Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miket érdemes vinni szüléshez...

Miket érdemes vinni szüléshez a kórházba? Egy részletes, ajánlott listát szeretnék.

Figyelt kérdés
2020. máj. 27. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Melyik kórházba és hol?... Van millió egyik helyet ezt kérik a másikon azt...
2020. máj. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Úgy értem nekem: papucs, köntös, tisztálkodási szerek, mellbimbóvédôkrém, tejfakasztó tea, hasleszorító, stb.

Babának: ruci, zokni, sapi, cumisüveg, autósülès, stb.

Ilyesmikre gondolok, nem kórházi dolgokra.

2020. máj. 27. 21:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én szültem ott babának csak popsitórlőt kell vinni, minden mást adnak, ill. a hazavivős ruhát+bébihordozót, de azt elég aznap behozatni apukával,vagy aki hazaszállít azzal.

Magam részére kellett 2 db papucs (zuhanyzós külön), törölköző, fogkefe, bugyi. Minden mást adnak, wc papír, evőeszköz, sőt még betét is jár az anyukáknak.

Ezért nem mindegy, hogy melyik kórház. Általában a honlapjukot fent szokott lenni, de a védőnők vahy szülésznők is szoktak segíteni, hogy az adott intézményben mit kérnek.

2020. máj. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja azt elfelejtettem,hogy amiket írtál abból én semmit sem vittem, de nem is használtam. Melltartóbetét jó ha van. A mellszívót 2. este behozattam a férjemmel.
2020. máj. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Minden kórházban más, hogy sajátban lesztek-e vagy adnak pl. pelenkát, betétet, hálóinget, kistakarót, fájdalomcsillapítót... De ha viszel sem biztos, hogy felveheted. Érdemes hát helyben megkérdezni. Én két egymáshoz 10 percnyire lévő budapesti államiban szültem, de kb. mindenben más protokoll volt. Na jó, mondjuk evőeszköz, papucs, törölköző, WC-papír és fertőtlenítő biztos jól jön :)

Szerintem mindenhol vannak havonta szülésfelkészítő előadások pont az ilyesmikről - hátha most is megtartják valahogy online, nézd meg a honlapjukat.

2020. máj. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minden kórházban más a lista.

Én a II-es en fogok szülni és az első ctg-n adnak egy listát mit kell magaddal vinned.

Pelenka, positörlő, cumisüveg, pelenkázó alátét, popsikrém ha szeretnél ruhát is vihetsz a babának, ha nem ráadják a kórházit.

2020. máj. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem:mamibugyi ilyen magasderekú, én nem vettem eldobhatósat, szülés utáni betét, melltartó betét, bimbókrém, szoptatós felső/hálóing, köntös, zokni, fürdős gumipapucs, sima benti papucs, eldobhatós wc ülőke papír, fertőtlenítős nedves törlőkendő, 1 üveg víz, müzliszeket, wc papír, papírzsepi, sampon, tusfürdő, fogkefe, fogkrém, hajgumi, fésű, eldobhatós alátét az ágyra. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Babának:1 törölköző, 3 textilpelenka, 1 csomag pelenka, nedves törlőkendő, popsi krém, 4-5 napra való ruha(3 rövid ujjú body, 3 hosszú ujjú body, 2 rugi, 1 nadrág, 3 zokni, 2 vékony sapi)én ezeket pakoltam, nálunk nem adnak semmit, ha úgy van úgyis jönnek majd tudnak behozni. Én viszek mellszívot is, nekem kellett az elsőnél is.

2020. máj. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekünk sem adnak semmit, azt hittem máshol se..Nagyon köszi mindenkinek
2020. máj. 28. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!