Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is kevés a barátnő...

Szerintetek is kevés a barátnőm 3 hónapos kislányának a súlya?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Barátnőm kislánya 3 kg-val született, most 3 hónapos és 4 kg.

Azt mondták neki,hogy ha ennyire nem gyarapszik a súlya,további vizsgálatok kellenek

A teje nem tápláló,adjon a babának tápszert,ezt mondták neki

Volt-e valaki igy,hogy nem hízott a babája? Milyen vizsgálatokra számíthat?


Irtak fel ugye tápszert is,de barátnőm teljesen elzárkózik ettől,nem akarja adni a kislányának

Szegény baba rengeteget sír,látszik rajta hogy gyenge,mintha most született volna,még a fejét sem tudja megtartani,látszik rajta,hogy éhes,és megszakad a szívem


Nekem is van kislányom,és nagyon aggódom érte,hogy valami baja lesz


2022. febr. 20. 12:57
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a korban grammok is számítanak és a pontos idő hetekben, napokban.

Fiam a legalacsonyabb súlyához képest éppen csak 1,2 kg hízott 3 hónapos korára, ami a születési súlyához képest nem volt 1 kiló plusz sem,

"mégis" makkegészséges volt.

Ha az orvos és védőnő rendszeresen (ahogy kell) látja a gyereket és nem szólt semmit, felesleges aggódni.

2022. febr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kamu. Csak hogy megint egymásnak lehessen ugrani. Ha megkért, hogy te írd ki, akkor miért nem pontos adatokat adsz meg? Senki nem kilóba méri a gyereket az első fél-1 évben. Gyanús…
2022. febr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Én fiam 3200al született. 4kg volt 3 hónaposan. Nem akart eleget enni, mert gyenge volt hozzá valószínűleg, de egyébként jókedvű baba volt. 3 hónaposan kapott tápszert kiegészítésnek. Attól megerősödöt és 4,5-5 hós korában már újra csak szoptattam, meg hozzátápláltam.
2022. febr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Együtt irtuk a kérdést,igen,aggódunk,mert az én gyermekem sajnos tápszeres lett,és ilyenkor már 6450 gramm volt,és 64 cm

Most 2 évesen 13400 gramm, 95 centi

Azért nem irtam grammot mert ténylegesen 3 kg-val született,és pénteken mérték,kereken 4 kg


Szóltak neki,hogy ki kell vizsgáltatni a babát,majd 1 hét múlva mennek vissza,megmérik,nyomon követi a doki,hetente mennek

Az a baj,itt nagyon eröltetik a szoptatást,bár én örültem,hogy van tápszer,és csak azt adtam neki

Nekem ciszták vannak a mellemben,doki szerint valószinű azért nem indult meg a tej,20 ml többet nem tudtam neki adni,azért 3 hónaposan meg 150-180 ml is megivott,abszolút nem eröltettem a szoptatást


Barátnőm hátha tőletek is megerősitést kap,amikor elolvassa a válaszokat,hogy a tápszer nem ördögtől való


Centiben sem nő,55 cm

49 cm volt születésekor


Esetleg lehet valamilyen betegség jele? Hogy még nem tartja a fejét? Vagy hogy fájdalma van,és azért sir?


Pénteken mennek legközelebb,de ha nem hízik,adnak beutalót a kórházba,de hogy hova nem tudjuk

Azért is gondoltuk,ha volt valakinek ilyen,hova mentek,mi lett az eredmény?

De a tápszert feltétlen elkezdi adni,mert van otthon

Remélem csak ennyi lesz,hogy nem tápláló az anyatej


2-3 óránként van mellen a baba,de sír,egész nap szinte,nem lehet megnyugtatni sem

2022. febr. 20. 14:23
 15/39 anonim ***** válasza:
84%

De ha ennyire nem fejlődik sehova,nem hízik és nem gyarapszik akkor mi a f*szomért van még mellen? Mennyit van egyáltalán? Vagy ő is az az anyuka aki szerint hiába üvölt a gyerek hogy éhes kötelező kitartani a 3-4 órákat 2 etetés közt mert úgy neki kényelmesebb?


Vegyen egy doboz tápszert,egy cumisüveget és etesse a gyerekét.

Ennyi lenne az egész.Hiába jó a szoptatás,és az a "természetes" ha egyszer ennek a gyereknek több belőle a kára mint a haszna..

2022. febr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
84%

Az,hogy sokat van mellen nem jelenti,hogy eszik is.

3 hónapja fennáll a probléma.Mérleg? Fejni? Mennyit fej le,mennyit iszik meg a baba? Vagy mennyi az evés előtti és utáni súlya? Rég fel kellett volna vezetni,hogy legyen valami kézzel fogható amit az orvos elé tolsz,hogy ennyi az annyi és jó-e ha csak ennyi..


