Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális, hogy kúszik...

Meddig normális, hogy kúszik a baba ?

Figyelt kérdés
7 hónaposan elkezdett a hasán forogni, aztán egyszer csak elkezdett kúszni, de csak a kezével húzza magát előre. Először csak a játszószőnyegen, de aztan egyre messzebb merészkedett. Pár nap múlva 9 hónapos és már lyukasra kússza a nadrágjait, körbe kússza az egész házat, maga elmerészkedik és órákat játszik maga. De semmi jelét nem mutatja, hogy mászni szeretne vagy esetleg felülni. Akinek ilyen lassabb tempóban haladt a baba a mozgásfejlődéssel, annál mennyi ideig tartott a kúszás ? Összes mozgás hónapokig tartott ? Olvastam, hogy az jó a babának, ha sokáig csinálja az adott mozgást, de ez összefüggésben van azzal hogy a későbbiekben például lassabban fog tanulni, lassabb lesz a felfogása ?
2022. márc. 8. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Még ráér. Az viszont fontos, hogy a kúszást szabályosan csinálja (váltott kéz-láb). Ha nem szabályos, akkor Dévény tornára vidd el pár alkalommal. Sokat segít!
2022. márc. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Inkább a korai fejlesztőbe vidd el, ott megnézik, és adnak tanácsot. Akár az, hogy deveny kéne neki. A másik a neurológus, aki szintén tud segíteni, és tanácsolni fogja ha szükséges, hogy hova vidd.
2022. márc. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nála a kúszás úgy néz ki, hogy a lábai az égben mozognak, csak a térdeivel segiti magát és a kezével húzza magát előre. Elég szabálytalan, de úgy tudtam, hogy kúszást mindegy milyen formában csinálja, a mászás legyen majd váltott kéz-láb. Vagy rosszul tudom ? A kúszásban is van valami szabály ?
2022. márc. 8. 20:51
 4/6 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Hát én se tudom már. Mindenki mást mond. Most nekem a korai fejlesztőbe azt mondták, annak is váltott kéz lábnak kell lennie. A tsmt-s terapeuta azt mondta amit te. Úgyhogy passz, de ha elviszed egy felmérésre, te is nyugodtabb leszel.
2022. márc. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi konduktorhoz járunk, most megy a kúszás tanulás, váltott kéz-lab az elvárás.
2022. márc. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy váltott kéz-láb az elvárás. :) Az én kisfiam is karból húzta magát, majd kb. 10 hónapos kora után kezdett kommandózni.
2022. márc. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!