Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt akinél bekapcsolt a...

Lyoni kérdése:

Volt akinél bekapcsolt a legzesfigyelo? És valószínű nem azért mert lemászott róla.

Figyelt kérdés
2022. febr. 28. 07:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Igen, és valószínű azért, mert nem érzékelte a babát. (Ugyanis ő éppen pislogva nézett rám.)
2022. febr. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nálunk úgy volt hogy a figyelő hangjára kelt, mert elkezdett sírni tőle.. meg egyszer volt hogy mozgolodott amikor hozzanyultam és akkor is riasztott.

nektek milyen van?

Mi az hogy nem érzékel? Nem ez a dolga?

2022. febr. 28. 08:12
 3/12 anonim ***** válasza:

"Mi az hogy nem érzékel? Nem ez a dolga?"


Nos, meglepő lesz, de ez egy gép, ami épp úgy, mint az emberek, nem mindig működik tökéletesen.

2022. febr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Érdemes youtube-on körbenézni valamelyik bababolt csinált egyszer egy mentőtiszttel egy videót a légzésfigyelőkről és a "téves riasztásokról".

Nálunk még nem riasztott, csak egyszer, amikor kivettem a babát és elfelejtettem kikapcsolni. Remélem ez így is marad. :)

2022. febr. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

De, az a dolga. Majd jól lecseszem, hogy nem végzi rendesen 😂

Egy cc. 10 cm vastag matracnál már sajnos megesik. Nálunk az jelentette a megoldást, hogy betettük a másik érzékelőt is, és az ágyrácsra tettünk be laminált padló lapot. Arra került rá a két érzékelő, majd a matrac. Azóta nem volt fals riasztás. Babysense pro2-t használunk. De a vékony farostlemezes megoldást írja a használati útmutató is.

Egyébként az én kislányomat nem zavarja a riasztás sem, nagyon békésen alszik tovább. Olyan is volt, hogy épp hallottam a szuszogását, mégis riasztott az a fos, egy éjszaka többször is. Kikapcsoltam aznap éjjelre, és másnap olvastam a manuálban a jó tanácsot.

2022. febr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De ha fallsot jelez akkor nem többször egy nap?
2022. febr. 28. 09:43
 7/12 A kérdező kommentje:
Vagy ha a matrac miatt
2022. febr. 28. 09:43
 8/12 anonim ***** válasza:

Hogyha technikai probléma van, mint pl. az 5-ösnél, akkor akár többször egy nap bejelez és nyilván fals jelzést adhat.

De alapvetően attól, hogy egyszer bejelez a baba alvásánál, ő pedig megriad rá esetleg és nagy kerek szemekkel néz rád, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy falsot jelzett. Ez az, ami sosem fog kiderülni, mert lehet megriadt a jelzésre a baba és hirtelen vett is levegőt/felsírt.

Szóval azt kellene elkülöníteni, hogy a gyakori riasztás technikai jellegű-e vagy a babával van gond. Az azért józan paraszti ésszel is belátható, hogy napi 15-ször nem valószínű, hogy a baba légzéskimaradását jelzi. :)

Lehet, hogy kicsi a szenzor és legurul róla a gyerek, lehet hogy túl vastag a matrac, hogy nem jó a szenzor alátámasztása, stb. Ki kell nyomozni mi a gond. :) Érdemes azzal kezdeni, hogy kézzel kipróbálod, hogy érzékeli-e a mozgást (a baba légzési ritmusában rátenni a kezed a matracra, majd levenni), aztán felemelni és nem hozzáérni. Ha akkor rendesen bejelez, akkor elvileg a működése rendben. Kipróbálhatod ezt kicsit arrébb is, így nagyjából le lehet határolni azt is, hogy hol van az a hely, amit a szenzor már nem érzékel, vagyis ha elmocorog róla odáig a gyerkőc, akkor riasztani fog.

2022. febr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Igen azért kérdeztem hogyha rossz lenne többször jelezné e

2022. febr. 28. 10:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerencsére csak akkor, ha úgy vettük ki, hogy nem kapcsoltuk le. Mi nem nagyon láttuk értelmét ezen spórolni, mert vagy megbizható vagy nem. Így megvettünk egy olyan modellt, amiről legurulni nem tud, mert 3 tappancsa is van, kifejezetten az a lényege, hogy a vastag matrac alatt is jól érzékeljen. Az senkinek nem jó, hogy akárhányszor is az emberre hozza a frászt az állandó fals vinnyogással, plusz nyilván egy idő után megunod és lekapcsolod, akkor meg minek van.
2022. febr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!