonyok képessége

 Hallási észlelés, hangzási észlelés képessége

 A fentiek összekapcsolásának fejlettsége, azaz a „keresztcsatornák” fejlettsége


Mindezek a képességek a gyermek egyéni fejlődési üteméhez igazodva jelennek meg, amit a környezet hatásai kedvezően vagy kedvezőtlenül befolyásolnak. Ugyanúgy, mint ahogy a gyerekek különböző korban kezdenek járni vagy beszélni, ezek a képességek is különböző életkorban válnak alkalmassá az iskolakezdésre.


Szellemi érettség/alkalmasság

Elsősorban alkalmazkodóképességről van szó.

Ezen kívül az élénk érdeklődésről a környezet iránt.


Iskolaérettség


1. Helyzetmegértés: a gyerek érzi illetve tudja, hogy új helyzetbe került az iskolában

2. Aktív figyelem, akaratlagos figyelem és kitartás: legalább 10-15 percig tartó akaratlagos figyelemre van szükség a tárgyak, jelenségek jellegzetességeinek megfigyelésére

3. Emlékezeti befogadás:az emlékképek felidézésének képessége

4. Ismernie kell közvetlen környezetét és saját személyi adatait

5. Gyakorlati készségek megléte pl. jó kézügyesség, stabil ceruzafogás

6. Érzelmi téren bizonyos fokú kiegyensúlyozottság szükséges: a túlzott agresszivitás vagy gátlásosság is megnehezíti az iskolai közösségbe való beilleszkedést

7. Gondolkodás:

• 6 évesen már csökken a gondolkodás érzelmi telítettsége. A környezet követelményeinek teljesítése egyre nagyobb szerepet kap, egyre tudatosabb lesz. Előtérbe kerülnek a valóságos funkciók.

• Lényeglátás bizonyos szintű fejlettsége szükséges

• Fontos annak a felismerése, hogy az egész részekből áll, és a részek újra összeállnak egésszé. Ez az írás, az olvasás és a számolás megtanulásának alapja

• Bizonyos elemi fogalmak pl. mennyiség ismerete ( több/ kevesebb/ ugyanannyi)

• Képesnek kell lenni ítéletek alkotására, következtetések levonására


8. Akarati téren: ha legalább olyan mértékben képes a mozgásigényeinek leküzdésére ill. önmaga irányítására, hogy a tanórák rendjét ne zavarja és az ott folyó munkába képes legyen aktívan bekapcsolódni.


9. Munkaérettség:

 Teljesítmény

 Feladatok időn belüli megértése

 Tanulékonyság

 Kötelességtudat

 Feladat tartása, a monotónia tűrése

 Átlagos munkatempó

 Önálló illetve csoportos munkavégzésre való képesség

2010. nov. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
Már nincs se magasság, se súlyhatár az iskolába kerüléshez, kedves 08:12. Amint azt írtam, a lányom 112cm, 16kg és elsős. Van nála egy fejjel kisebb és vékonyabb gyerek is az iskolában, nem is egy. Alkat kérdése az egész.
2010. nov. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!