Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyenkor mi a teendő? Mit tegyek?

Ilyenkor mi a teendő? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég hosszú kérdés lesz, bonyolult is kicsit, szóval csak az olvassa végig, s írjon tanácsot, aki tényleg tud segíteni.

A kisbabám jelenleg 6 hetes.

Na az lenne a kérdésem első sorban, hogy ha édesanyám 2-3 alkalommal forratlan csapvizet adott a gyerekemnek a tudtom nélkül lehet ezzel baj, neki is, nekem is, elveheti az apja emiatt a gyermeket?

A másik, hogy nagyon csúnyán összevesztünk ezelőtt 3 héttel anyukámmal kb, és elmentünk a kicsivel a háztól.

Az apjának a rokonságai tanúskodnának mellette, hogy igen, elmentünk, lehet ebből baj, a bíróság ítélheti az apjának a gyermeket emiatt?

Eleve, rokonok/ismerősök tanúskodhatnak egy ilyen ügyben? Mert én úgy tudom, hogy nem.

Ennyi lenne, ha úgy van, a többit még 1-2 válasz után kifejtem, hogy miért kérdezem ezt, vagy ha valakit érdekelne, akkor írok privátot.🙂

Nagyon szükségem van a segítségre, ha esetleg tudna valaki okosat mondani azt nagyon megköszönném..

Kijöhetek ebből még jól?:(


2022. márc. 19. 10:58
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyet mondj meg nekem! A semmire miért vállaltál gyereket??
2022. márc. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Jó, felülemelkedve azon, hogy szerintem is felelőtlen és ostoba vagy, íme egy segítő szándékú válasz:


A gyereket nem úgy szokták elvenni az anyjától, hogy a pár hetes csecsemőt letépik az anyja melléről fekete ruhás, 2 méteres izomagyú állatok, és közben még le is köpködik. Kell vinned a gyereket minden hónapban védőnőhöz meg orvoshoz valószínűleg, ha ők úgy találják, hogy a baba testi-lelki fejlődése súlyosan veszélyeztetve van, és minden javaslatuk ellenére továbbra is fenntartod ezt az állapotot, akkor ezt jelezhetik a gyámhatóság felé, de ott sem rögtön másnap jönnek és tépik ki a kezedből.

Ha együttműködsz a védőnővel/gyerekorvossal, lenyeled a békát és bocsánatot kérsz anyádtól (mivel nem vagy alkupozicíóban), és a minimális feltételeit mind teljesíted a baba gondozásának, akkor ha az apuka teljes familíája is állítja, hogy sz.r anya vagy, akkor sincs semmi. Egy kis csapvíztől meg semmi baja nem lesz.

2022. márc. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!