Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek ha a szülés után...

Mit tennétek ha a szülés után 2 hónappal újra teherbeesnétek?

Figyelt kérdés
A kérdés azért motoszkál a fejembe mert 2 hónapos a kislányom. A 6 hetes nőgyógyászati kontroll után kaptam egy fogamzásgátló tablettát és újra belevágtunk a szexuális életbe a férjemmel.. Nem rég olvastam el a betegtájékoztatót alaposabban és láttam hogy a tabletta elkezdése követő 7 napba még kell más védekezési módot is használni… És nálunk ez a rész kimaradt. Sajnos vagy nem sajnos. És eljátszottam a gondolattal mi volna HA…. Nem vagyok abortusz párti. Sőt. Sose volt. A kislányom az első terhességem viszont. A szülés könnyű volt bármikor újra csinálnám… A testem is hamar regenerálódott.. Szülést követő 1,5 nap múlva már nem is éreztem hogy történt bármi is. DE! De az éjszakázás a pici gyerekkel a fent lét. Hàt nagyon durva lenne.. Illetve elvileg ilyenkor a test még nem is volna képes egy újjabb terhességre?! Hiszen nem telt el az ajánlott 1 év. Nektek mi a véleményetek? Ti bevállalnátok? Hozzáteszem mindenbe segítő férjem van.. Jó a kapcsolatunk. Biztos anyagi háttér.. De ha terhes lennék nem tudom képes lennék e elvetetni… De azt se hogy bírnám két picikével..

2022. márc. 23. 12:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Ikrekkel is sokan kibírják... pedig az húzósabb. Szerintem ne aggódj előre!
2022. márc. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem baromi kevés esélye van, pláne, ga szoptatsz. Ismim kettő is van,az egyik 3 hónapoa bébi mellett esett teherbe ( tervezetten) a másik 4 hónapos mellett ( véletlen) minden oké volt.

Én ha így terhes lennék biztos baromira megijednék,de ha amúgy akarnánk még gyereket és nem lenne orvosi ellenjavallata,akkor megtartanám.

2022. márc. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
15%
Én elvetetném, mert csoda, hogy túléltük a terhességet. Nem akarok másodikat, második gyereket akarnék, de második terhességet nem. Az élet megoldja valamennyire, én olyan állapotban kerültem a terhesség miatt, hogy felkelni is alig tudtam a lányom születése utáni hetekben, nemhogy szexre gondoljak.
2022. márc. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Andizsuzsi ***** válasza:
93%

"lletve elvileg ilyenkor a test még nem is volna képes egy újjabb terhességre?! Hiszen nem telt el az ajánlott 1 év."


De, a test képes egy újabb terhességre. A test nem az ajánlások alapján működik.

Mivel én abszolút abortusz ellenes vagyok, ha én jártam volna így, megtartottam volna a babát akkor is, ha az előttem álló pár év nem lenne könnyű. De ezt mindenkinek magának kell tudnia. Mindenesetre a gyógyszerek tájékoztatóját jó elolvasni, azért adják.

2022. márc. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon kiakadnék, hogy hogy lehettem ennyire hülye.
2022. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nyilván egy hülye vagyok hogy nem gondoltam rá és nem olvastam el a betegtájékoztatót. De mostmár nem tudom visszacsinálni!
2022. márc. 23. 13:02
 7/22 anonim ***** válasza:
37%

Nem igazán értem mia kérdés, ha eleve kizárod az abortuszt.

Nekem mondjuk egyertelmu lenne: nem tervezett terhesseg=abortusz

2022. márc. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

A betegtajekoztatot az elott szokas elolvasni mielott elkezded szedni a gyogyszert, nem utolag.


Ezt a test nem volna kepes egy ujabb terhessegre egy even belul badarsagot hol olvastad ? Hogyne lenne. Amint van peteeres, kepes.


Amugy meg sok az iker, harmasiker, es szemelyesen ismerel negyes ikreket is, ok is megoldjak. 1 ev a ket gyerek kozott nem olyan szokatlan amugy, legalabbis itt ahol elek, 1-2 ev van a gyerekek kozott.

En inkabb ezt valasztanam, utana olyan jol osszenonek.

2022. márc. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%
Volt osztálytársam és a húga között 10 hónap van kereken..
2022. márc. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

Tolem kerdezte az orvos 6 hetes kontrollon, hogy mit irjon fel, de nem kertem, mert minel kisebb korkulonbseggel akartam teherbe esni. 17 honap lett a 2 gyerek kozott. En orultem volna, ha meg hamarabb osszejon, de igy is tokeletes.

Azert kizarolagosan szoptatott baba mellett eleg kicsi az esely. Nekem is akkor jott ossze, amikor mar boven evett mast is a nagy :)

2022. márc. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!