Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen külömbseg volt elsö es...

Milyen külömbseg volt elsö es masodik kisbabad között?

Figyelt kérdés

Elsö es jelenleg egyetlen gyerekem hasfajos volt 4 honapig. Ejjel szerencsere aludt de a nappalok katasztrofak voltak. Rengeteget sirt, bukott is, nehezen kakilt. Mozgas fejlödes lassan indult be.

Viszont jo evö volt, hozza taplalassal nem volt gondom. S miota be töltötte az 1 evet mondhatom, hogy pontosan be van allva egy napi rendje es egy angyal lett belöle.

Szeretnenk valamikor meg egy gyereket viszont felek, hogy nappal ö is ilyen hasfajos lesz es ugye ott lesz a nagyobbik gyerek is akit el kell majd látni.


2022. febr. 19. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Első fiú, második lány.


Milyen különbség van 2 ember között? Akár ez is lehetne a kérdésed...

2022. febr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a valaszod.
2022. febr. 19. 13:07
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

19 hónap


Én nem agyaltam rajta milyen lesz..


Mmint a nagy szintén hasfájós volt, fogzós..


Hozzátáplálás egyàltalán nem ment.

majd fejlesztés is kellett, de ez màr akkor derült ki, amikor megvolt a kicsi.


Már első trimeszter végén voltam, mire egy étkezést kiváltottunk végre, ( nem kapott tápszert)



Aztán a kicsivel az eleje volt a legkönnyebb a nem alvások ellenére.


Utána olyan 2 éves koràban a kicsinek lett jó.


Eredetileg 3-4 gyereket akartunk.

A 3. Gyerekre most bólibtottam rá, hogy tudok rá gondolni.


Egy kicsit soknak érzem a 3 évet majd, jobb lett volna egyben, de akkor nem éreztem, hogy terhesen birnám a két kicsivel.


Azért az első esetben is egy jàrni még nem tudó mellett lettem terhes.


1 évesen amúgy a legjobb velük


2 körül meg megbolondulnak ( onnan volt nehéz nekem amikor a nagy 2 lett)


A kicsi ugye most 2..

De így, hogy itt a magy már nem érzem annyira problémának, plusz gyakorlottamm, tapsztaltabb vagyok.


Amúgy minnèl tovább vár az ember annál kényelmesebb , annál nehezebben áll bele újra a babázásba..


Pl nekem a nagy mellett.. világi jó dolgom van, pedig csak 3,5 éves

2022. febr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyébként kicsit félreértettem

De szerintem ezt is leírtam


Tök más volt a 2 gyerek


Jellemben is, fejlődési ütemben is.

Habitusuk is más.

2022. febr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az első korábban született
2022. febr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

1. Lány

Már a kórházban is kapott pótlást, katasztrofális volt az etetése, a mellet már el sem fogadta 4 hónapos korától.

Ő éjjel nappal ordított, kb 80%ban kézben aludt vagy ha mozgatva volt (pl hordozóban), a hozzátáplálás is katasztrófa volt, alig volt olyan amit megevett, darabosat kb 1,5 éves koráig egyáltalán nem akart enni.


2. Fiú

Az első naptól evett-aludt-csendben nézett ki a fejéből, neki mindegy volt hol van, kivel van, csak akkor sírt ha "nagyon muszáj volt", iszsz volt, majdnem 3 éves volt mire teljesen leszokott

2022. febr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első gyerek fiú, a második lány. 2 és fél év van köztük. (3 éves lesz illetve 5 hónapos)


Fiam nagyon durván hízott, nőtt. Mindig az átlag felett volt jócskán.

Lányom az ellenkezője. Ő átlag alatt van igencsak (5 hónaposan akkora mint a bátyja 2 és fél honaposan volt, pedig ugyan azokkal a méretekkrl születtek)

Mozgásfejlődésben kb ugyan ott vannak. Nagyon hamar csinálnak mindent.

A hozzátáplálás is jó mind a kettőnél, imádnak enni.

Egyik sem volt hasfájós, de a lányom a mai napig sokat bukik. Anyatejesek (fiam 1 évesen választottam le).

Az éjszakák katasztrófák. Fiam a mai napig kel 1x, lányom vagy 5x.

2022. febr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
4 lányunk van, mindannyian teljesen más személyiségek. Gyakorlatilag 3 közös vonásuk van: mind rám hasonlítanak, ugyanaz a vezetéknevük és egész pici koruktól átaludták az éjszakát.
2022. febr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
Mas a ket gyerek. Ossze se lehetne hasonlitani mert az anyuka is maskepp csinal mindent, mas a hozzaallas, ido sincs annyi.. meg amiben hasonlitanak is maskepp erzekeli az ember, mert masok a korulmenyek
2022. febr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!