Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Köteles vagyok e a babámat...

Köteles vagyok e a babámat dohányos helyre vinni?

Figyelt kérdés

A férjem családja dohányzik.. a baj az,hogy a lakásban cigiznek 3-an.. brutál dohányszag és füst van.

Én is cigiztem anno,de sosem lakásban..na mindegy a lényeg,hogy én a terhességem miatt raktam le és nem is szeretnék visszaszokni többet,viszont azóta hogy megszületett a kicsikém,nem bírom elviselni még a dohányszagú embereket sem a közelében.. nyílván kénytelen vagyok.. de más mikor valaki kint gyújt rá,vagy valakinek az összes ruhájából árad a cigi szag,mert már vizesen a szárítón beszívja..

A kérdésem az lenne,hogy köteles vagyok e elvinni a nagyszülőkhöz a pár hetes babámat vagy megmondhatom nekik,hogy sajnos a füst miatt nem vagyok hajlandó oda vinni,jöjjenek csak ők..

A nagymama már készül,hogy amég boltba mennénk vagy ilyesmi ott hagyom a babát.. hát nem szeretném..

Eleve le sem raknám senkinél sem alapból..

Ti ezt hogy vázolnátok vagy mit tennétek?

Előre is köszönöm!


2022. márc. 17. 13:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Közölném ha sértődés a vége,ha nem. Ők jöhetnek bármikor, de amíg a lakásban dohányoznak, nem mész.
2022. márc. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Simán mondhatod hogy nem.

Én se viszem olyan helyre.

2022. márc. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném.
2022. márc. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vinném. Nálunk a dédi az aki lakásban dohányzik. Egyedül él. De amikor megyünk, előtte nem gyújt rá, kiszellőztet alaposan és amíg ott vagyunk, eszébe se jut rágyújtani. Esetleg ilyen feltételek mellett mennék el, ha ezt hajlandóak megtenni. Ha nem megy, akkor nem mennék. Nem vinnék se babát, se nagyobb gyereket olyan lakásba, ahol folyton áll a füst. Még gyerek nélkül én magam se szívesen mennék.

Pedig én is dohányoztam a gyerekeim előtt 9 évig.

2022. márc. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném!
2022. márc. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Dehogy vinnèm, jò bunkò bagázs, ne is haragudj, megnyerted a főnyeremènyt ilyen lágyagyú családtagokkal...
2022. márc. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám a régi lakásban bent bagózott,én akkor voltam terhes. Már akkor közöltem,hogy oda nem fogom vinni a gyereket. Új házba költözött utána és szerencsére hallgatott rám,nem bagózik bent. Így nyugodtan unokázik.
2022. márc. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen,sajnos a páromnak sem volt egyszerű gyerekkora.. :( De hát ez van..

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Így azért simán oda merem majd mondani.. elég sértődékeny anyós.. de nem érdekel,ha megharagszanak. Elég nálunk is elviselni mikor eljönnek és árad belőlük a cigiszag.. :/

2022. márc. 17. 14:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy asztmás is lehet, ha ilyen pici baba korban füst, penèsz, ilyesmi èri tartòsam! Nem játèk ez.
2022. márc. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy odavinném, sokkal fontosabb a gyerek egészsége, mint pár sértődött rokon.
2022. márc. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!