Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már unja babám az állandó...

Már unja babám az állandó főzeléket vacsorára. Mit adjak neki?

Figyelt kérdés
9,5hós,még szopik,kenyeret,zsemlét,kiflit nem eszik, öklendezik tőle.Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit kellene neki adni?!Tápszeres dolgot nem akarok adni.Mert a tejpép az nem?
2010. máj. 25. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Enyém már nagobb ugyan, de még többször szopik, ennek ellenére raggelre szoktam neki tejpépet adni 10 hónapos kor óta.

De ha nem akarzs tápszer alapú ételt adni neki, vagyél neki tejmentes pépet(rizs, köles, 7-gabonás, gríz, sinlac) tedd hozzá gyümölcshöz, joghurthoz, adj neki tűrókrémet, amit te csinálsz.

Nálnuk a reggeli pép, vagy kenyér,felvágott,sajt; ebéd főzelék, tészta, hús; uzsi gyümölcs..

Ő csak 1 éves kora óta eszik vacsorát, de azt amit mi.

2010. máj. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én pedig a tejpépre gondoltam egy kis gyümivel esetleg,de ha nem akarsz olyan "műt"adni adhatsz joghurtot baabkekszel,vagy saját készitésű túrókrémet
2010. máj. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
miért nem akarsz neki tápszert adni?? 1 éves korukig szükségük van rá!! ebben a korban vacsorára nem főzeléket hanem valami tejes, tápszeres dolgot kéne kapnia... tejpépet max
2010. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Köszönöm a jóindulatodat!

Kedves utolsó válaszoló!

Tápszer ellenes vagyok, ezért nem akarok olyat adni.Ezért nem kell "leszúrni"

Többieknek köszönöm a tanácsot!

2010. máj. 25. 11:41
 5/11 anonim ***** válasza:

11:34

Enyém még sosem kapott anyatej helyett tápszert, de semmi bajom a tejpépekkel, tápszerekkel.

Sőt van amikor veszek tápszert, van itthon valamiylen tejmenets pép és én csinálok tejpépet.

Ma pl reggelire vajas kenyeret evett és csináltam neki egy fél bögre tápszerből sé egy pici kakaórporból kakaót.

2010. máj. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Első te mekkora bunkó vagy...


Kérdezőnek:

Miért öklendezik a babád?

Én vacsorára kukoricakását készítettem vagy rizst és mindhez adtam gyümölcsöt.

Kiflihez egy tipp: aprítsd fel, és keverd bele egy pohár natúr joghurtba (1 kiflit).

Nagyon jól átázik, olyan jó kis bébipapis.

Aztán bulátát, kölesgolyót is adhatsz, a bulátát össze tudod törni, én reszelt gyümölccsel áztatom szét vagy joghurtba is teheted.

2010. máj. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

11:44-es!

Nem tudom miért öklendezik a kenyértől...stb-től.Áztatva már kapott gyümölcs közé,de akkor meg fintorgott.

2010. máj. 25. 11:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Én levesből készítek főzit, a hozzávalókat aprítom turmixolom. Változtatom mi legyen benne, így az íze is más + egy kis rizst amit nagyon szeret. A tejpépet az enyém sem eszi meg. 10 hós, kukoricapehelyből szoktam még neki variálható finomságokat készíteni.
2010. máj. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hiába vagy tápszer ellenes, ha nincs anyatej akkor is kell neki valami tej alapú...és nem a bolti tehéntej még!!! Nem szúrtalak le csak megkérdeztem.... a tejpép meg tápszer alapú, ennyi. amúgy miért is vagy tápszer ellenes?? mi lett volna ha nem tudod szoptatni a babádat? akkor mit adtál volna neki??
2010. máj. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 vav22 ***** válasza:
Nem minden tejpép tápszer alapú. Én is csak tápszermentes cuccokat adok Neki, mivel szerencsére van tejem így ha nem muszáj nyílván nem akarok tápszeres cuccot adni Neki. Nem mondom, hogy hűűű milyen szar a tápszer, de sokan örülnének, ha lenne tejük és hát ha már van valakinek tegye össze a két kezét és szoptassa inkább a Picúrt, ha nem lenne tejem nyílván tápszert kapna, nem bűn az és nem s kívánságműsor ha kell kell és kész...
2010. máj. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!