Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdekelne ezzel kapcsolatban...

Érdekelne ezzel kapcsolatban a véleményetek!?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy lassan 10 hónapos kisfiam, aki még nem mászik tökéletesen, ülni fel tud magától és fel is áll. A problémám az lenne vele, hogy SAJNOS 5 hósan történt vele egy nagyon szerencsétlen baleset, mikor 2 mp-ra nem figyeltem oda, és ő bemutatta hogy hátrafele tud kúszni (PONT AKKOR) , így leesett a franciaágyunkról. A körülöttem lévők mesélték persze, hogy már soksor megtörtént a babájukkal ilyesmi eset, ne aggódjak, de ugye én nem tudtam megnyugodni így elvittem orvoshoz. Figyeltem addig, hogy nehogy hányjon, vagy ne legyen aluszékony stb. ilyesmi nem volt, viszont a fején oldalt lett egy nagy pukli. A röntgen kimutatta, hogy jobb oldalt 4cm-es vonalas törés látszódik a koponyáján. 5 napig kórházban voltunk, semmi nem történt hál'istennek. Persze csináltak ultrahangot is. Ez után 7 hónaposan tettem le ELŐSZÖR a földre, szőnyegre, habtapira. De ahogy próbált felülni, hanyatt vágta magát, persze ismét szaladtam vele, de még röntgent sem csináltak, azt mondták ha ülésből, állásból, próbálkozásból esik el, nem lesz gond. Azóta megkíséreltem ezt a műveletet még háromszor, minden alkalommal hátra esett. Hiába vagyok ott, fogom, de ugye tanulnia is kéne, így a próbálgatásokból állandóan hátra esik. Azóta csak a babakocsiban, járókában és etetőszékben van, azon kívül, hogy a franciaágyon tevékenykedik.

Leginkább az érdekelne, hogy hogyan tegyem túl magam rajta, hogy az esés természetes ilyenkor, és ne álljon meg a szívem minden ilyesminél és persze ne szaladjak vele az ügyeletre. Főleg mostanság az tetszik neki, hogy mikor felül, hanyat vágja magát, persze az ágyon, és ezen nevet. Na ez a földön nem szerencsés, hiába a szönyeg és az 1cm habtapi. Ha nem teszem le sosem, meg fog tanulni mászni valahogy, az ágyon esetleg? Az a gond, hogy ha elfárad is, egyből a fejét csapja.. én pedig rettegek, de nem akarom korlátozni a mozgásfejlődésében :( Nem tudom mi tévő legyen, rettenetesen féltem, főleg ezek után, egyszerűen nem tudom rávenni magam, hogy letegyem a földre... Tudnátok ezzel kapcsolatban valamit segíteni nekem? Gondoltam, hogy adok rá 2 vastag sapkát, szőnyegre lepedőt, majd úgy a habtapit.. hátha ez valamennyire védené..



#esés #fej beütés
2022. febr. 19. 14:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Azt hozzátenném, hogy az orvos is elégge megijesztett, azt mondta akkor, hogy az ütés miatt halálos következmény is lehet/lehetett volna.. (persze csak a valós tényeket mondta)

De nem tudom, hogy más gyerek milyen, ő előszeretettel amúgy is a fejét üti mindenhova, ha álmos akkor is a vállamba, államba ütögeti a fejét, és alapból úgy vettem észre mint a keljfel jancsi, állandóan a fejjel menne mindenfele. Megtanulna úgy mászni, hogy nincs a földön? Járni már nehéz lesz, majd lehet valahonnan szerzek egy babáknak való bukósisakot, ha ott tartunk majd, hogy elindulna.. nem tudom mit tehetnék.. :(

2022. febr. 19. 14:58
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha 2 x jól bevagja a fejét és tényleg fájni fog neki akkor nem fogja hanyatt vágni magát. Csilliárdszór esett hanyatt a fiam állásból és a feje mindig a kövön csattant de ez van. Megtanult járni ,már nem esik hanyatt.
2022. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig doptam a lányom alá a párnát, míg egyszer elgondolkoztam mi lesz, ha nem vagyok ottes betonon jut ilyen az eszébe, hát mikor a szőnyegen csinálta következőnek nem csináltam semmit, jó nagyot koppant, nem sírt csak meglepődött, utoljára csinálta.
2022. febr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Derjaderja ***** válasza:
95%

Szerintem az egész mozgásfejlődését át kellene gondolni. Pont azért javasolják a kemény alapra letevést, hogy a gyerek reális tapasztalatokat szerezzen. Ha megszokja hogy az ágyon hanyattveti magát, nem vigyáz a földön.

Kezdettől szabad mozgásban tanult babák nem esnek folyton úgy mint egy zsák. Persze minden gyerek esik azért, de ez a tapasztalás kell is.

A szabad mozgás elveinek nézz utána, esetleg kérj tanácsot a Hordozóház oldalán Ónodi Ágitól.

Alapból egy babának kezdettől kemény alapon kell ébren lennie (padlószőnyeg v habtapi belefér de az ágy vagy kiságy a forgások kezdetétől már nem).

