Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak vacsorára a 10 hós...

Mit adjak vacsorára a 10 hós lányomnak, hogy újra végig aludja az éjszakát?

Figyelt kérdés
Eddig 250ml tápszert (Milupa 3-asat)evett vacsira elalvás előtt, de pár napja mindig felébred az éjszaka közepén, mert éhes. Erre 6 hetes kora óta nem volt példa. Általában 8 és 10 óra között alszik el este. Ha 8-kor elalszik, hajnal 2-kor felébred, megeszik 250ml tápszert, és alszik is tovább. Ha 10-kor alszik el, akkor pedig 4-kor ébred, eszik és alszik tovább. Pedig eddig is 250ml-t evett, 10-kor elaludt, és 7-8 óráig aludt egyhuzamban. Tulajdonképpen most beiktatott magának még egy étkezést az éjszaka közepére. Esetleg ne tápszert adjak neki, hanem valami mást? Köszi a válaszokat.
2010. szept. 15. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet nem is éhes, csak te hiszed. Lehet más oka. Készülődik foga stb... Adj neki cumi, vagy teát. Esetleg csak simizd meg. Ne vedd ki az ágyból.
2010. szept. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem veszem ki az ágyból, és először mindig vízzel kínálom, mivel eddig is jó másfél deci vizet megivott éjszaka. De szerintem ha nem éhes lenne, akkor nem inna meg egy egész cumisüveg tápszert egyszuszra.
2010. szept. 15. 12:40
 3/11 A kérdező kommentje:
Éppen hogy én a mennyiséget sokallom. 250ml-t nem cumizgat el potyára szerintem. Van neki már annyi esze, hog ha nem éhes, akkor nem eszik.
2010. szept. 15. 12:44
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy igaza van az első válaszolónak. Az én lányom is megitta a tápszert akkoriban minden éjszaka. Aztán mikor áttört a foga aznap éjjel nem akarta elfogadni a tápszert, mert úgy ordított. Már épp le akartam valahogy szoktatni erről, és gondoltam épp most jött el az ideje. Másnap gondoltam nem fogok adni neki ezért, de fel sem ébredt, és azóta sem kell neki már tápszer éjszaka.
2010. szept. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor azt gondoljátok, hogy a foga miatt van minden? Az tény, hogy úton van 2 fogacska. De tök nyugisan alszik, aztán felébred hirtelen, elkezd sírni, és forgolódik. Amikor megkapja a tápit, akkor pedig szépen megeszi, és megint tök nyugisan alszik reggelig. De akkor sem értem. Miért nyugszik meg a tápszertől, ha a foga fáj?
2010. szept. 15. 12:59
 6/11 anonim ***** válasza:
Hali! Napközben hányszor és mennyit eszik???? ha éjszaka eteted akkor rá fog szokni és nem nehéz lesz leszoktatni. Már elég idős, hogy tudja ha sír megeteted, valamint FOGLSLKOZOL vele:-) Mi mindig visszaaltattuk és nem etettük meg éjjel. Volt, hogy több órát elaludt, felébredt... de nem mert éhes volt, hanem bántotta a pocija vagy a foga jött. Alapszabály, hogy nappal emeld az adagját, hogy éjjel ne legyen éhes, ha szerinted az!!
2010. szept. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hali! Napközben 6x eszik, jó nagy adagokat, nagyon tud enni. Mindent eszik már, amit csak lehet. Vacsira mindig több tápit csinálok, nem annyit, hogy pont megeszi, hogy lássam, hogy jóllakott-e. De hiába kinálgatom rá még többször, nem kér többet.
2010. szept. 15. 13:17
 8/11 A kérdező kommentje:
Mégiscsak képes lenne egy egész cumisüveg tápszert elkortyolgatni potyára??
2010. szept. 15. 13:23
 9/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Én este már mindennel megetettem, csak hogy ne ébredjen. Kapott tejpépet, volt hogy 11-kor etettem meg tápszerrel, de akkor is felkelt pár óra múlva. Ráadásul az én lányom nem is nagy evő, úgyhogy ez is gyanús volt.

Próbáltad már tápszer helyett vízzel itatni? Egy ismerősömnek bejött, mert ha tényleg csak megszokásból csinálja, akkor előbb-utóbb rájön, hogy vízért kár felkelni.

2010. szept. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kicsim most lesz egy éves és néha én vagyok rosszul, mennyit eszik napközben:-)))) Szopizásokkal együtt 7 étkezés és szüntelen nasik:-)))
2010. szept. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!