Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adsz bébiételt a babádna...

Miért adsz bébiételt a babádnak? Főzni nem jobb?

Figyelt kérdés

Újra kiírom a kérdésem, mert valaki nagyon megsértődött ezen a kérdésen még délelőtt és cenzúráztatott.

Tehát: döbbenten látom nap mint nap, hogy anyukák szatyorszám cipelik haza az üveges bébiételeket. Miért??

- Nem azért (is) vannak otthon a babával, hogy beleférne az idejükbe egy kis főzés?

- Meddig tart otthon megpárolni egy kis husit, zöldséget a babának frissen? Meddig tart lereszelni egy kis almát, kekszet?

- Jobban megbíznak egy gyárban, mint abban, amit a saját két kezükkel készítenek el?


A babák nagyon figyelmesek, látják, hogy készül az étel, hogy kell krumplit pucolni, almát hámozni stb. A piacon be lehet mindig frissen szerezni mindent, nem is kell minden nap főzöcskézni, mert a babának sokmindent el lehet rakni a fagyasztóba. Ezt miért tartják sokan nagy melónak?

Remélem, hogy a feljelentgető ezen már nem fog kiakadni :)


2011. ápr. 11. 19:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:

Én mindent itthon főzök, kivéve amit nem tudok most megkapni, abból veszek üvegeset. Pl. őszibarack, sütőtök, szilva.

Ezeket kapta bébiétel formájában.

Már az előző kérdéedre is akartam válaszolni, de most nem találtam. Láttam megoszlanak nagyon a vélemények.

Én is figyelek, hogy ne szokja meg az üveges étel ízét, mert bizony válogatós lehet, de sajnos vannak olyan helyzetek amikor ahhoz kell nyúlni.

2011. ápr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
73%

1. nem ültem mindig itthon (séta, nayralés, kiándulás...)

2. lsuta is lehettem néha

3. van amirt egyszerűbb megvenni, mint megcsinálni

4. van aminek szagától is undorodom, ezért vettem pl üveges sütőtököt

5. vannak gyümölcsök, mik nem egész évban érnek

6. télen az üveges bébikaja is jobb, ha alig van gyümölcs

7. lányom szerette


emelett főztem, de nem hiszem, hogy ez annyira baj lett volna, az arany középutat választottam


soroljam


ja és 2-300 forintból nem biztos, hogy minden kaját megcsinálsz, mert mondjuk nem lehet mindenből keveset venni


és a lkeksz meg nam babáknak való

2011. ápr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
100%

előző

mind két a gyerekem kapott üveges kaját, sok minden el lehet róluk mondani, de azt nem hogy válogatósak

2011. ápr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
51%

Kislányom 7 hónapos, de még eddig csak 1x evett bébiételt, azt is csak azért, mert ahova mentünk vendégségbe kapott. Én mindig főzök neki, nem akarom, hogy válogatós legyen.

Persze az más dolog, hogy valaki tart otthon néhányat, ha netán nem sikerül egy-egy nap készíteni valamit, akkor legyen mihez nyúlni. De én biztos nem adnám neki nap mint nap.

2011. ápr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
90%

Nem én voltam, írni akaram, de nem találtam...


Mindenki maga dönti el, hogy mit ad a babájának, legyen az bébiétel vagy házilag főzött!


Speciel én bébiételt adok,mert nincs turmixom. A napokban kapunk, akkor majd olyat adok amit Én készítek.



De nem értelek,miért kell ilyen kérdést kiírnod,amiről tudod h ki fognak akadni? Engem is zavar vagy hogyis írjam...

2011. ápr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
91%

Ez olyan tipikus kötözködős kérdés.


Amúgy te sosem eszel mondjuk előre fagyazstottkészételt, vagy mirelite kaját....sorolhatnám?

2011. ápr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
91%

Nitrátos a víz(normál, hálózati, mérgező a kicsinek min1éves koráig) én meg volt, hogy a fiamnak ebben kezdtem el főzni(volt félfalat kajám)

Elmúlt egyéves, elkezdtük a mi kajáinkat adni neki, azóta ő segít nekem. Addig nem haltunk bele, hogy üveges ételt evett. Plusz ő vagy azonnal evett vagy addig üvöltött kanállal a szájában is, míg beájult, és "nem volt az evésben rendszer", most az ebédet reggel7kor nem állok le megfőzni, igen lusta voltam kora reggel főzni ebédet a kicsinek, megvettem inkább, így "friss" kajája volt, azonnal.

Plusz egy kis adag kaja megpárolása is ugyan annyi energiát emészt, mint a mi kajánk összesen.(edény, villany, víz, munka) nem az egy szem krumpli meg a 1dkg csirke vágja a földhöz az embert.

Plusz vannak babák(mind a kettő ilyen nekem) akik mellett örül az anyuka, hogy tud pisilni pelus nélkül...

Remélem érthető.

(lusta disznó kicsit erős volt, meg a hangneme, valószínű ezen ment a sértődés, mire higgadtan válaszoltam volna, töröltek)

2011. ápr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt mondtam, mielőtt a babám megszületett volna. Csakhogy nem gondoltam bele, hogy februárban, amikor majd elkezdjük a kóstoltatást, honnan is fogok őszibarackot, sárgabarackot, friss almát, ami nem utazott több ezer kilométert...stb. venni? Hát sehogy. Úgyhogy marad a bébiétel, majd nemsokára jönnek a frissek, és hidd el, nem fogok üvegeset venni ABBÓL, amiből kapok a PIACON az ismerős idős bácsitól-nénitől, akikről tudom, hogy a sajátjaikat adják, és nem a lidlben vásárolnak be, és a piacon meg eladják. És inkább bébiétel, mint az argentin alma, a spanyol szőlő... stb.
2011. ápr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:

piacon csak idénygyümölcsöt lehet kapni ugyebár, ha meg fagyasztod, már hogy lenne friss? és persze vitamindús?


én nyáron főztem neki, télen üvegest kapott. aztán 10 hónapos korában már úgy főztem, hogy ő is tudjon enni belőle. nem tartom magam emiatt rossz anyának se lustának

2011. ápr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
56%

Most én is öszinte leszek, már várom a leszóló kritikákat és a lepontozást...

Nem tudok fözni, nem is akarok megtanulni, én mindig rendelem magamnak a kaját, azt meg még nem adom a babámnak, pusztán ezért.

Van, mikor anyámnak olyan kedve van, ö fözöcskézik az unokájának, akkor van 10-15 üveg házi étel, amúgy meg kiválóan elvan az üvegessel is. És ha válogatni fog késöbb, az sem zavar, mert ha abba a korba kerül, neki is rendelve lesz, azok közül meg azt eszi amelyiket szeretné...

Röviden és tömören ennyi.

Tudom, hogy ez kirívó példa, nem ez az általános, de ilyen is van.

2011. ápr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!