Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvás nappal és éjszaka?...

Alvás nappal és éjszaka? Miért alszik nappal jobban?

Figyelt kérdés
Kisfiam nappal 3-4-5 órákat alszik egy nyikkanás nélkül. Amikor ébred, kaja, peluscsere és alszik is tovább. Ezzel szemben éjjel sokkal tovább tart, míg visszaalszik, arról nem is beszélve, hogy jó, ha megvan a 3 óra alvás egyhuzamban. Lesz olyan, amikor majd végigalussza az éjszakát? Vagy mi csinálunk rosszul valamit?
2010. szept. 12. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem írtad, mennyi idős. Amikor újszülött volt babám, akkor volt hajlamos ennyit aludni nappal. Szerintem legalábbis gyanús, h felcseréli a nappalt az éjszakával. Ha ezt nem akarod, akkor ne hagyd 3 óránál többet egyvégtében aludni. Párszor "keltettem" babámat, nem lett semmi baja, nem is sírt ébredéskor, bár ezért itt biztos többen lehurrognának. Egyszerűen bementem, halkan szöszmötöltem a szobában, és megébredt, megölelgettem, és minden okés volt. Etetés után meg próbálj vele vmit játszani (vagy sétálgatni a lakásban) de egy fél órát órát minimum legyen ébren.
2010. szept. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát, még csak 2 hetes. :)

Próbáltam ezt a felébresztem dolgot, de akkor is beájult rögtön szopás után. Ha meg próbáltam kicsit később szoptatni (Pont azért, hogy maradjon tovább ébren.), akkor ordított.

2010. szept. 12. 13:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen icuri még, akkor odébb van a hosszú alvás éjjel :) Az h 3 órát alszik ,szinte maga a tökély :) Ekkora babák ált 45 percet-1 órát tudnak max ébren lenni (ebben etetés, pelusozás és "játék" is benne van) aztán szunya. Az enyém legalábbis így volt, aztán havonta kb 15 perccel tovább bírta. Továbbra is azt mondom, h próbáld ébren tartani evés után picit napközben, persze ha nem megy, anyit nem ér h ordítson. Nekünk nagyon bevált a tevékenységek megszokott egymásutánisága (ébredés, kaja, ébrenlét, alvás) Hamar megszokta, tudta mire számítson, könnyen elaludt az ágyában (sosem aludt máshol) És 3 hónaposan kezdte átaludni az éjszakát (9-6ig7ig) egészen fogzásig.
2010. szept. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a harmadik babám hetekig(kb4 hétig)szinte kétóránként kelt enni,és volt,hogy 2-3 órákat volt fennt ébredéskor.

Nem sokat aludtam nappal a másik kettővel foglalkoztam éjjel pedig vele.De egyszer csak kettévágták és onnantól kezdve csak 3 óra körül kelt fel enni.Most 2,5 hós és már csak hajnal 5-6 között eszik.Én sem hittem volna hogy eljutok vele idáig.Igyekeztem az esti ceremóniát mindig ugyanabban az időben csinálni!Tudom,hogy csekéj vigasz,de kitartás!Én ezeket az éjszakai fentléteket filmnézéssel töltöttem ki.Este bekészítettem a dvd-be a filmet és éjjel megnéztem őket.Így át tudtam vészelni ezt az időszakot!

2010. szept. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor nem aggódom, és gondolom a fogzásos időszak még rosszabb lesz!

Mikor elveszteném a türelmem, mindig arra gondolok, hogy dehát ezt akartuk, most végre itt a törpe, és majd elmúlik ez is! :)

Köszönöm válaszaitokat!

2010. szept. 12. 16:20
 6/6 anonim ***** válasza:

én őszintén szólva 3 óránként etettem nappal, keltegettem. mondjuk 3 kg alatt született így kellett is. aztán úgy megszokta ezt a "rendet", hogy magától kelt. néha bealudt volna, de sosem hagytam 3 óránál többet aludni nappal egyhuzamban. ezt a "szabályt" a Suttogó könyvében olvastam, elég logikusnak tünt két okból is. egyrészt ha hagyod aludni 5 órát is, akkor valójában kimarad egy étkezés, amit éjjel pótol, másrészt kialussza magát, így éjjel virgoncabb, márha lehet ilyet mondani egy ekkora babára. szóval én így csináltam, az esti fürdést jó későre tettem, este 10 órakor volt az utolsó evés fürdés után, és egészen hajnal 3-ig bírta 2 hónapos korától. később ez az idő kezdett kitolódni.

éjjel sosem beszéltem hozzá, csak akkor volt pelus csere, ha nagy dolog volt benne, és szopi után azonnal visszatettem az ágyába, cumi a szájába és simogattam kicsit, susogtam neki, és már aludt is. sokat segített az is, hogy hason aludt, mert így nem kalimpált annyit, nem ébresztette fel magát, mert korábban az önkéntelen mozgásokkal sokszor felébredt, illetve visszaébredt, pedig már majdnem aludt.

újszülőtten éjjel 4 óránként kelt, nappal pedig 3 óránként evett.

az éjszakai átalváshoz kell szerencse, illetve szoktatás is. ha nagyon rákattan a cicizésre, akkor várható, hogy éjjel is többször kel, egyrészt az éhség, másrészt a cicizés miatt. én ezért vetettem be a cumit. ez nem azt jelentette, hogy nem adtam neki enni, mert éhes volt, akkor a cumival nyilván nem aludt vissza, de a szopási inger "levezetéséhez" jó volt.

2010. szept. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!