Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többemberes babát hogyan...

Többemberes babát hogyan lehet idegileg elviselni?

Figyelt kérdés
Megőrülök a sírásától, hogy mindent megteszek érte, mégis csak sír. Elegem van, nem bírom. Második gyerekünk, miatta a 3 éves nagyobbal is alig tudok foglalkozni, aki legtöbbször csak ül befogott füllel, hogy ezt nem bírja már. 5 hónapos, 5 hónapja ez megy. Üvölt. 2 gyerekorvos is vizsgálja, voltunk dévényesnél, neurológusnál, gasztroenterológusnál, hordozási tanácsadónál, de semmit nem találtak, ami ezt az állandó üvöltést okozza. Férjemmel végtelenül türelmesek, nyugodtak vagyunk, mindent megteszünk a gyerekeinkért, de mostanában úgy érezzük már, hogy tönkretesz minket. Hordozom sír, ringatom sír, hintáztatom sír, sétálunk sír, mindig csak sír.😭 Mostanában már úgy vagyok vele, hogy fogom és hagyom egyedül sírni, úgysem segít semmi. Nagyszülők is próbáltak segíteni, de nekik se volt ilyen még ennyire sírós gyerekkel tapasztalatuk. Fehér zaj sem segített eddig egyszer sem. Mit csináljak vele, hova vigyem aki tudna segíteni végre...
2022. febr. 23. 13:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%

Nehezen, de vagy tűrsz vagy örölbe adod.

Nálunk az állandó ordítás ahogy nagyobb lett átment állandó hisztibe és nyavajgásba...

2022. febr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
3 hónapos koráig szoptattam, mindent kizártam az étkezésemből, mert azt hittem ez a sírás oka, már tápszeres, nem refluxos, nincs allergiája, nincs ekcémája, nincs bőrkiütése, szépen gyarapszik, növekszik.
2022. febr. 23. 13:04
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Mozgásfejlődéssel hogy álltok?

Amiatt kérdezem, mert nálunk is hasonló volt a helyzet és onnantól lett jobb, hogy sokat volt hason és elkezdett forogni. De az igazi áttörést nálunk amúgy a felülés hozta meg. Nálunk is talán csendes reflux volt, legalábbis a gyerekorvos erre gyanakodott (nekünk is hízott rendben).

Illetve még egy kérdés, hogy fül-orr-gégészetre elvittétek-e? Nálunk savós középfülgyulladása is volt, ez gyakorlatilag tünetmentes (nincs láz, nincs dugult orr...stb.) viszont kellemetlen érzés tud lenni neki (orvos mondta nekem). Emiatt is lehet nyugtalanabb, sírósabb.

2022. febr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hasfájós is, attól még, hogy jól eszik. Nyilván fájdalmai vannak valamitől.

Lát és hall is rendesen?

2022. febr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%

Nem több emberes,hanem egyszerűen baba.Valami baja van amit eddig nem tudtatok kitalálni.


Cumi? Belsőleg minden rendben,voltatok már csecsemő ultrahangon? Nem csak hasa meg feje van,simán lehet bármilyen belső fájdalma amihez nincs röntgen szeme senkinek.. :x

Füle is fájhat,bár kétlem hogy hónapok óta folyamatosan üvöltene miatta.Agy,szív,tüdő,vese,végbél,végtagok,bármi okozhat folyamatos fájdalmat.

Vérvételen voltatok,minden rendben? Levegőn mennyit van? Allergiája,bőr baja nincs?


Magyarázat kell,hogy legyen rá,ha neurológus nem látott semmit akkor fizikai gondok körül kellene áskálódni.Barátnőm babája is 4 hónapos korig csak sírt,kiderült hogy daganatos..(nyugodjon békében..)

2022. febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Lát, hall, magasra emeli a fejét és forog. Fül orr gégésznél nem voltunk még.

4es, 5 hónapja folyamatosan fájna a hasa? Adtam neki biogaiat és espumisant, majd mikor ezek elfogytak kipróbáltuk az infacolt és a bonolact babyt. Szélcsőre sosem volt szükség, napi 2 kaki mindig volt és van. Pocakmasszázst is 3 hónapig csináltam neki. Flamborint is kapott, mert gyerekorvos azt mondta azt kólikás fájdalomra is lehet adni, reménykedve hogy segít, de nem.

3as, ha csendes reflux lenne, akkor azt a gasztroenterológus észrevette volna, nem?

2022. febr. 23. 13:40
 7/21 A kérdező kommentje:
Jesszus 5-ös, ilyet ne is mond😭
2022. febr. 23. 13:43
 8/21 anonim ***** válasza:
61%

3-as vagyok, nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy a csendes refluxot ultrahanggal lehet kimutatni. Ultrahang, szopizik, eltelik valamennyi idő és újra ultrahang. De mivel gyarapodott a súlya, így nem vittük el.nem tudom, hogy a gasztroenterológus nézte-e ilye n irányba? Vagy csak vérvétel volt?

Tápszerből tejmenteset kap? A tejfehérje is tudja bolygatni az idegrendszert, még ha semmilyen más tünetet nem okoz. Nem csak saját tapasztalat, hanem tesóm gyermekeinél is gyökeres változás volt mikor kiiktatták. Persze 2-3 hét mire észre lehet venni.

A fül-orr-gégész, ha lehet magán, aki csinál timpanometriás bemérést is, na azt esetleg még érdemes lenne.

2022. febr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
29%
Én kisbabaként folyamatosan ordítottam. Szegény apukám azt hitte anyu bánt engem. Míg elvitték orvoshoz, és kiderult, hogy el volt törve a kulcsontom és a karom. A szülés közben törtek el. Biztos, hogy valamilye fáj, azért sír.
2022. febr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
9es vagyok: kitartást kívánok! Remélem kiderul mi a gond.
2022. febr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!