Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindegy melyik mosószerrel...

Mindegy melyik mosószerrel fogom mosni? Mármint ami "kisbabás" (sentsitive) az jó? Kell e öblítő? Vasaltok e?

Figyelt kérdés
Most tervezem kimosni a ruhácskákat, amit vettem, ezért érdekelne. Köszönöm a segítséget előre is.
2022. ápr. 6. 20:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%

Sosem vasaltam, gyűlölök vasalni.

Ugyan azzal a mosószerrel mostam, amivel évek óta, és meg csak sensitive öblítőt sem vettem.


2 gyerekem van (3 a nagy, fél éves a kicsi), egyiknek sem lett semmi baja

2022. ápr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%
Vasalni csak terhesen vasaltam 1x mert imadtam a babam ruhat ide-oda pakolaszni,stb. 😅 Mososzer ugyan az volt,mint a mienk,oblitoboo viszont mindig sensitivet vettem,coccolino,silan,de leghosszabb ideig lenort hasznaltuk. Viszont ezeket csak azert lenyegeben,mert kellemes "babaillatot" adtak a ruhainak. Szerintem ha a baba bore nagyon erzekeny,akkor a sensitivre is az lesz,kiveve esetleg a dragabb "kifejezetten" erzekeny bababorre valokra nem. De ha tenyleg nem birja azt sem,inkabb ecetet hasznalj,semmilyen mas oblitot,de nem ertek ehhez,halistennek nem volt bajunk oblitokkel. :)
2022. ápr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

#1 Én sem szeretek vasalni, szinte nem is szoktam (kivéve amit muszáj), csak gőzölök. De gondoltam rákérdezek, mert első mosás lesz. 😀


Köszönöm!

2022. ápr. 6. 20:56
 4/26 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm szépen! 😊

Hát igen, ez a jövő kérdése. 😀 Remélhetőleg minden rendben lesz. Nem igazán van tapasztalatom e téren (baba), viszont gyakran látok direkt nekik készült dolgokat (mint mosószer), így gondoltam lehet evidens, hogy azt kell használjak.

2022. ápr. 6. 20:58
 5/26 anonim ***** válasza:
57%
Első mosásra mindent vasaltam de napi használatra később már nem. Egyébként illatmentes mosószert használok a babának is meg magunknak is. A baba az elején szagok alapján ismeri fel a szüleit. Nem akartam minden illatos vacakkal elnyomni. :)
2022. ápr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
25%

Figyelj, moshatod mindenféle sz*r vegyszerrel is, a többség letojja, hogy mit szív fel a gyereke bőre egész nap a ruhákon keresztül, mert 5 évesen nincs baja tőle, majd max. 30 évesen rákos lesz a töméntelen kemikáliától, amit nap mint nap kap a kajáktól kezdve a tisztítószerekig mindenen keresztül.


Ismétlem, erre úgyis az a többség válasza, hogy "jaj, én is azzal mostam, semmi baja nem lett". Vagy mondhatod azt, hogy mivel semmi extra munkát nem jelent, ezért veszel valami környezetbarátabb, vegyszermentesebb mosószert, é akkor legalább a lelked nyugodt, hogy ezt is megtetted a gyerekért. Szerintem nem nagy dolog.


Egyébként ne ilyen Lenor meg Ariel szenzitíveket vegyél, abban annyi a különbség kb, hogy kevesebb az illatanyag. Vannak már magyar ökológiai tisztítószergyártók is, Easyfresh, Cleaneco, satöbbi, ezek a gyártók azért sok mindenre odafigyelnek.

2022. ápr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
70%
Én csak Tomi baby mosógélt használtam. 3 éves koráig. Öblítőt nem. Csak újszülött korában vasaltam.
2022. ápr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
48%
Sensitiv az jó.Mosószerből és öblítőből is !Én is vasaltam az elején,de rájöttem,hogy felesleges.Ez csak régen volt divat!😁
2022. ápr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
21%
5os vagyok és nem értem miért kellett lehuzni a válaszom. A kérdező tanácsot kért és adtam neki....🤣
2022. ápr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%

3 éves és a pizsin kívül vasalom csak az ő cuccait, olyan csúnya mikor gyűrött, az enyémet le szaarom, de a gyereké ne legyen az😁😁

Nagyon gyűri a mosógép, hiába rázogatom teregetésnél.

2022. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!