Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van, ha nem tudok úgy...

Mi van, ha nem tudok úgy kötődni a második gyerekhez, mint az elsőhöz?

Figyelt kérdés

4 hónapos a fiam. Nen tudom jobban leírni: nem kötődök annyira hozzá, mint a lányomhoz, aki most 10 éves. Az elsővel szinte gyerek voltam, amikor megszületett. Vele együtt nőttem fel. Nekem ő a világon a legfontosabb és most azt látom, hogy megviselte az, hogy lett még egy gyerekem.


Nagyon rosszul hangzik, de olyan mintha bántanám vele, nagyon féltékeny. Nekem pedig ez rosszul esik. Sokszor sírva megy reggel a suliba, velünk akarna maradni. Olyankor egész nap rossz kedvem van nekem is és alig várom, hogy hazajöjjön. De a babához meg ezért nen tudok teljes nyugalommal viszonyulni. Mi lesz így?


2022. ápr. 9. 22:32
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

Ma az iskolában is volt vele baj. Egyébként sem kifogástalan a viselkedése sok a panasz a visszabeszélés miatt, meg nagyon makacs. De ma olyanokat csinált, ami ennél durvább.

Biztosan ez is emiatt volt.


Lehet, hogy abban igazatok van, hogy nekem sincs minden a helyén az új helyzettel kapcsolatban. Először ezen próbálok meg változtatni.

2022. ápr. 11. 21:11
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez is azt jelzi, hogy te nem mutatod meg neki rendesen a határokat. A gyereknevelés nem csak ügyülübügyülü meg jajj a kis lelke. Arra van szüksége, hogy egy kompetens felnőtt megtanítsa neki, mit tehet meg és mit nem. Valószínűleg te ezzel nem nagyon foglalkoztál, már csak abból kiindulva is, hogy azt írod, "együtt nőttünk fel", gondolom, inkább tesókként viselkedtek egymással. De neki kell egy szilárd támasz, aki helyreteszi. Te nem teszed helyre, csak összeomlasz meg gyagyázod, jajj, rád van szüksége, és mindenkit kirúgsz a hálószobából, a 4 hónapos csecsemőt is beleértve. Ezzel valójaban kárt okozol neki, ezért viselkedik az iskolában is így.
2022. ápr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%
Mért, ma mit csinált? A visszabeszélés egyébként nem baj, van saját véleménye és feszegeti a határait. Az normális kamaszjelenség. A makacsság se baj, minden második ember az. Van véleményük, amihez ragaszkodnak. Hiszen kinél van a bölcsek köve az objektív igazsággal? A másoknak ártás az baj.
2022. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!