Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyugodt szívvel adhatom ezt a...

Nyugodt szívvel adhatom ezt a nevet a babámnak, vagy inkább keressek mást?

Figyelt kérdés

Gizellának szeretném nevezni a kisbabámat. Egyrészt azért, mert a szeretett dédmamámat is így hívták, másrészt pedig mert őszintén, és nagyon tetszik ez a név.

Mi a véleményetek? Főleg attól félek, hogy sokan bántanák miatta.


2022. márc. 31. 11:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
31%
Szerinted a Gizi az jól hangzik? Soha nem adnám ezt a nevet. Ha már régi nevet akarsz lehet Katalin, vagy Anna, biztos van más szép régi név is, de a Gizella nem szép név, szerintem.
2022. márc. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Nincs olyan név, amit ne lehetne csúfolni. Nyugodtan add, legalább nem lesz tucatneve.
2022. márc. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

1


Nekem igen, jól hangzik.

2022. márc. 31. 11:35
 4/27 anonim ***** válasza:
88%
Olyan nevet adj a picinek, ami neked és az apjának tetszik. Ha csúfolni szeretnék, akkor találnak valamit úgyis, amibe beleköthetnek. Egyébként ez egy teljesen normális név, felüdülés lesz a divatos nevek között. Legalább nem lesz belőle még három ugyanabban az osztályban.
2022. márc. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem gyönyörű.
2022. márc. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
70%

Ha tetszik neked, nyugodtan add a kislanyodnak. Én is gondolkodtam rajta, az én Nagymamám Julianna volt, ahogy a dedim és a Nagynéném is, úgy volt, hogy második névként megkapja, de végül maradtunk simán a Nóránál.

Esetleg kaphatna második nevét, vagy lehet a Gizella a második. De ne befolyásoljon más véleménye, boldog babavárást kívánok

2022. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen normális név.

Különben honnan tudod, hogy 10-15 év múlva nem jön divatba?

Amikor én kisgyerek voltam, nekem természetes volt, hogy az Emma csakis idős nénik neve lehet. Manapság sok kisgyereket is így hívnak.

2022. márc. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%
Anyukámat így hívják, sosem szerette, utálja, még most is morgolódik, ha szóba kerül, hogy nem tudtak neki egy normális nevet adni.
2022. márc. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Tetszeni nekem sem tetszik, de nem is nekem kell. Ha ti ezt szeretnétek hát legyen ez. Ez még nem az a kategória mint az Armandó meg Medox meg lehetne még sorolni ami kiveri a biztosítékot.

Amúgysem muszáj Gizinek becézni, lehet akár Ella is ami már nem rossz szerintem.

2022. márc. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nagyon szép név. Sajnos pár évtizede sokszor szerepelt viccekben és hasonlókban lenéző hangsúllyal "Gizike" formában, gondolom, ezért kopott ki (mint pl. az akkoriban szintén gyakori Béla vagy Mónika). Na de az ő korosztályában ez már csak nem lesz probléma.
2022. márc. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!