Ennyire nem tudjátok feltalálni magatokat? Hát ha egyszer van valami fantom baj mindent fel kellene jegyezni az utolsó furcsaa tüsszentéstől a rossz közérzeten át az étkezési idokozokig mindent. Az ég szerelmére,az a háziorvos is egy balf*sz..

Be mentek az orvoshoz,és? Mit fog mondani? Nem tudjátok mennyit eszik egyszerre,pontosan az időket se tudjátok,hogy mennyi időközönként és milyen hosszan eszik,ürülék és vizelet mennyisége mennyi (le kell mérni a pelenkát a mérlegen..) mennyi időközönként van cserélve..

Abszolút semmit nem fogtok tudni mondani csak azt,hogy baj van a gyerekkel és sír.


Szerencsétlenre legalább egy vérvétel várni fog,de ha ennyire gyenge szerintem bent is maradtok.

2022. febr. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

1 hónapja,mindenről értesül a doki,felvan irva minden,és mérleg is van,nézik is,

És abból,ami le van irva a doki azt mondja,hogy tökéletes,és hiznia kellene

Hiába mutatja a mérleg,evés elött,után is le van mérve,hogy szopizott egy alkalommal 120 ml,vagy 80ml,változó mennyit,hogyha utána meg mérik,és mintha nem is evett volna...gondolom erre mondta a doki,hogy nem tápláló az anyatej,ihat a baba 1 liter anyatejet is,ha nem táplálja a babát

Egy nap 600-700 ml szopizik a mérleg szerint,van hogy még többet


Egymás mellett lakunk,az időm nagy részét velük töltöm,minden reggel megyünk át a 2 éves kislányommal,délbe haza mert alvás van neki,valamikor ott főzök meg,segítek neki,de ebbe...mivel tápszeres volt az én babám,igy a szoptatásról még tanácsot sem tudok adni,mert nem volt benne részem,de egész nap szegény,méri méri,és ebbe tényleg bele lehet bolondulni


Most csináltam meg 180 ml tápszert,Lactogen Harmonyt irt fel neki a doki,az van itthon nekik

Elötte mellen volt,mérleg szerint 90 ml szopizott,és utána megitta még a 180 ml, a 2 dl tápszert,és egy picit bukott vissza belőle


🙏🙏


Bizom benne,hogy a tápszer segít a súlyán

A válaszokat köszönjük,köszöni a barátnőm,igy hogy irtátok,hogy attól még nem lesz szar anya,ha tápszert ad

Már megérte kiírni a kérdést


Néha egy idegen szava többet ér,pedig nem igy kéne lennie

Szülés után a hormonok is közre játszanak,nekem is volt lelkiismeret fulldalásom,hogy huh tápszeres a babám,de rájöttem én is,hogy az ő egészsége,fejlődése a legfontosabb,letojom ki itélt el emiatt,de jól döntöttem


Most vagyok 27 hetes,vele ugyanugy megpróbálom én is a szoptatást,de amint látni fogom,hogy nincs elég tejem,biztos ugyanugy a tápszerhez fogok nyúlni,mert 20ml tejről nem fog megerősödni,fejlődni a gyermek

2022. febr. 20. 14:51
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

17-es Ez teljesen életszerű..

2 órája kiírtad a kérdést, és máris megetette tápszerrel! Hagyjuk már Amálkát.

2022. febr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem szépít a helyzeten,ha most minden amit leírtam azt mondod meg van.Ide süt,hogy fingotok nincs semmiről.

Más különben a kérdés sem kellett volna,és nem oldódna meg a probléma 2 órával később.De legyen,ha neked így jobb..


Akkor is ajánlom,hogy kezdjetek el jegyzetelni és figyeljetek jobban oda a gyerek igényeire.Magától ez nem fog helyre jönni.

D vitamin cseppeket és konakiont is remélem kapta a baba időben.

2022. febr. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Megette,igen🙏

Én csináltam meg a tápszert,egész nap, tegnap is,és ma is, a férje is,az anyukája is már ezen vitáznak,hogy miért nem ehet tápszert...mit kinlassza a gyermeket,és ezért kért meg,hogy OKÉS,akkor kérdezzünk meg más anyukákat

Gyakran olvasgat itt,és ugy kért meg,hogy irjam ide ki

Mert én is irtam már ki pár kérdést,és mindig kaptam segítséget más anyukáktól🙏 nekem csak pozitív a véleményem erről az oldalról


Persze vannak negatív emberkék,de én ezt is elfogadom,mert az ujjunk sem egyforma,ugyanugy mindenkinek megköszönöm a segítséget,ha esetleg más a véleménye az adott témával kapcsolatban


A lényeg adott tápszert neki,már hazajöttem,elrendezem a dolgom és estére megint átmegyek,amugy is mennek éjszakára a férjeink,MÁVNÁL dolgoznak,igy fél 9ig tuti ott leszek

2022. febr. 20. 15:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!