Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapszeres etetesnel kinel...

Tapszeres etetesnel kinel furdult elo?

Figyelt kérdés

3 honapos babam mar 1,5 honapos koratol azt csinalja tapszer eves kozben hogy alig akarja meg enni 2 szer is szoktam eves kozben bufiztetni. ezt egy nap max 2 szer csinalja ugyan abban az idopontban.a tobbi eteteseknel szepen meg eszi. Gondoltam arra is hogx tele van a hasa de nem mivel ha varok vele akar 4 vagy 4 es fel orat akkor is ezt csinalja. (3 orankent etetem).

Mondtam az orvosnak hogy lehet nem izlik neki de azt mondta hogy olyan nincs a babak ezt meg nem tudjak meg kulonboztetni

Beba expertpro ha sensiduonal is ezt csinalta most a milumil prosyneo ha-nal is ezt csinalja.

Nem szeretnèk neki annyit váltogatni. Mondjatok ez normalis? Nektek volt mar ilyen? Mit lehetne ilyenkor csinálni


2022. márc. 29. 13:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem oda irni hogy amikor alig eszi meg utana rengeteget hány is..
2022. márc. 29. 13:08
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem, hogy ha éhes a baba, ha nem, te akkor is 3 óránként beletöltöd az adott mennyiséget, és azt kérdezed, miért nem kéri és miért hányja ki? Biztos meglepő lesz, amit írok: azért, mert nem éhes.

Az első héttől tápszeres a babám, sose jutott eszembe beleerőltetni, ha már nem kellett neki. Volt, hogy 30 ml-t evett és egy óra múlva kért még. Na és. Nem kell 4-4,5 órát várni (sose néztem az órát), ha éhes, adj neki, amennyit kér, és mindenki boldog lesz.

2022. márc. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem akarja megenni, ne add neki oda, csak ameddig szívesen eszi. Nem hízlalda a baba etetése, hanem etetés. Ha nem kér napi két alkalommal, csak kb x milit, akkor annyira van igénye és pont. 🤷
2022. márc. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Kevés kérdező, mennyiket adsz neki?

Enyém 3 és fel hónapos, kizárólag tapszert kap.

Most eszik meg alkalmanként 3 adagológanállal, tehát 90 ml vizet készítek elő neki.

De két hónapja még csak 60 ml volt az adagja.

Éjszaka 4-5 óránként kér, nappal 2-3 óránként, de van olyan, hogy már egy óra múlva éhes. Sose kínálom, hanem felismerem a jeleit, hogy mikor éhes.


Nem lehet, hogy sokat akarsz neki adni?


Én is aggódtam még pár hete is, amikor itt olyanokat olvastam hogy másfél hónapos gyerek lever 120 ml-t, az enyém meg idősebben is csak fele annyit, de ide ugye mindenki azt ír amit akar.

Szerintem próbáld meg, hogy kivarod, amikor már tényleg éhes. Annyit fog megenni, amennyire szüksége van.

2022. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igény szerint etesd,és nem lesz ilyen gondod.

Most tulajdonképpen beletömöd,ha kell neki,ha nem. Ezért bukja vissza. Több esze van,mint neked.

2022. márc. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A dobozon lévő adagolás inkább iránymutatás. Átlagosan annyit eszik egy olyan korú baba.


Az én kislányom sem evett soha annyit, amennyit elvileg kellett volna. Most 5 hónapos, a dobozon írtak szerint 180 ml lenne az adagja, ő 120-akat eszik, néha még abból is hagy.

Mégis jól fejlődik, szépen gyarapszik.

Eszembe nem jut a maradékot bele tömni. Ha nem kéri, persze, hogy kihányja szegényke.

2022. márc. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tápszeres volt a lányom és mindig igény szerint etettem. Soha nem időre vagy adott mennyiségre. Te minden nap ugyanakkor eszel és mindig ugyanazt és ugyanannyit? Gondolom nem, akkor a babád is egyen nyugodtan annyit amennyi jól esik neki.
2022. márc. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
0%
3 oras etetes tul korai,4 orankent etesd mindig!
2022. márc. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak ismételni tudom a többieket, miért kell megennie ha nem akarja????
2022. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Èhes azert akarom neki adni ha nem adom akkor sir es igen 3 orankent igenyli akkor adom neki a tapszert mikor mar sir nem akkor mikor en akarom! En csak annyit kerdeztem hogy kinel fordult elo ilyen?
2022. márc. 30. 07:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!