Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féléves babát lehet fegyelmezni?

Féléves babát lehet fegyelmezni?

Figyelt kérdés

A 6 hónapos kisfiam mar. Megszoktam fogni a kezét és próbálom szépen végig húzni a kezét ott, ahol belém mart (igazából csak hozzám szeretne érni.)

De van, hogy még mindig belém mar.

Férjem testvére, mondta hogy ők náluk is így volt, viszont rávágta a kezére és megtanulta, hogy ne marjon.

Ez csak szerintem beteg?

Igazából a legfőbb kérdés, tényleg tanítható a baba?

Mert hiába mutatom, szerintem reflex szerűen meg akar fogni.

Ja plusz a férjem azt mondta elkényesztetett rossz gyerek lesz mert ezt hagyom neki. (Néha tényleg hagyom)



2022. márc. 30. 07:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Fél éves, könyörgöm. Még a saját létezéséről sem tud...


A lányom is fél éves, ugyan ezt csinalja. Szépen megfogom a kezét és ennyi.


A fiam 3 éves, sokszor még őt sem lehet fegyelmezni, nem egy babát

2022. márc. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Mi????

Nálunk a 4 hónapos is mar, kapkod minden után, néha majdnem kiszedi a szemem.

Megoldás: levágom a körmét és akkor nem tud csikarni :D

2022. márc. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Megütni lenne a legrosszabb megoldás, örökre ottmarad benne mint a padláson egy ottfelejtett szög
2022. márc. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

A fiam 2 éves, mostanában csapkod és harap (:

Nyilván rászólok, de van, hogy 'véletlen' csap meg, nekik még elég koordinálatlan ilyen téren a mozgásunk, néha csak hozzám akar érni / megsimogatni, de kicsit durvára sikeredik :D

2022. márc. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%

A gyereket elkezdeni "nevelni" az első naptól kell. Értem ezalatt a szokások kialakulását, a beszédet stb, nyilván nem a szó szerinti nevelést, fegyelmezést.

Mindig elmagyarazni neki nafyon egyszerűen az elvart viselkedést, illetve példát mutatni. Ezzel nevelheted egyelőre.

Fél évesen az enyém már felállt, nevetett velünk mindenen, a maga szintjén játszott, tehát az sem igaz, hogy a letezeserol sem tud. Nem akkor kell elkezdeni a hekyes viselkedésre való nevelést mikor már beszél stb.

2022. márc. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
nem normális amit tanácsolnak a családodból. el lehet mondani a picinek, hogy nem szabad marni, csípni, mert fáj. de még elég rendezetlen a mozgásuk a fél éves babáknak, nincs is ezzel semmi gond. egyébként taníthatók, persze, idővel mindent megtanulnak, ki előbb, ki később, attól függ, milyen ütemben fejlődik. az is tanulás, hogy az adott dalt amit énekelsz neki, felismeri egy idő után, megörül neki.
2022. márc. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Ő még ezt nem tudatosan csinálja. Eljön majd az a pont is ( úgy 2 év körül). Na akkor a kezére csaptam mikor már hiába próbáltam minden mást. Nem nagyot. De ilyen kicsinek még..... Mondjad sógornődnek, hogy a saját gyerekét úgy traumatizálja ahogy akarja, de neked ne szóljon bele. Elkényeztetett meg pont nem ettől lesz
2022. márc. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Hiába kezdenéd el fegyelmezni, nem fogna fel belőle semmit, nem értené a helyzetet, még túl kicsi. Az egy éves fiam volt, hogy belém harapott többször is, de nem tudta mit csinál, hogy evvel árt. Persze rászóltam, de nem értette még. Egy idő után abbahagyta magától. Fegyelmezni akkor kell, amikor már tudatosan csinálja és megérti, hogy mit lehet, mit nem.
2022. márc. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én nem ütném meg a Picúrt. Viszont én is úgy gondolom ez nem tudatos nála. Szépen, többször elismétlem, ha ilyet csinál, hogy nem szabad.

Legalább nem csak én gondolom így! Köszönöm még egyszer!

2022. márc. 30. 07:55
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Akkor tudod nevelni a babát, amikortól van saját akarata, amin nagyobb korára urrá kell lennie. 6 hónapos baba nem saját döntése alapján rosszaságból mar, így nevelésről sem beszélhetünk. Furcsa, hogy ez a kérdés egyáltalán felmerült.
2022. márc. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!