Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mások mikor mellszívóznak?...

Mások mikor mellszívóznak? Hogyan fér bele a napotokba?

Figyelt kérdés

2 és fél hetes a babám és már most úgy érzem h semmire nincs időm (ma is csak megnéztem h mit nem fogok ebédelni), ez pedig csak rosszabb lesz, ha egyre többet lesz ébren.

Ti milyen napszakokban mellszívóztok?

(Amikor a baba alszik vagy én is alszom, pakolászok h rend legyen vagy rajtam tud csak aludni, jobb esetben sikerül ennem valamit.)


2022. febr. 23. 17:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

A kórházban és itthon pár napig csak bimbóvédővel tudtam szoptatni, de nem javult tőle csak kibírhatóbb volt 😕

Aranyosak vagytok nagyon 😊

Jól esik az együttérzés!!

2022. febr. 23. 19:51
 12/19 anonim ***** válasza:
72%

Az elején mindig amikor aludt. De erős két fejes Lansinoh mellszívóm volt, 10-15 perc elég volt, csak akkor csináltam többet ha szaporító fejést csináltam. Később már csak reggel és este, esetleg egyszer napközben. Szedtem lecitin kapszulát, attól nagyon erős volt a tejleadom.

Amúgy lehet kapni olyan melltartót ami helyén tartja a tölcséreket és akkor van két szabad kezed is. (Vagy már van vezeték nélküli, melltartóban hordható tipus is, ami a non plus ultra mobilitás ügyileg, de az nem mindenkinek jön be és elég drága is )

2022. febr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
71%

Én valamiért úgy gondoltam, hogy kevés a tejem, pedig a kislányom rendesen fejlődött, szépen gyarapodott. Én a szaporítás miatt fejtem és én este, mikor már elaludt, mert az esti, éjszakai fejés/szopi termeli legjobban a tejet. Visszagondolva valószínűleg akkor állt be a kereslet-kinálat, mikor azt éreztem kevés van. Kb. 1.5 hónapig csináltam, sosem tudtam 70-80ml-nél többet lefejni, pedig mindig volt tejleadó reflexem is, aztán abbahagytam, mert elegem lett a macerából. Most 13 hónapos és még mindig szopizik :)

Ha folyamatosan szoptatsz,ilyen pici korban még éjszaka is, akkor nem fog elapadni, hidd el, mindig lesz elég, annyi amennyi a babának kell. A baba sokkal többet is ki tud szopizni, mint a mellszívó. Plusz ha hagyod kicsit, hogy komfort szopizzon, akkor meg bőven lesz tejed.

Kitartás, hidd el idővel jobb lesz! Az első 6 hét gyerekágy nagyon nehéz, de utána egyre jobb lesz, jön majd a tavasz is, napsütés, jó levegő. Szépen ki fog alakulni meglátod.

2022. febr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%
4 hónapig fejtem, naponta 2szer. Egyszerűen nem fért bele több, de volt hogy csak egyre volt időm . Az egyik azután volt hogy este elaludt, a másik meg vagy hajnalban vagy valamikor napközben. Nagyon nehéz tudom, ha egyszer tudod megoldani, akkor egyszer csináld, szépen ki fog alakulni. Ne menjen a pihenés rovására, az is nagyon fontos.
2022. febr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%

A mi történetünk eleg hosszu. A lenyeg hogy nagyon szerettem volna szoptatni, de az lett a vege hogy lefejt anyatejet kap a babam 5 honapja, kb születése ota.


Az elejen en meg könyebben tudtam kivitelezni mert sarga volt, keltenem kellett h egyen, ezert elotte fejtem. Csak rgy cicit.


Most mar h nagyobb egyre nehezebb. Tobbet igenyli a játékot, a mozgást. Nekem 3 orankent fejnem kell mert különben pótolni kell (ejszaka nem fejek) . Igy napi 3 oram megy el fejessel.


Ezt szerintem csak ugy erdemes csinalni ha tenyleg van eleg motivációd, es nagyon fontos számodra az anyatejes etetes mert amugy bele lehetne örülni.


Ha cicizne rendesen en nem fejnek mellette

2022. febr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
54%

Kereslet-kínálat áll be kb két hónapos korig,tehát azért most még nincs veszve minden,2 hetes a babád.Fogja magának ő is szaporítani a tejet,minél többször mellre akar majd kerülni így lehet,hogy fejésre sem lesz szükség.Nekem legalábbis drága géppel,mindenféle fejjel,bimbó védőkkel sem akart fájdalom mentesen működni.A szoptatás is kezdett fájni így beb*sztam a szekrény aljába azóta is ott van.Második gyereknél elő se szedem,megpróbálom szoptatni simán,ha fejnem is kell inkább kézzel,nyúzza magát azzal a vacakkal a fene.😩

De a szoptatás sem mindig olyan egyszerű,a babáknak is meg kell tanulnia a "technikáját" a dolognak,és neked is hogy úgy tartsd ahogy neki kényelmes.Nehogy azt hidd hogy nem szenved meg az elején a legtöbb kismama ugyan ezekkel,engem kórházból kapásból úgy engedtek el,hogy egyen a baba 2 óránként és fejjek miután evett..hát nem ment főleg hogy 3 óránként evett kb a baba. :D


De ismétlem nem katasztrófa,ha tápszerrel pótolsz vagy etetsz majd.Hiába szajkózzák,hogy szoptatás így meg úgy,ha egyszer valakinek az nem áll be úgy,hogy fájdalom és stressz mentesen lehessen csinálni akkor nincs értelme.Nagyon jó cumisüvegeket lehet már kapni,amik nem okoznak hasfájást sem (anti-colic),és cici formájúak így a babáknak is kényelmesek.

Nagyon csúnya testi-lelki sebeket tud okozni mikor túl gondolod a gyermeked etetését és kudarcokat halmozol,én tudom.Sokadjára is mondom: fontos,de nem élet és halál kérdése,hogy cicizzen.Nem igaz,hogy jobban fog hozzád kötődni,nem igaz hogy kevésbé lesz beteges,nem igaz hogy rosszat teszel neki a tápszerrel.

Csak az nem 'természetes' táplálás,ezért mindig is volt aki leszólta.Pont ahogy a császármetszést is,mintha tehetnél róla hogy neked a hüvelyi úton szülés mondjuk pont nem volt opció.


[link]


Én átolvasnám,megpróbálnám,de mellette tartanék otthon tartalék tápszert & cumisüveget is legalább pótlásnak.A baba fejlődése a lényeg főleg most. :)

2022. febr. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
36%
Hamarosan nem fog fájni és akkor nem kell mellszivo
2022. febr. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
38%
Én akkor mellszívóztam, amikor kellett. Szerencsére sok tejem volt, ami azt jelentette, hogy egyszer csak nagyon fájni, feszülni kezdett a mellem és a baba még nem volt éhes. Ilyenkor a gyerek mellé leültem és megcsináltam 1-2 kis üveg tejet, amit később a férjem is tudod adni a babának így én akkor is tudtam kicsit pihenni ő meg élvezte, hogy táplálhatja a gyerekét.
2022. febr. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Elején mikor aludt, most meg mikor ébren van, és a lábammal elszórakoztatom közben. Leadásra fejek, ez bonyi a fertőtlenítés miatt. Ha magunknak fejnék és hamar fölhasználnám, akkor szilikon mellszívót (pl. lansinoh) tennék a másik cicire, míg szoptatok. Fél kezem szabad, így közben fejhetnék is bele, ez a szilikon cucc rajta marad, tehát a szabad kezemmel tudom nyomkodni.
2022. febr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!