Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használtok légzésfigyelőt?

Használtok légzésfigyelőt?

Figyelt kérdés
Ha igen, miert és milyet? Ha nem, miért nem?

2022. febr. 21. 08:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
70%

Ha tudod, mit kell tenni, tehát minimum egy elsősegély-tanfolyamot elvégeztél, az szuper. Akkor van értelme. Csak úgy megvenni, és azt hinni, baj esetén a baba szíve majd újraindul tőle, annak semmi.

Légzéskimaradása kivétel nélkül az összes csecsemőnek szokott lenni, a légzésfigyelő ezt jelzi, de azon kívül, hogy ilyenkor halálra rémíti a szülőket, semmi haszna. A baba magától is vesz ilyenkor egy idő után levegőt.

2022. febr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
64%

Én tudom mit kell csinálni és alap volt, hogy elmegyünk elsősegély tanfolyamra. Ráadásul a covid előtt ingyenes volt a Bethesdaban, úgyhogy szerintem nincs is rá mentség ha valaki nem megy el.

De mindenki magából indul ki..

2022. febr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
51%
Nem hasznàltam. Mellettem aludt, èn voltam a bio lègzèsfigyelő.
2022. febr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pipa!
2022. febr. 21. 09:58
 15/24 anonim ***** válasza:
86%

11. Már amelyik baba vesz magától levegőt légzéskimaradáskor

Mint írtam. A lányom 1éves, ő nem vesz magától levegőt

És úgy marad ki a levegővétel, ha nem látom hogy szürkül észre sem veszem higy baj van

2022. febr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
68%

Vesz levegőt egy idő után.... Ha meg mégsem, akkor osszeomlik a keringés, és újra kell éleszteni...


Igen, sok babánál elég, ha elkezd csipogni vagy rezegni a legzesfigyelo, és mire odaersz, már újra lélegzik, mert a csipogas, rezgés elég inger, hogy "eszébe jusson levegőt venni", vagy épp joesetben felrázod, és felebred.


Aki szerint elég ha a gyerek mellett alszik, es o maga a bio-légzésfigyelo, o elarulna, álmában hogy képes figyelni, vesz e levegőt a baba? Csak mert ez csendben történik...


Én sajnos láttam pár hónapos kisfiút, akinek az anyukája arra ébredt, hogy mellette egy lila gyerek fekszik és nem lélegzik (kitudja mióta). Megkezdtek az ujraelesztest, majd jöttek a mentők, 45 perc után "sikeres" volt az ujraelesztes. A huszonéves anyukának lett egy gyereke, aki 4 hónappal a történtek után is kórházban volt, gépeken, nem reagált semmire, nyelni sem tudott...


Számomra érthetetlen, ha valaki erre sajnálja a pénzt, közbe megvesz egy csomó felesleges dolgot, 20-30000forintos ajándékot szülinapra a gyereknek stb.

Persze vannak szegényebb családok is, akik tényleg nem ugralhatnak, de van, ahol a kórházakban pár forintért kölcsönzik az első hónapokra a legzesfigyelo, szóval még így is megoldható.

2022. febr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
92%

Igen, használunk. 3 tappancsa is van, nem tud róla legurulni a baba, sosem riasztott hamisan.

Orvos vagyok, tudom mi a teendő, ha beriaszt, bár ehhez szerintem pont nem kell orvosi diploma. Inkább riasszon és hívjuk a mentőket, míg valaki próbál valamit tenni, minthogy reggel ott találjuk a kihűlt testet. Nagyon életképtelennek találom azt, aki abból indul ki, hogy úgysem tudna mit csinálni egy riasztásnál, tehát inkább nem vesz. Akkor mondja azt, hogy a SIDS ritka, mint a fehér holló, és ebbôl adódóan teljesen felesleges, de azért az egy helyben vakarózástól leszámítva nagyjából bármi hasznos és igen, ha csak 1 %a így megmenekül a csecsemőknek, már megéri.

2022. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
88%

A neten fent van sok sok videó mi a teendő ilyenkor, ha nem is profimódon, de addig míg kiérnek csak teszek valamit, mint hogy megsem próbálom, mert nem tudom.

Nagyobb gyerekeddel is lehet valami, akkor azt is csak nézem, mert nem vagyok doki.

2022. febr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
70%
Egy éves a gyerekünk, de mi is használjuk. Angelcare AC300 2 laposat. Számunkra megnyugvás, régen egyszer be is jelzett, úgy gondoltuk nem véletlenül, mert azóta sem volt ilyen, viszont hála az égnek nem lett komoly baj, mert ahogy jelzett már egyből lèlegzett is. Szerintem lehet 2 éves koráig is használni fogom. Nekünk így jó, problémánk nincs vele.
2022. febr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem is sikerül újraéleszteni, én akkor is azonnal tudni akarom és MEGPRÓBÁLNI, nem pedig reggel arra ébredni, hogy valamikor az éjszaka során megtörtént a baj. Mert akkor egész életemben ott lesz bennem a mi lett volna ha..
2022. febr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!