Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van, ha nem tudok úgy...

Mi van, ha nem tudok úgy kötődni a második gyerekhez, mint az elsőhöz?

Figyelt kérdés

4 hónapos a fiam. Nen tudom jobban leírni: nem kötődök annyira hozzá, mint a lányomhoz, aki most 10 éves. Az elsővel szinte gyerek voltam, amikor megszületett. Vele együtt nőttem fel. Nekem ő a világon a legfontosabb és most azt látom, hogy megviselte az, hogy lett még egy gyerekem.


Nagyon rosszul hangzik, de olyan mintha bántanám vele, nagyon féltékeny. Nekem pedig ez rosszul esik. Sokszor sírva megy reggel a suliba, velünk akarna maradni. Olyankor egész nap rossz kedvem van nekem is és alig várom, hogy hazajöjjön. De a babához meg ezért nen tudok teljes nyugalommal viszonyulni. Mi lesz így?


2022. ápr. 9. 22:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
36%
Jajj en pont ezert nem merek masodikat vallalni... ettol felek en is... imadom a lanyom, es nem akarok rosszat neki😐
2022. ápr. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%
minden testvér féltékeny. ha nem szerettél volna másik gyereket, akkor miért szültél? ha szerettél volna, akkor ő miért nem fontos? tényleg a lányod határozza meg, hogy hogy érzel a kicsi iránt? gondold végig, a nagyobb már okos, jól tud játszani veled, ha te ezt hagyod. de ha felnőtt vagy, akkor miért hagyod? a kicsinek szüksége van rád.
2022. ápr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
43%
Szülés utáni depressziód van, pszichológusra van szükséged. Ha meg tudod fizetni, akkor magán, ha meg nem, akkor a védőnőtől, családsegítőtől kérj szakember elérhetőséget. A lányodnak se ártana egy gyermekpszichológus. Neki csak jót tettetek azzal, hogy testvére van. Milyen a házasságotok?
2022. ápr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%
ja, és a nagynak semmi baja nem lesz attól, hogy a kicsit is szereted. ez nem olyan, hogy van egy fix mennyiség és meg kell rajta osztozni.
2022. ápr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%

1: én is féltem, hogy nem tudom úgy szerezni majd, mint az elsőt. De a legjobban döntöttünk, mikor belevágtunk. Ugyanannyi szeretetet tudok táplálni felé. Teljesen más személyiségek, úgy szeretem mindkettőt, ahogy van. És már 2 éves kora óta kb minőségben is együtt tudnak játszani. A nagy meg néha elejti a mondatot, hogy "anya, olyan jó, hogy itthon játszhatunk xy-al, nem vagyok egyedül". Pedig nem tesót akartunk neki, csak még egy gyereket.


Kedves kérdező! Nehéz eset, de ezeken az érzelmeken mindketten át kell mennetek. Ha pedig ez nagyobb méreteket ölt, kérj segítséget akár a nagyobb gyerekednek, akár mindkettőtöknek. Csináljatok sok sok anya-lanya programot, ha van rá lehetőség. Nagy a korkülönbség, de nem lehetetlen, hogy ez a helyzet normálissá váljon.

2022. ápr. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
93%
1 miért lenne az rossz neki? egy testvér, ha szeretik egymást, nagyon jó lehet. 3 fiam van és öröm látni, hogy mennyire fontosak egymásnak
2022. ápr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
91%
Nalunk is 10ev van a legnagyobb es a legkisebb kozott, nagyon kotodnek egymashoz, meg terhesseg alatt elkezdtem dolgozni azon h relative siman menjen a valtas. A nagylanyodnak mar pontosan ertenie kell h a kicsi nem ot kiturni jott a csaladba es szuksege van rad. Tudtok anya-lanya programot csinalni kettesben? Ez az idoszak atmeneti, vond be ot a kicsi koruli teendokbe es ne ird le a viszonyodat a babaval egy eletre, minden folyamatosan valtozik, idovel mindenki pontosan erti majd a helyet a csaladban.
2022. ápr. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
amíg terhes voltál nem beszélgettetek erről? nem együtt vártátok? valamilyen szintű féltékenység akkor is van persze, de ha egy gyerekkel jó a kapcsolat, akkor el lehet neki mondani, hogy attól őt még ugyanúgy szereted, csak a baba is hozzátok tartozik és ettől megváltozik az élet. egy tíz éves már elég nagy ahhoz, hogy sokmindent megbeszélj vele.
2022. ápr. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Szerintem a lányomnak vannak kötődési problémái. Sosem találkozott az apjával. Hiába szeretem nagyon és hiába gondoskodik a férjem róla úgy, mint a saját lányáról, én látom rajta, hogy érzékeny pont az igazi apja, hiába neveli a férjem 3 éves korától, és apának nevezi, imádja.

Én az egész életemet a férjemnek köszönhetem. Sosem mondta ezt, de én hálával tartozom neki. Nem erőltette ezt a babát sem, de szerette volna. Bőven belefért anyagilag, életkorba (27 voltam) mindenhogy a baba. Nem gondoltam arra, hogy rám ez hogyan hat majd.


Egyébként de. Próbáltam mindenbe bevonni a lányom, mondtam hogy ő segít majd nekem meg ilyenek. Az első pillanattól ellenáll. Szinte minden nap 1.5 órát csak vele vagyok, elmegyünk valahova. Kb 2 hónapja visszaszokott a mi ágyunkba, azóta a férjem az ő szobájában alszik.

2022. ápr. 9. 23:28
 10/33 anonim ***** válasza:
82%
Jujjujjujjujujjujuj! Ezt azonnal állítsd le! Nem túrhat ki a hitvesi ágyból! Juj! Nálatok a gyerek az úr? Haladéktalanul menj pszichológushoz! Haladéktalanul! Rámegy a házasságotok! Ez tény! Semmi baja nem lesz a lányodnak a kistestvértől, attól viszont, hogy ő csavarja az ujja köré az egész családot, nagyon is! Mindenkinek! Mért félsz egy tízéves gyerektől?!
2022. ápr. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!