Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit foglalkoztok egy...

Mennyit foglalkoztok egy 18-24 hónapos kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
Ertem itt azt, hogy mennyi időt szántok a minőségi foglalkozásra? Vagy mennyit játszik egyedül a gyerek egy nap? Most nem napi rutinra vagyok kíváncsi, hanem hogy mennyi az a minőségi együtt töltött idő (es ha mar itt tartunk, miket szoktatok együtt csinálni?)
2022. márc. 7. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Az én kislányom jövő hónapban lesz két éves. Lehet, hogy speciális a mi helyzetünk, mert Ő harmadik gyerkőc, állandóan körülötte nyüzsögnek a nagyobb tesók, ráadásul Ő maga is egy viszonylag nyugodt kisgyerek, talán Ő a legnyugodtabb hármójuk közül. Tehát napi néhányszor szépen elmolyol magának, szeret rajzolni, sokszor tíz perceket hasal a szőnyegen és firkálgat, színezni próbál. Vannak ilyen napok, napszakok, de vannak olyanok is, amikor semmi nem jó, olyankor matricázik.

Én alapból arra törekszem, hogy mivel én munkában, Ő bölcsiben reggeltől délutánig, a közösen töltött idő többnyire minőségi legyen. Nekem is nagyon hiányzik. Úgyhogy délutánonként szép időben együtt sétálgatunk, levegőzünk, bent a házban is szinte mindent együtt csinálunk (segít bepakolni a mosógépet, a konyhapultra ültetem, amíg főzőcskézünk, közben próbálunk beszélgetni, már rengeteg szót mond, mindent is étel utánam). Persze, olyan is van, amikor egyáltalán nem igényel engem, mert a nővérkéje, bátyjusa érdekesebb. Változóak a napok, az biztos, hogy törekszem arra, hogy napi szinten legalább egy nagy fogócska, csikizés, birkózás beleférjen az időnkbe. Hétvégén viszont nonstop együtt vagyunk, felszívjuk magunkat a munkás-bölcsis (külön töltött időre).

2022. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
...ismétel...
2022. márc. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

A lányom most múlt 1,5 éves, nem igazán van el magában még. Néha, ha talál valami különlegesen izgalmas, új játékot, akkor azzal elszöszöl pár percig, de alapvetően azt igényli, hogy együtt játsszunk valamit. Bár sokszor elég az is, ha csak ülök mellette és nézem, ahogy elvan. De alapvetően az egész nap közös foglalkozással telik. Most ne egy animátori akármit képzelj el azért :D A házimunkát közösen csináljuk, mosogatógépet/mosógépet együtt pakoljuk ki-be, főzni-sütni is nagyon szeret velem, aztán az étkezések közti időszakban meg valahogy így eltelik az idő meseolvasással, éneklős-táncolós programokkal, kirakóssal, stb. Ő még nagyon kicsi szerintem, hogy egyedül elszórakozzon, persze mindig megadom neki a lehetőséget, hogy ha valami tetszik neki, akkor azt önállóan fedezze fel és önállóan próbálja meg kitalálni, hogy működik, de sajnos esetében abszolút igaz az, hogy gyanús ha sokáig elvan egyedül csendben :D Mindig valami rosszalkodás van a háttérben :)


Iszonyú kimerítő egyébként, de annyira jó érzés látni, hogy mennyire kiegyensúlyozott és boldog így. Mondjuk nem hazudok, néha szívem szerint odaadnám valami animátornak délutánra, hogy akkor szórakoztasd most te, amíg én kicsit kikapcsolok, de szerencsére van segítségem, szóval ha nagyon betelne a pohár, akkor van kinek szólnom és van lehetőségem kicsit leengedni.

2022. márc. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
20 hónapos múlt, bölcsis (külföldön élünk). Így hétköznap reggel és késő délután - este van közös időnk (kb. 2 + 3-4 óra) meg a hétvégén. Levegőn vagyunk, sétálunk (utcán vagy erdőben), játszóterezünk. Ha valamiért otthon kell maradni, akkor könyvet nézegetünk, az ablakból a forgalmat, vagy rajzolunk...
2022. márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!