Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam nem emeli a fejét....

Kisfiam nem emeli a fejét. Érdemes lenne orvoshoz vinni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

A fiam 12 hetes lesz a hétvégén.

Életének 9-11 hete közt kórházban volt egy nagyműtét miatt, most már úgy néz ki, rendben van. Ez idő alatt az első tíz napban szigorú fekvésre volt ítélve, csak háton, még a keze is ki volt kötve.

A műtét előtt mindent tudott, amit az ő korában tudnia “kell”: hason fekve forgatta a fejét, illetve már pár másodpercre emelte is szépen, nèzelődött.

A kórházból hazajövet azt vettem eszre, hogy ezen a téren visszafejlődött: nem szeret hason feküdni, oldalra egyszer-egyszer még csak-csak elfordítja, de emelni, tartani nem tudja, fél perc után sír, hisztizik.

Minden másban rendben van a gyerek: felültetve szepen tartja a fejét, nyúl a tárgyak után, sokat “beszél”, figyel,oldalról hátára fordul, majd vissza.


Érdemes lenne időt adni neki, sokat tenni hasra, hogy a kórház után össze szedje magát? Kivárni, amíg naptár szerint is 3 hónapos lesz? (12-én)

Tudom, hogy a legegyszerűbb orvoshoz vinni lenne, de az elmúlt hosszú hetekben mi csak orvostól-orvosig jártunk, most olyan jó itthon….


Köszönöm a válaszokat.



2022. márc. 4. 06:55
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Most a napokban tedd minél többet hasra, hogy erősödjön, mégha nem is szereti. Így talán meglátod, hogy csak "lustaságból" nem emeli vagy esetleg feszes izomzat miatt.


Védőnő talán tud segíteni, nekünk is ő javasolta, hogy nézessük meg. :)

2022. márc. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az izomzat feszessége változhat?

Két hónaposan az orvos kifejezetten kiemelte, hogy rendben van az izomzata, nem feszes.

Tud ez a sok fekvéstől rossz irányba változni?

2022. márc. 4. 07:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tud. Védőnő pontosan tudni fogja a választ. Valószínűleg látja a gyereket.
2022. márc. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos, de szerintem logikus, hogy ahogy egy felnőttnél is a fekvés viszonylag gyorsan izomveszteséget okoz, amit utána kétszer annyi idő visszaszerezni mozgással, így gondolom, a babánál is. Azaz, most neki nehezebb megcsinálni, amit eddig tudott és gyakorolnia kell.
2022. márc. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én elvinném egy gyógytornászhoz/konduktorhoz. Nem olyan nagy költség és lehet tud pár gyakorlatot mutatni amit tudtok csinálni. Amúgy az én fiam is utált hasalni, de fitness labdán nevetett hason. Próbáld meg hátha!
2022. márc. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, hogy milyen műtétje volt, volt-e bármi komplikáció. Kisfiúnknak volt 4 hónaposan egy hasi műtétje, ahol oxigénhiányt szenvedett. A kórház erről persze egy szót sem szólt, de a műtét után teljesen megváltozott. Orvosok, terápiák jöttek és szépen lassan kitisztult a kép. Mindenképp elvinném gyógytornászhoz és ha 1-2 héten belül nincs változás, akkor neurológushoz/fejlődésneurológushoz.
2022. márc. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A veséjéből a húgyhólyag fele levezető cső volt elzáródva, össze szűkülve. Tünetet ez nem okozott nála, de már születés előtt mondták, hogy műteni kell, mert később baj lesz belőle.

A műtét során nem volt komplikáció, a hosszú bent tartózkodásra is amiatt volt szükség, mert az átoperált rész ki volt valahogy sínezve belülről, amivel nem szabadott jó egy hétig mozogni, ezért kellett feküdnie.

Tegnap megmutattam a gyereket az orvosnak, ő is azt mondta, hogy sokat hasaltatni, valószínűleg csak ellustultak az izmai a hosszú hátonfekvésben.

2022. márc. 5. 08:58
 8/8 anonim válasza:
Dévény tornászt keres, nézze meg a Babád!
2022. márc. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!