Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyenkor mi a teendő? Mit tegyek?

Ilyenkor mi a teendő? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég hosszú kérdés lesz, bonyolult is kicsit, szóval csak az olvassa végig, s írjon tanácsot, aki tényleg tud segíteni.

A kisbabám jelenleg 6 hetes.

Na az lenne a kérdésem első sorban, hogy ha édesanyám 2-3 alkalommal forratlan csapvizet adott a gyerekemnek a tudtom nélkül lehet ezzel baj, neki is, nekem is, elveheti az apja emiatt a gyermeket?

A másik, hogy nagyon csúnyán összevesztünk ezelőtt 3 héttel anyukámmal kb, és elmentünk a kicsivel a háztól.

Az apjának a rokonságai tanúskodnának mellette, hogy igen, elmentünk, lehet ebből baj, a bíróság ítélheti az apjának a gyermeket emiatt?

Eleve, rokonok/ismerősök tanúskodhatnak egy ilyen ügyben? Mert én úgy tudom, hogy nem.

Ennyi lenne, ha úgy van, a többit még 1-2 válasz után kifejtem, hogy miért kérdezem ezt, vagy ha valakit érdekelne, akkor írok privátot.🙂

Nagyon szükségem van a segítségre, ha esetleg tudna valaki okosat mondani azt nagyon megköszönném..

Kijöhetek ebből még jól?:(


2022. márc. 19. 10:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hol laknotok és nincs veszélyeztetve a kicsi akkor sztem nem vehetik csak úgy el. A rokonok tanuskodhatnak. Nem kötelesek de megtehetik ha akarják
2022. márc. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
57%
Bocsi, de a forralt vízzel mi a gond? Sokan adnak a babájuknak vízet? Vagy forró volt nem teljesen értem ezt!? Apuka elakarja venni a babát bíróság által azt kivettem az írásodból! Szerintem, ha normális körülmények között van a baba, adott minden a testi, lelki fejlődéséhez, védőnő, háziorvos jó véleményt mond rólatok nem hiszem, hogy apukának adnák a babát! Nyilván kap láthatást, de majdnem mindig az anyanál marad a gyerek!
2022. márc. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy forralás nélküli vízről írtál! Bocsi félreolvastam! Nem hiszem, hogy egy ilyen eset veszélyeztetésnek számítana!
2022. márc. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
2-es: forratlan (vagyis szerintem forralatlan) víz szerepel a kérdésben.
2022. márc. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Viszont mi édesanyámmal nagyon csúnyán össze is vesztünk s elmentünk a háztól. Ebből sem lesz baj?😕
2022. márc. 19. 11:26
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

Ha van hol laknotok, nem drogozol, nem veszélyezteted a gyereket (nem fagy meg, nem omlik rá a ház, van mit ennie, nem bárntod stb) nem veszik el.

Tanúskodhatnak a rokonok, de mire? Ha nagykorú vagy és elmész a gyerekeddel az nem bűn. Országon belül oda költözöl vele ahová akarsz, az apának tudnia kell hol vagytok (láthatás miatt), de ennyi. Ha csak pár napra mentetek el ahoz sincs köze senkinek, ha végig biztonságban volt.

Forralatlan csapvíz: nem veszélyeztetés. Ha szoptatott baba akkor mondjuk felesleges, de baja nem lesz, sokan adnak nekik vizet. Azt hogy nem forraltátok fel azt hogy akarja amúgy bizonygatni? Forralás után 24óráig simán adható még a védőnők szerint is. De ha egyáltalán nem lett akkor sincs semmi. Maximum annyit mondanak, hogy tessék forralni a babának és pont. Ennyi miatt nem számít veszélyeztetésnek.

2022. márc. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Bármi miatt anyukád a gyerek gyámja? Ha nem és normális körülmények között laksz, a gyereket ellátod, akkor nincs mitől tartanod.

Ezért nem szabad cigánnyal összejönni, ez a vége.

2022. márc. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
15%
A víz kapcsán evidensnek veszitek, hogy csapvízről van szó, de lehet hogy kútvízről van szó.
2022. márc. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem anya a gyámja a gyereknek, viszont egy fedél alatt élünk vele, közös háztartásban.

S nem, nem kútvíz, hanem forralás nélküli csapvíz

2022. márc. 19. 12:09
 10/22 anonim ***** válasza:
76%
Hát gondolom nem anyukád házába vállaltál gyereket, így az, hogy visszamentetek a sajátotokba nem fog problémát jelenteni.
2022. márc. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!