Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen elfoglaltságot ajánloto...

Milyen elfoglaltságot ajánlotok majd szülés utánra a baba mellett?

Figyelt kérdés

Egy újszülött alvasigénye 14-16 óra. Az enyém 7, max 8 óra. Ha 8 órával számolok, akkor is marad 8 órám míg alszik. A házimunkát, ha nagyon lassan csinálom 3 óra alatt megvan. Marad napi 5 órám szabad. Milyen ötletetek van ezt kitölteni? Tanulni már nem akarok, mert jó szakmám van, valami hobbi lenne jó, amit halkan tudok csinálni.

Ki mit csinál?

Nem értem ismerős anyukák mit csinálnak, állandóan arról panaszkodnak, hogy semmire nincs idejük. Akárhogy számolok, rengeteg ideje kell maradjon az embernek.



2022. jan. 31. 13:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
98%
Azt ugye tudod, hogy nem egyben alszik 14-16 órát, hanem akar óránként felébredve?
2022. jan. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
88%
A rosszalvó babás anyukák le fognak pontozni, de az enyémek jól aludtak mindig is, így nekem is rengeteg időm lett hirtelen. Én olvasni, kirakózni és hímezni-horgolni-kötni szoktam.
2022. jan. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem egyben, de valamikor csak megtörténik 24 órán belül
2022. jan. 31. 13:10
 4/75 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem csak siman pihenj és használd ki míg tudsz,pár hónap és 2perced se lesz
2022. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
100%
Én tanultam.
2022. jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
91%

Bocsi de szerintem ezen gondolkodj még egy kicsit...szerinted meddig lesz ennyi az alvás ideje és egyáltalán a te babád is tudni fogja ezt?



Első fiam kb 4 hetes korától 30 perceket aludt napközben 4x. Később kb 4 hósan 3x 30-45perc.


Most a második fiam 4 hós 3x 1,5-2 órát néha ha 1 órát aludt elôtte és sokat volt fent akkor 3 órát alszik. Szóval vele lenne időm de itt a nagy is azért.


És akkor ők még nem is igényeltek engem alvás közben, a sógornőm a gyerekekkel "aludt" 1-1.5 éves korukig.

Szerintem akkor agyalj ezen amikor tényleg ott leszel már és tényleg van időd.


Amúgy ha volt időm kreatívkodtam. Harisnya virág, szatén szalag virág, horgoltam, kötni tanultam. Varrtak. Új kajákat sütiket próbáltam. Na egy az elsővel babakocsi és séta abban aludt. 2-3 órákat sétáltam. Nagyon jól esett.

2022. jan. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
97%

Ne haragudj, de... 😂😂😂


Előbb várd meg míg megszületik, kialakul a napirend.. Lehet örülsz ha épp luk van a seggeden és szelel,olyan lesz a gyereked.

2022. jan. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 babyboom567 ***** válasza:
93%

Ez szerintem ilyen polgárpukkasztó kamu kérdés,de ha igaz,majd rájössz te is.

Pl az én gyerekem kb 5 hónapos koráig egyáltalán nem aludt nappal, nézegetett pár perceket bóbiskolt,mondjuk ő jó gyerek volt.

És tutira nem fogsz egyhuzamba 7-8 órákat aludni, ezt ne is tervezd, mert a babát pl éjjel is kell etetni.Az én gyerekemnek a leghosszabb egybefüggő idő amit 2 éves koráig EGYSZER aludt, az 5 óra volt.

Már 5 éves, 10 órát is tud aludni, főleg mikor oviba kell menni,hétvégén meg simán fent van hajnalban 5 körül.

A legnagyobb baj, hogy hiába írják a jó sok szakkönyvet, hogy a babáknak mit hogy kell csinálni,sajnos egyik csecsemő sem olvassa ezeket:-)

2022. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy később kevesebbet fog aludni, de akkor meg már azért majdcsak eljátszik egyedül, míg én hobbizok. Majd mindenféle foglalkoztató játékokat megveszünk neki, ami fejleszti és míg azokkal játszik, megintcsak lesz időm.
2022. jan. 31. 13:19
 10/75 anonim ***** válasza:
93%
😂 Igen. Kamu kérdés.
2022. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!