Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás kérdés ismét!...

Hozzátáplálás kérdés ismét! Tapasztalt anyukáktól kérdezhetnék?

Figyelt kérdés
Hogy van az, hogy valaki pl. 4 vagy 6 hónaposan kezdi a HT-t és kérdezi, hogy 4/6 hónaposan mehet-e már pl. a répa+krumpli+brokkoli+zeller keverék? Azt nem értem, hogy ezeket mind kóstoltatni kell 3-4 napig, majd lehet keverni, de nekem sokszor nagyon nem jön ki az idő. Pl. 4 hónaposan először 3-4 napig kap almát. Majd 3-4 napig krumplit, és így tovább, de mire azt a sok mindent eheti, amiket itt sokszor felsorolnak, már minimum 7-8 hónaposnak kellene lennie a gyereknek. Vagy én vagyon túl óvatos a 3-4 napig tartó kóstoltatással?
2010. szept. 14. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
nem vagy tul ovatos! Amugy kijön az mert 5 nap után elunják a babák az egyféle ételt (almát) kénytelen vagy valami ujat villanatni. ha négy hónaposan kezded akkor 6 hónapra bizony megeszik 5-6 félét.
2010. szept. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 6 hónaposn kezdtem (előbb felesleges lett volna) és gyümölccsel (az édes ízt aszintén éde anyatej után jobban elfogadjk a babák), de az én lányom nem csak kóstolgatni akart:-))Barack, alma, banán, szőlőlé, szilva, körte.

A fözelékek később jöttek 7-8 hónaposan.

2010. szept. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, nálunk a kóstolás a maga klasszikus értelmében teljesen kimaradt. Bármit adtam kislányomnak, szinte egyből egész adagokat megevett. Anno gyümölcsökkel kezdtük, de mivel láttam, hogy tetszik neki, amit kap, nem szórakoztam napokig tartó kóstolgatással. Mégsincs semmi baja. Már 19 hónapos, jó evő általában, nem különösebben válogat, mindent megeszik, amit kap, néhány kivétellel (máj semmilyen formában pl., nem tudom, miért).
2010. szept. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
13:55 én is úgy gondolom, hogy ha 4 hónaposan kezded, akkor 6 hónaposan már 5-6 félét eszik. de én úgy értettem, hogy ha 4 hósan kezdik és írják ezt a kombinációt 4 hónaposra. :)
2010. szept. 14. 14:38
 5/7 A kérdező kommentje:
másik két válaszolónak is köszi!
2010. szept. 14. 14:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 4 hónapos múlt a lányom,és eszik már több mindent.3,5 hónaposan kezdtem az almával,első nap kapott pár kiskanál levét,másnap már annyit evett amennyit kivánt.Aztán őszi,ezt is pár napig.A répát pl egyből a krumplival ette pürének,és nem kóstoltattam,mert tátotta a kis száját,olyan jó ízüen ette,hogy adtam amennyit kér.Nem volt semmi baja,egyedül a sütötökös bébiétel fogta meg picit a hasát,de ez sem volt vészes,csak erőlködött picit.
2010. szept. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 6 hónaposan kezdődött a dolog, de én sem kóstoltattam. Banán, sütőtökös rizs volt az első. Elég a tojással, tejjel óvatoskodni szerintem.

Na én még azzal sem nagyon óvatoskodtam, 7 hónaposan üres palacsinta, 10 hó körül tejbegríz, stb. Ha a családban nem volt allergia, akkor kicsit túlzás szerintem ahogy most kinéz ez a táplálás-tudomány. Persze nem kell engem követni, csak tájékoztatás hogy ilyen is van, így ne kínozd magad, ha pl csak egy napig kóstoltatsz valamit. Másnapra úgyis látszik hogy mi a helyzet.

2010. szept. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!