Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás kérdés?

Hozzátáplálás kérdés?

Figyelt kérdés
Már 1 hete próbálom 6 hónapos kislányomat kóstóltatni almával stb.De bármit adok neki mindent kilökdös a nyelvével.Miért lehet ez?Több féle ételt próbáltam,de mindennel így járok.Amúgy nem sír,ha etetni próbálom.
2011. júl. 20. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szokatlan neki. Én úgy csináltam, hogy mielőtt almát vagy mást adtam volna neki, megvettem innivalóban. Utána mér ismerte az ízt és megette.
2011. júl. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még nem érett rá. Várj pár hetet, és akkor próbáld újra! Sok sikert! :)
2011. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy gusztustalannak tűnik felnőtt fejjel, hogy almát egyen az ember tejjel, de próbáld meg anyatejjel vagy tápszerrel keverni egy kicsit. Úgy ismerősebb lesz.
2011. júl. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, mi is itt tartunk, én már belenyugodtam! Mert mindenhol olvasom, hogy mennyi idő alatt kell kiváltani egy étkezést, stb. Az én kisfiam (6 hós) eddig sem követte a papírformát semmiben, szóval nem csodálkozom! (Kezdem azzal, hogy megszületett a 28. héten...)

A lényeg, hogy ha csak 1-2 kanállal kér, akkor annyit adj, másnap újra próbálod, és így tovább! Valaki írta nekem, hogy 1 hónap alatt váltották ki az első étkezést, teljesen megnyugtatott! Ezúton is köszönöm neki!:)

Nem könnyű a babák helyzete, gondolj bele, hogy nem értik, mi a csodát próbálunk mi betolni a kis szájukba, mi ez a kanál, mi ez az íz, fúj, a cumisüvegemet (cicit) akarom!:)) Ráadásul mi felnőttek sem vagyunk egyformán kockázat szeretők, van, aki nem szereti az újdonságokat...a babák közül is vannak ilyen típusok, nekik szerintem több idő kell! Ehhez járul még a nyári kánikula, ami amúgy sem a legjobb idő a hozzátáplálás kezdésére, dehát most vagyunk fél évesek, nem húzhatjuk őszig azért teljesen...

Remélem, picit segítettem, jó kóstolgatást és jó egészséget nektek!

2011. júl. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kilöki a nyelvével, mert még nem tanult meg kanálból enni, ő még azt hiszi, hogy cici és szopni próbálja :) Ő nem kilökni akarja csak egyszerűen a szopási technikával próbál enni, de majd ráérez :)))
2011. júl. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Kicsit megnyugodtam.Folytatom a próbálkozást.Minden jót Nektek!
2011. júl. 20. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!