Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik buszoznak/buszoztak már...

Akik buszoznak/buszoztak már babával! Megosztanátok tapasztalataitokat? (1 éves baba)

Figyelt kérdés
Nekünk nincs autónk és 25 perc busszal egy nagyobb város, ahol tudnánk kicsit nézelődni, kikapcsolódni, stb. Vajon hogy fogja bírni 1 éves babám? Hogyan lehet ennyi időre lekötni, hogy ne akarjon mászkálni a buszon? Kicsi ideig elvan ölben, de nem 25 percig, biztos le akarna mászni, hogy sétálgasson. És van olyan aki nem bírja a buszt? Mert gyerekeknél előfordul. Mi van ha rosszul lesz a zötykölődéstől?
2012. márc. 5. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Általában azért vannak rosszul,mert nincsenek hozzászokva a bkv-hoz!

Lehet,hogy fogja bírni,mert ráz a busz,és nézelődhet!

2012. márc. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért nem hagyod a babakocsiban?
2012. márc. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én hagyni szoktam, hogy sétálgasson... Persze úgy, hogy közben fogja a kezem. Tapasztalataim szerint ez sokkal kevésbé zavarja az utasokat is, mint ha sír.

Persze meg lehet próbálni, hogy viszel képeskönyvet, nasit, esetleg valamelyik kajaidőre időzíted az utazást, és akkor amíg eszik addig is elvan.

2012. márc. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Mi pesten lakunk,a lányom 22hós.Eddig mindig MT-ben utazott rajtunk. Igaz ő csak 16hósan indult el. Vele most utazunk hétvégén elöször úgy h mellettem ült a buszon. Eddig nem mertem bevállalni... Szerintem ő kicsi ahhoz hogy ilyen sokaz busszozzon végig ülve:) Neki még elég lenne ha végig csücsül a babakocsiban.
2012. márc. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk sincs kocsink. Budapesten lakunk, kertvárosi részen. Ha egy normál boltba el akarok menni, vagy postára, vagy bárhova, nekünk buszozni kell! Én babakocsival jártam sokáig, de ha olyan helyre kellett menni, ahova nagyon sokszor kell átszállni, akkor kenguruval mentünk. Kb másfél éves korától utazik babakocsi nélkül a buszokon. A lányom nagyon szeret utazni! Mindig is szeretett! És a babák nagy része élvezi, főleg ha kiláthat és nézegethet. A busz meg ringat! Babakocsi nélkül akarsz menni? Mert ott a városban gondolom babakocsival akarsz közlekedni... Mondjuk rágcsikat vihetsz magaddal, amikor nyűgös volt a kislányom a buszon, akkor adtam neki valami rágcsit és akkor azzal foglalkozott! :)
2012. márc. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is szoktam hagyni, hogy járkáljon, ha fogom a kezét.

Amúgy ha nem parázol rá ennyire, akkor nem lesz gond. De tényleg. Vedd lazán, vigyetek játékokat, mesekönyvet. De szerintem nem is fog unatkozni, mert új dolog lesz neki, érdekes, az ablakon is ki tud nézni.

A rosszullétet meg szintén gyakran a szülők okozzák. Nekem eszembe sem jutott, hogy egyáltalán rosszul lehetnének. Nem is lett a 3 közül egyik se soha rosszul. De pl. a szomszéd nő, amikor először mentek hosszabb útra, rögtön betett hányózacskókat, hányósgyógyszert, mindent, mondván, "még nem utazott hosszabb ideig, biztos rosszul lett". Hát rosszul is lett. A gyerek végighányta az utat (félreértés ne essék: nem azt mondom, hogy nincs olyan gyerek, aki nem bírja a zötykölődést, hanem azt, hogy sok esetben a szülő magyarázza a gyerekbe).

2012. márc. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Még csak most lett 1 éves és nem most mennénk, hanem amikor igazi jó idő lesz, tehát ő olyan 13-15 hós lesz :)) A rágcsi jó ötlet, azt bevetem. Tényleg teljesen új lesz a szitu, nem tudom mire készüljek. Akkor először megpróbálom, hogy marad a kocsiban, de ha ki akar jönni, akkor majd kiveszem.
2012. márc. 5. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!