2022. febr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nos igen, akkor ez a baleset 5 hósan történt, 5 hónapja, akkor ugye nem tudott sem felülni, semmi, addig játszőszőnyegen volt, de mikor legurult az ágyról, onnantól már nem mertem sehova rakni, még 2 hónapig aludni sem aludtam, nehogy éjszaka alvás közbe legyen vele valami.. sajnos így 5 hónapja is bennem van ez, le merem fogadni, most letteném a földre, egyből hátravágná magát.. akkor meg szaladhatnánk megint az ügyeletre egy kört. Nem beszélve arról, hogy az orvos azt mondta nekem, hogy bár ilyen esetben ne szaladgáljak vele, de egyébként az ütéseknek, ha szerencsétlenül történnek, halálos következménye lehet :(
2022. febr. 19. 15:23
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szegény gyerek!!


Inkább egy pszichológus kéne neked.


Így nem fog megtanulni semmit!!!

2022. febr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tönkre vágod azt a szegény gyereket.. :D

Először is rég le kellett volna tenni a FÖLDRE az ágy helyett.Mert nem tud különbséget tenni a szilárd talaj és a puha ágy felület közt.Persze,hogy hanyatt vágja magát hiszen az az ágyon vicces és kellemes is.


Másodszor azért mert volt egy balesete még nem teheted burokba,hogy elő ne forduljon még egyszer.Fog még esni,fog még fájni,sírni is fog.Kórház talán nem lesz belőle,de az is lehet hogy lesz.Vele járója a tanulásnak,hiszen ha nem tudja hogy valami fáj vagy valamitől baja fog esni akkor addig fogja is csinálni.Mert az ágyon megteheti.

Ha ne adj isten megtanul járni nem akarod,hogy a betonnal játsza el ugyan ezt,nem?


Hagyd fejlődni a gyereket és ne korlátozd le azzal,hogy minden sz*rba bele teszed.A földtől lejjebb nem eshet.

ÉS NE ÁLLTASD! Majd ha ő tud állni fel fog állni.Ha járni akar járni fog,és kevesebb eséllyel esik el úgy mintha te állítanád fel.


A halálos eséseket meg felejtsd már el.Otthon akkor fogja halálos baleset érni,ha nem tanítod meg alap dolgokra és nem tanul meg önállóan létezni a lakásban.

Biztonságosítás? Ahelyett hogy szegényt ennyire degradálod fiók zarakat,konnektor és él védőket kell feltenni.Aztán had menjen..

2022. febr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy félsz, de ez így nagyon nem jó. Le kell tenni a földre! Amikor a fiam elkezdett 3-4 hónaposan forogni néha annyira beverte a fejét, hogy csak kongott. Sírás vigasztalás aztán vissza tettem. Két hét múlva olyan gyönyörűen tette le a fejét mint az álom. Tudod miért? Mert megtanulta, hogy ha ökör mód forog az fájni fog. Hagynunk kell őket, hogy megtapasztalják mi az a fájdalom. Amúgy is a babák csontja hamar forr, pont ezért. A földön semmi baj nem érheti.
2022. febr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Azért én meg vagyok lepődve a goromba hangnemű válaszokon. Értem én, hogy nem jó az irány, le kellene tenni, de nehogy már azért törjünk pálcát a kérdező felett, mert okozott benne egy traumát, egy abnormális félelmet az, hogy eltört a gyereke koponyája. Nem hiszem, hogy egy ilyen eset után bárki könnyen túltenné magát a történteken.

Szerintem nem mindegy, hogy ágyról esik le, vagy a szőnyegen/habtapin esik. Az én kisfiam is sokat esett kezdetben, de ezek nem nagy ütések. Figyelek, hogy a bútor sarkába ne üsse be a fejét, ne legyen éles tárgy a közelben stb. Bababaráttá próbálom tenni a lakást, így nyugodtabb vagyok. Többnyire úgyis mellette vagyok, figyelem, hogy mit csinal, hogy mozog, sok esés általunk is megelőzhető. :) Próbálj valahogyan megnyugodni, az előző egy szerencsétlen eset volt, de nem ez az általános! Fókuszálj arra, hogy ezek a kisebb esések a gyereked javát, mozgásfejlődésèt szolgálják. :)

2022. febr. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Én pont az ágyra nem raknám, mivel onnan már esett le és nem végződött jól. Lehet kapni olyat, hogy "fejvédő méhecske". Ezt pont arra találták ki, hogy ha járni tanul a gyerkőc és hátra vetődne, akkor ne koppanjon a feje. De mindenképp tedd le a földre, ne az ágyon legyen! Az, hogy 10 hónaposan nem mászik még önmagában nem lenne baj, de az viszont baj, ha már áll és nem mászik. Dévénytornára vidd el! Mi jártunk és azt mondták, hogy addig ne engedjem felállni, amíg nem mászik!!! Gerincének nagyon nem tesz jót!
2022. márc. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!