Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha egy 3 hónapos baba...

Baj ha egy 3 hónapos baba elvan egyedül?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kérlek ne nézztek teljesen zakkantnak.


Eléggé aggódom mert mindenhol azt olvasom hogy más babája alig van el egyedül, sír, kézben akar lenni ilyenek.


Az én lányom viszont szinte alig sír,és a kiságyban is akár 1-2 óráig is el tudna lenni. Nézi a racsvedo mintáit, meg a forgot stb. A játszószőnyegen is ha leteszem akkor simán elvan csendben,nezelodik. Ha oda megyek hozzá látszik hogy örül nekem de én mégis aggódom hogy nem kellene-e többet jeleznie hogy velem akar lenni. Sírni is csak akkor sír ha éhes vagy fáj valamije. Bár múltkor majdnem 5 óra elteltével kezdte jelezni hogy éhes és akkor se ordított csak nyavogott. Tapszeres egyebkent.


Mindenki azt mondja örüljek neki de azért én mégis aggódom kicsit .


Félek hogy ez nem normális és valami idegrendszeri baja van akár.:(


Köszönöm a választ.


2022. febr. 18. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Az én lányom is ilyen, már ovis, nincs baja. Ha eszik a babád, szól, hogy enni akar, akkor minden rendben. Nekik az evés a legfontosabb, egyébként hatalmas mázli az ilyen baba, tényleg örülj neki.
2022. febr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Vannak nyugodtabb babák. Nekem 2 fiam van, teljesen más személyiségűek, pedig tök ugyanúgy neveljük őket kezdettől és mégis. A nagy nekünk is csak kézben maradt meg, sírt, nyávogott mindenen, nehéz volt a kedvére tenni. A kisebbiket ha leraktad valahova, és ott nem volt semmi akkor is elnézegette a saját kezét akár egy óráig is. Békésen aludt, éjszaka is, szinte kezdettől, míg a nagyobbik fiam mai napig ébred éjszaka... És tényleg semmit nem csinálunk másképp. Ha aggódsz, elviheted szakemberekhez egy kontrollra, hogy vizsgálják meg, de önmagában csak azért, mert nyugodt, én még nem aggódnék, lehetsz simán szerencsés.
2022. febr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Fejlődni fejlődik. Most próbálkozik a forgással. Eddig utált hason lenni de mostanában egyre jobban bírja. Játékokert is most kezdett nyúlni egyre ügyesebben fogja meg őket és teszi a szajahoz.


Mosolyog és a nevetni is szokott. Hangját is próbálgatja már, igaz nem nagy dumas de ha rájön akkor szeret sikongtni pl. Tehát ilyen szinten nem aggódom. Csak hogy úgy elvan egyedül és keveset sír ez aggaszt picit.

2022. febr. 18. 10:54
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Semmi baj ezzel, örülj hogy ilyen nyugodtan elvan 🙂
2022. febr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

Hát,majd nézd hogy hogyan fejlődik.Ha ezt leszámítva jól fejlődik és figyel amikor próbálsz vele "kapcsolatot teremteni" nem hiszem,hogy problémát jelent.Bár szokatlan az tény,de az is lehet hogy el fogja ezt hagyni.


Én amondó vagyok,hogy inkább a letehetetlen mint a furcsán csendes.Egyenlőre még picike,most még örülj neki hátha egy ideiglenes nyugalmi állapot,aztán ha baj van úgyis észre fogod venni. :)

2022. febr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mindent csinal amit papíron tudnia kellene. Volt hasfájásos időszaka. Azóta ilyen mióta az elmúlt egyébként.
2022. febr. 18. 11:05
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Most van a nyugalmi időszaka majd lesz másabb is 🙂
2022. febr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Dehogy baj, örülj neki. Mindkét gyerekem ilyen volt, az egyik 10 éves, a másik 1,5, semmi bajuk.
2022. febr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Én is ilyen voltam babaként, aztán amint elkezdtem menni mint a tornádó, szóval ne szokj hozzá, igazuk van élvezd ki :D
2022. febr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekem ilyen. Nem szerettek kézben lenni, mindig feltalálták magukat a földön, csak akkor elégedetlenkedtek, ha gond volt (éhség, álmosság, stb). A szeparációs szorongásról csak a neten olvastam, még sosem éltem át. A nagyobbiknál teljesen kimaradt, a kisebbik lassan egy éves, lazán faképnél hagy, és átmegy egy másik szobába. Nála még lehet később, bár igencsak meglepődnék rajta.


Ettől függetlenül mindent időben csináltak, senki nem látott náluk problémát eddig. A nagyobbik két éves korától lett ragaszkodóbb.


Szerintem is örülj neki, semmi baja nincs a babádnak.

2022. febr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!