Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyugodt szívvel adhatom ezt a...

Nyugodt szívvel adhatom ezt a nevet a babámnak, vagy inkább keressek mást?

Figyelt kérdés

Gizellának szeretném nevezni a kisbabámat. Egyrészt azért, mert a szeretett dédmamámat is így hívták, másrészt pedig mert őszintén, és nagyon tetszik ez a név.

Mi a véleményetek? Főleg attól félek, hogy sokan bántanák miatta.


2022. márc. 31. 11:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
51%

Ötödik válaszoló vagyok. Én írtam, hogy szerintem gyönyörű név.

Erre többen lepontoztak.

Kedves kérdez. Ha itt az átlag kommentelő fejeben akkora zavar van, hogy nem tudja értelmezni azt, hogy a válasz számára hasznos volt-e vagy se, akkor kit vársz tőlük?


Azért mert másnak nem tetszik a név, miért kell lepontozni? Ez az én véleményem. Szeribtem a kérdező számára hasznos.

Ha azt írtam volna ide, hogy paprikás krumpli, az nem volna hasznos válasz. Arra mehetne a piros iksz. De senki nem az egyetértésre kiváncsi.

Aki szerint nem szép név, az írja le, gondolom meg is tette, de nem hurrogja le azt, aki szerinte meg igenis szép.

2022. márc. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
82%

Add nyugodtan, különleges neve lesz.

Nálam a Rozália a nyerő.

2022. márc. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Az osztálytársaim az Anna nevű lányt csúfolták Kannának. Teljesen mindegy milyen nevet adsz neki, ha csúfolni akarják fogják, ha nem meg nem. Szerintem ha szeretetből adod neki ezt a nevet büszke lesz rá. Egyébként nekem kifejezetten tetszik a Gizi, Gizus egy aranyos, cserfes kislányt képzelek el.
2022. márc. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Gizella név nem tetszik. De én is odavagyok egy régi névért, a Magdolnáért. Szerintem gyönyörű, bár engem hívnának így. Akinek eddig mondtam, hogy tetszik ez a név, azt mondták vénasszonyos. De tényleg az a lényeg hogy nektek tetszen, minden milyen szép nevet adsz, tuti lesz valaki akinek nem tetszik.
2022. márc. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
42%
Tény, hogy nektek kell, hogy teszem, de azért a gyerekre se árt gondolni. Esetleg másodikként, azt ti otthon Gizikézhetitek, ő meg, ha cikinek érzi használja a másik nevét. 2 embert ismerek, akit így hívnak, az egyik a második nevét használja, a másik is utálja, csak annak a második se jobb.
2022. márc. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
36%
11 Ugyan már, én vagyok az egyes válaszoló. Nézd meg hány százalékom van. Pedig a kérdésre válaszoltam.
2022. márc. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
78%

VAn fiatal lány ismerősöm, aki a Gizella nevet viseli. Gizának becézik és senki nem csúfolta még a neve miatt.

Olyan ismerősöm is van, aki a kislányát Etelkának illetve Arankának nevezte el, ezek se "modern" nevek, és mégsem zavar senkit.

Kérdező, szerintem hallgass a szívedre, ha Gizellának neveznéd a kislányodat, legyen az.

2022. márc. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem vállalható név, de inkább Ellának becézném talán.
2022. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
71%

De ki bantana miatta ?

A bolcsodes tarsai ? Vagy ovodas tarsai ? Oket nem erdekli a nev. Mire meg majd iskolaba megy, szerintem 10 ev mulva egy akkori iskolas tudnui fogja, hogy ez egy 70'es evekbeli nev volt ? A mai altalanos sikolasok sem tudjak, hogy ez a nev 30-40 eve volt divat. Ezt egydul a ,mi korosztalyunk tudja.


Felnott no meg hidd el nem fogja csufolni a babadat, gyerekedet.


Nekem van egy Gizi baratnom, paran Gizell-nek hivjak, szereti a nevet (40 es korosztaly)

2022. márc. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
55%
Az én nagymamámat is így hívták, és ezért én nagyon szeretem ezt a nevet. Szívesen adtam volna én is a lányomnak, de a férjem megvétózta. De végül olyan nevet választottunk, ami mind a kettőnknek egyformán tetszik és szerintem ez a lényeg, hogy anya és apa egyetértsen ebben és, hogy nektek tetszen. És tényleg minden nevet lehet csúfolni, ha akarják, de az a korszak gyorsan elmúlik. Engem alsóban állandóan a Szilvia papírtörlővel húztak, ma meg szerintem már nem is lehet ilyen márkát kapni.
2022. márc. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!