Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány honapos kortol kell...

Hány honapos kortol kell bevezetni a darabost, és hogyan, mivel? Kisfiam 8 honapos, és van 8 foga, egyenlöre mégcsak pépeset kapott.

Figyelt kérdés
2010. szept. 15. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 7 hónaposan kikapott a kezemből egy darab kenyeret, onnantól kezdve csak villával töröm össze a kajáit, előtte adtam neki natúr, sótlan kukit, kölesgolyót, bulátát, babakekszet, amiket elcsócsált. Ja, és csak 9 hónaposan jöttek ki az első fogai.

A babák elsősorban nem az első kis fogaikkal rágnak, hanem az ínyükkel pépesítenek. Amiket felsoroltam, azokkal lehet hozzászoktatni a babát a darabos kajához, utána már elég csak villával összetörni a kajáit, nem kell pépesíteni.

2010. szept. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor már nyugodtan elkezdheted. Az én lányomnak 9 hónaposan jött ki az alsó 2 foga, de én már előtte is adtam neki.
2010. szept. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem minél előbb kezdd el hozzászoktatni a darabos ételekhez, mert később komoly gondjaitok lesznek a rágással.
2010. szept. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Babám lassan egy éves, és még csak öt foga van (mind metsző), és pár hónapoja már ügyesen "rág". A főzelékeket még turmixolom (bár a legtöbbet már csak összezuttyantom), így szívesebben eszi őket, de nasinak mindig adok rágni valót. Én gyümölccsel kezdtem, mert nagyon odavan értük: banán, barack, dinnye, körte, szilva, szőlő. Ezután kezdte a kölesgolyót, kenyeret, bulátát, kekszet elfogadni, ezen kívül a kockázott főtt zöldségeket is szereti maga enni (krumpli, répa, stb).

Mindenképp kínáld meg te is már vmi darabossal, akár főétkezéskor, akár nasinak.

2010. szept. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!