Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak vacsorára a 8...

Mit adjak vacsorára a 8 hónapos babámnak? Tejpépet vagy főzeléket?

Figyelt kérdés

Igazából a tejpépet gondoltam mert elég nagy a fiam. Most így néz ki a napja:

éjjel: egyszer szopi

reggeli: szopi+tápi

tízórai: gyümölcs (nem mindig eszik, attól függ, hogy alakul a nap)

ebéd: főzelék

délután: szopi

uzsi: gyümölcs

este: szopi+tápi

A délutáni szopit akarok kiváltani valami tartalmasabbal, hátha úgy átaludná az éjszakát. A gyümölcsöt meg ebéd utánra tenném. A fürdés utáni tápszer (szopi) megmaradna.

Amúgy tejpépet eddig még nem adtam.

Ti hogy csináljátok? Átalussza a babátok az éjszakát?


2010. szept. 12. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Kisfiam 7 honapos mult es o tejpepet kap vacsorara. Nallunk igy nez ki kb egy nap +/- fel ora ide vagy oda:


Reggel 8-9 kozott ebred: 250ml tapszer

Delben 12-13 ora kozott ebed: Fozelek husival vagy csak fozelek magara.

Delutan 15-16 ora kozott egy kis gyumolcsot kap vagy baba desszert es 150ml tapszer

Vacsorara 18-18:30 kozott van ekkor tejpepet kap vagy babarizset tapszerrel vagy baba muzlit tapszerrel.

20 orakor lefekves elott migiszik 200-250ml tapszert, attol fugg mennyire lakott jol 18 orakor.

Ejjel nem ebred.

2010. szept. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy tejpépet adsz neki vacsira szopi helyett. Mert az laktatóbb, később ürül ki a gyomorból, mint az anyatej. Lehet úgy átaludná az éjszakát, vagy legalábbis kitolná a felkelést.

Az én babám 5,5 hónapos, többször kap azt vacsira, bár ő már 2 hós kora óta nem ébred éjjel.

2010. szept. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A én 10 hónaposom is tejpépet kap vacsorára, mégis ébred éjjel legalább egyszer, és legkésőbb 5-kor jöhet az anyatej, mert hangosan korog a gyomra!

Próbáltam már főzeléket is vacsorára, attól is ébred éjjel.

2010. szept. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!