Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik mei-tai-t használnak...

Akik mei-tai-t használnak otthon és, úgy végzik a házimunkát hogy hordozzák a babájukat, nem lettek ezáltal elkényeztetve, és milyen házimunkát tudnak így elvégezni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 15. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem nevezném elkényeztettnek.Aztán lehet,hogy az,de kit érdekel? :) Így legalább mindent lát amit csinálok,el tudom neki közben mondani,mi micsoda,látja mit hogy csinálok =>tanul,szóval szerintem csak hasznos.Persze nem lóg rajtam egész nap,és próbálom olyankor csinálni a dolgom ,amikor alszik,de vannak napok amikor abszolút nyűgös,na és ilyenkor jön jól a mt. Egyenlőre a porszívózás,teregetés,főzés megy vele(még elől hordós 5 hónapos),de mi kéne még? :) Azon meg ne aggódj,hogy ezzel elkényezteted,hidd el,ha nagyobb lesz,és megtanult már egyedül játszani,nem fog rajtad csüngeni.Persze ehhez az kell,hogy amellett,hogy hordozod,fokozatosan tanítgasd is arra,hogy ellegyen kicsit egyedül.Pl. egy érdekes mozgó játék akár fél óra elfoglaltság is lehet,és addig tiéd a pálya ;)
2010. szept. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

az én babám úgy 3-3,5 hónapos korában nőtte ki a hasfájást, addig én is hordoztam, vagy kendőben, vagy kenguruban. gyakorlatilag ez úgy nézett ki, hogy szopizott, büfizett, peluscsere és kötöttem is magamra. teregetés csak szétnyitós szárítóra ment, a kötelet csak a kenguruval értem fel, mert a kendőt a vállamra húztam le. mosni, felsöpörni, felmosni, port törölni, mosogatni, enni, ruhát hajtogatni-elpakolni simán tudtam. vasalni és főzni nem mertem így, nehogy leforrázzam, megégessem, ráfröccsenjen olaj stb. a babára.

aztán elmúlt a hasfájás és elkezdte használni a kezecskéit, felfedezte a játékokat és evés után egyre hosszabb ideig elvolt velük. most 8 hónapos, és elég ha 5-10 percenként ránézek, eljátszik maga is, de figyelnem kell rá, mert most kezd mászni és sose ott találom, ahol hagytam:) a hordozás maradt a séták idejére. illetve a nappali alvásnál még kell kicsit ringatni, hogy elaludjon, de nem kell sétálni, csak úgy az ölembe veszem és duruzsolunk egy kicsit, 3 perc alatt alszik is:)

szerintem ez nem elkényeztetés, ezzel csak az alapvető igényét elégítettem ki.

2010. szept. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az enyém még 9-10-11 hósan is gyakran igényelte, hogy kézben legyen. ui. neki mindig volt valami baja, először hasfájás, majd fog+ szeparációs szorongás, őt ezek nagyon megviselték. sokat hordoztam. utóbb már csak kézben. a hátam kikészült tőle, de nem bánom. most 21 hós, és eljátszik magában, amíg főzök stb. nem lett emiatt elkényeztetve. onnatól kezdve javult a helyzet valamelyest, hogy elkezdett mászni, majd járni. onnatól meg méginkább, amikor megértette, mi az hogy mindjárt. :))))
2010. szept. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!