Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a jobb, ha bébiételt...

Melyik a jobb, ha bébiételt adok vagy ha én főzök 7,5 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
A bébiételt jobban elfogadja, amikor főzök kiköpi talán mert nem elég pépes. Olyan nehéz ilyen kis adagokat készíteni,kisfiam meg inkább csak szopizna. De úgy érzem egy igazi anya biztos főzne..
2008. dec. 16. 16:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én babóm csak azt eszi meg amit én főzök, nem szereti a bébiételt, pedig ha elutazunk akkor sokkal egyszerűbb volna a bébiételt adni.

Én levesszűrőn szoktam átpasszírozni, ezt csak melegen lehet, vagyis így megy át könnyen.

Ha neked egyszerűbb akkor nyugodtan adjál neki bébiételt és ne foglalkozz azzal, hogy ki mit mond!

Minden jót!

2008. dec. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem ettől leszel igazi anya!!! Ez is az egyik leggyakoribb vita téma itt. Neked kell eldönteni, mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya is. De nem kell csak az egyik vagy csak a másik megoldást választanod, az a lényeg, hogy azért körültekintően oldd meg a baba etetését.

Az én fiam is ennyi idős, és egy héttel ezelőttig szinte semmit nem fogadott el, aztán hirtelen igen. Ki kell tapasztalni, kísérletezgess.

Itt egész jó receptek vannak:

[link]

Kitartás!

2008. dec. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az a jobb,amit a baba elfogad.Jelen esetben teljesen rendben van,h üveges babakaját adsz.Én igazi anyának érzem magam(nem azon múlik,h főzöl-e neki,vagy sem)2 gyerekem van,a pici 7 hós,és ő is üveges ételt és desszertet kap.Majd kb.1 éves kora körül már kap a miénkből,biztos vagyok benne,h semmi gondot nem fog okozni az átállás.Amennyivel több időd van,fordítsd a babádra,én is ezt teszem!JÓ BABÁZÁST!
2008. dec. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Az a gondom még, hogy mindenki mást mond, hogy mivel kezdjem és hogy csináljam a hozzátáplálást. Fiam az almát és más gyümiket elfogadja, de a sütőtököt, banánt, krumplit pl. nem. Kihányja vagy kiköpi. És persze állandóan szopizik. Hizik is szépen. (3 óránként)
2008. dec. 16. 16:38
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az igazi anya nem attól jó, hogy egy évig szoptat, vagy fél évis korig nem ad mást, és utána is csak maga főz! Ki kell tapasztalni, hogy a te főztöd, vagy az üveges jön-e be? Én almapürével kezdtem, aztán banán, őszibarack, sütőtök, répa, és ezek kombinációja.

Mikor már megeszik egy ilyen ételből 50-100 grammot, akkor kell váltani. Tízórai legyen gyümi, délután pedig főzelék. Pl. sütőtök, amit keverhetsz is almával, hogy jobban elfogadja. Lehet kombinálni sokmindent!

A lényeg a fokozatosság elve. Pici adagokat pedig lefagyaszthatsz a hűtő frissentartójában, de az üveges bébikaja még 3 napig eláll, ha nem eszi meg azonnal. Mi is így csináljuk.

sok sikert és kitartást!

2008. dec. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


Az én lányom is ennyi idős, és én is sokat dilemmázok ezen. Ő bébiételt és az én főztömet egyaránt eszik. Ilyenkor télen viszont annyira kevés olyan alapanyagot tud az ember beszerezni, ami megbízható, hogy szerintem a bébiétel megfelelőbb a babának.


A sütőtököt például imádja a lányom (, amit én csinálok neki), de a boltit kiköpi. Egyébként a zöldségeket én sütni szoktam, mert úgy jobb ízük van. Próbáld meg, hátha bejön. Ja, és egyszerre nagyobb adagokat szoktam csinálni, és készen fagyasztom le. A pépesítést pedig botmixerrel oldom meg, mivel az én babám is, mint a tied, eleinte nem fogadta el, mert nem volt elég pépes.


A bébi étellel kapcsolatban még annyit, hogy nem mindegyik ugyanannyi ideig áll el. Egy gyártónál is eltérő lehet ez az idő. Nézd meg mindig a csomagolást, ja és az összetevők miatt is, mert sokszor olyasmi van bennük, amit még nem lehet babáknak adni.


Zita

2008. dec. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia az enyém elfogadja a gyümölcsöket de a zöldségekkel én is bajba voltam. Nekem a cékla krumplival bejött meg az alma krumplival.Tegyél hozzá egy kis főzőlevet és akkor sokkal pépesebb lesz úgy jobban szereti nekem. Én nem vagyok üveges étel párti szerintem rettenetes ízük van (mind megkostoltam) és a gyerek sem szereti.De ha nincs más a azt is oda adom neki.Még egy érv az otthon készítés mellett sokal olcsóbb. Még úgy is, hogy a biopiacon vásárolom neki a hozzávalót. Állítólag majd később jobban elfogadja majd az amit ti esztek(ezt még nem tudom) ott még nem tartunk.Bele fogsz jönni kitartás.Sok mindent megcsinálhatsz két napra is és akkor nem kell annyit bajlódni vele.
2008. dec. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekünk nincs ilyen jellegű problémánk. Kicsinek többnyire főztem, és fagyasztottam. De persze volt olyan amit vagy sose vettem vagy épp nem volt szezonja, így azt üvegessel helyettesítettem (pl. a spenótot nem szeretjük, így a gyereknek megvettem készen, sütőtök nem volt tavasszal, így azt is ebben a formában kapta). Igaz, hogy borzalmas ízű, és sótlan szerintem, de a gyerek szerette. Még most is, hogy kétéves, ha utazunk, azt viszünk.

Amit nem szeret, azt próbáld meg olyannal párosítani, amit megeszik. Pl. sok gyümi, kicsi krumpli

2008. dec. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én csak akkor adok bébiételt,ha megyünk valahová,otthon én főzzök.Szerencsére mindkettöt szereti :)
2008. dec. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 7,5 hónapos és tápszeres. Hiába vettem én babafazekat, szűrőt mindent. És hiába főzök neki, rendre kiköpi. Mindent amit én készítek. Csak és kirárólag az üvegeset eszi meg de még abban is válogatós. Kíznott a lelkiismeretem hogy miért van ez, de ezt ő dönti el. Most már elfogadtam ezt és örülök ha azt megeszi amit éppen adok neki üvegesből. És hiába van már négy foga, ha egy ici-pici darab van a kajában azonnal fuldokolni kezd. Úgyhogy nagyon aggódom hogy vajon mikor tanul meg darabosat enni.
2008. dec. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!