Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdekelne ezzel kapcsolatban...

Érdekelne ezzel kapcsolatban a véleményetek!?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy lassan 10 hónapos kisfiam, aki még nem mászik tökéletesen, ülni fel tud magától és fel is áll. A problémám az lenne vele, hogy SAJNOS 5 hósan történt vele egy nagyon szerencsétlen baleset, mikor 2 mp-ra nem figyeltem oda, és ő bemutatta hogy hátrafele tud kúszni (PONT AKKOR) , így leesett a franciaágyunkról. A körülöttem lévők mesélték persze, hogy már soksor megtörtént a babájukkal ilyesmi eset, ne aggódjak, de ugye én nem tudtam megnyugodni így elvittem orvoshoz. Figyeltem addig, hogy nehogy hányjon, vagy ne legyen aluszékony stb. ilyesmi nem volt, viszont a fején oldalt lett egy nagy pukli. A röntgen kimutatta, hogy jobb oldalt 4cm-es vonalas törés látszódik a koponyáján. 5 napig kórházban voltunk, semmi nem történt hál'istennek. Persze csináltak ultrahangot is. Ez után 7 hónaposan tettem le ELŐSZÖR a földre, szőnyegre, habtapira. De ahogy próbált felülni, hanyatt vágta magát, persze ismét szaladtam vele, de még röntgent sem csináltak, azt mondták ha ülésből, állásból, próbálkozásból esik el, nem lesz gond. Azóta megkíséreltem ezt a műveletet még háromszor, minden alkalommal hátra esett. Hiába vagyok ott, fogom, de ugye tanulnia is kéne, így a próbálgatásokból állandóan hátra esik. Azóta csak a babakocsiban, járókában és etetőszékben van, azon kívül, hogy a franciaágyon tevékenykedik.

Leginkább az érdekelne, hogy hogyan tegyem túl magam rajta, hogy az esés természetes ilyenkor, és ne álljon meg a szívem minden ilyesminél és persze ne szaladjak vele az ügyeletre. Főleg mostanság az tetszik neki, hogy mikor felül, hanyat vágja magát, persze az ágyon, és ezen nevet. Na ez a földön nem szerencsés, hiába a szönyeg és az 1cm habtapi. Ha nem teszem le sosem, meg fog tanulni mászni valahogy, az ágyon esetleg? Az a gond, hogy ha elfárad is, egyből a fejét csapja.. én pedig rettegek, de nem akarom korlátozni a mozgásfejlődésében :( Nem tudom mi tévő legyen, rettenetesen féltem, főleg ezek után, egyszerűen nem tudom rávenni magam, hogy letegyem a földre... Tudnátok ezzel kapcsolatban valamit segíteni nekem? Gondoltam, hogy adok rá 2 vastag sapkát, szőnyegre lepedőt, majd úgy a habtapit.. hátha ez valamennyire védené..



#esés #fej beütés
2022. febr. 19. 14:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Kiemelted? Ugyan az a probléma? Szegény gyerek,mit művelsz vele..Remélem azóta annyi szabadságot adsz legalább neki,hogy lent lehet néha a padlón is.Lassan már járnia kellene kezdeni tanulni.(igen,18 hónapos korig ráér elindulni,de azért egy 1 éves kor körül már ácsorognak többnyire kiságyban/bútorok mellett..)
2022. márc. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!