Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van, ha nem tudok úgy...

Mi van, ha nem tudok úgy kötődni a második gyerekhez, mint az elsőhöz?

Figyelt kérdés

4 hónapos a fiam. Nen tudom jobban leírni: nem kötődök annyira hozzá, mint a lányomhoz, aki most 10 éves. Az elsővel szinte gyerek voltam, amikor megszületett. Vele együtt nőttem fel. Nekem ő a világon a legfontosabb és most azt látom, hogy megviselte az, hogy lett még egy gyerekem.


Nagyon rosszul hangzik, de olyan mintha bántanám vele, nagyon féltékeny. Nekem pedig ez rosszul esik. Sokszor sírva megy reggel a suliba, velünk akarna maradni. Olyankor egész nap rossz kedvem van nekem is és alig várom, hogy hazajöjjön. De a babához meg ezért nen tudok teljes nyugalommal viszonyulni. Mi lesz így?


2022. ápr. 9. 22:32
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
76%

14,15

Persze hogy van sok rossz testvéri viszony… sőt mivel az en családom mentális beteg, velem együtt, így a testvérem is az lett volna…

De pont ezért, mivel nincs senkim csak a testvérben látom a megoldást, hogy o lehetett volna a társam az eletben.. volt is erre példa a családban hogy egy másik vénlány csak a testvérére számíthatott

2022. ápr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
A férjemet nagyon szeretem. A mi kapcsolatunkkal semmi baj nincs. Az hogy most ő külön alszik, az egyértelműen azért van, mert nem tudjuk hogyan kezeljük ezt a helyzetet és ő sem szerette hallgatni, hogy sír a lány éjjel, másnap meg menjen iskolába. Egyszerűen nagyon jó apa, ő ajánlotta fel. Nyilván jobban örülnék, ha mellettem aludna. De lányom egy gyerek. Ha most szüksége van rám, nem fogom ellökni.
2022. ápr. 10. 23:07
 23/33 anonim ***** válasza:
91%

De a férjednek nincs rád szüksége? És neked a férjedre?

A dolgoknak az a normális rendje, hogy a házaspár alszik együtt. A lányodnak pedig határokra van szüksége a biztonságához. Nem az ad neki biztonságot, hogy a két felnőtt enged neki, és az történik, amit ő kiprovokál, kizsarol, hanem ebben a családban ő a gyerek, és neki önmagukban biztos határozott felnőttekre van szüksége. Akik megértik az ő sérelmét, biztosítják a továbbra is fennálló szeretetükről, de elvárják tőle, hogy az új családi felállást az életkorának megfelelően elfogadja, és ne essen regresszióba egy 2-3 éves gyerek szintjére.

Menj csak el ahhoz a pszichológushoz, akár te egyénibe, akár az egész család családterápiába (még a picit is lehet vinni).

2022. ápr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
33%

kegyetlenek vagytok 19 a te kioktato hazmester stilusoddal az elen.


Kerdezo legkozelebb ne irj ki kerdest gyengebb pillanataidban mert szetszednek. Szules utani baby bluesod van kicsit meg a hormonok dolgoznak emiatt szerintem konnyebben erzelgoskodsz. Mond a lanyodnak hogy 1 hetig meg veled aludhat utana a szobajaban kell. Minden este lesz pityerges de megfog birkozni az erzessel ha van egy hatarido. A ferjed igazan jo ember ha ezt igy felvetette ne erdekeljen ki mit mond. Azt is eltudom kepzelni hogy latja rajtad mennyivel masabb vagy szules utan (erzekenyebb) es emiatt most mindent megtesz hogy jobban erezd magad kerul barmibe is. Fogd fel ugy hogy segit ezzel neked hogy erosodj. A lanyodnak viszont ereznie kell hogy lassan vissza kell zokkennie az eletnek. Kitartas koncentralj a picire nyugodtan a lanyod ugyanannyira szeret most is mint regen. Egyebkent szuz a lanyod csillagjegye?

2022. ápr. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
97%
Baby bluesról már nem beszélhetünk egy 4 hónapos gyerek esetén. Az már inkább átcsapna depresszióba, de itt még ez sem igazán áll fenn. Bocs, de a horoszkópot se látom relevánsnak a történet szempontjából, mindent nem lehet külső dolgokra fogni. A kislánynak szüksége van támogatásra ahhoz, hogy elfogadja a helyzetet és valószínűleg mindent meg is akarnak próbálni, hogy könnyebb legyen neki is, de már tíz éves. Meg kell tanulnia, hogy nem ő dirigál. Még mindig ő a gyerek, de azért tényleg nem egy 2 éves. Egy-ket éjszaka/hét még belefér (már ez is határeset)/hét, de teljesen ott aludjin húzósabb ideig szerintem már sok.
2022. ápr. 11. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
egyetértve 23,25-el,nem értem, hogy a kicsi érzéseivel ki foglalkozik a családban. mert a feszültséget ő is érzi. és kérdező miről beszélgetsz a lányoddal? van kiskamasz gyerekem, 10 éves volt, mikor váltunk, de azt is jól átvészelte, pedig szerintem az nagyobb törés, mint egy kistestvér. és azon múlt, hogy beszéltünk sokat.
2022. ápr. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
92%

22-re, és a 4 hónapos? Vele ki van éjszaka??? Te jó ég.

Kérdező, tényleg nem hallod meg azokat a válaszokat, hogy a nagylányodnak már nem így kene viselkedni? Komolyan egy 10 eves SÍR ÉJJELENKENT, mert született egy kistestvére? Ne haragudj, de ez minden, csak nem normális. Te meg még adod is alá a lovat. Egyelőre jó úton vagy afelé, hogy teljesen életkeptelenné neveld.

2022. ápr. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Amit 23 ír, az nagyon-nagyon igaz.
2022. ápr. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos azokkal a válaszolókkal kell egyetértenem, akik szerint ez már nem normális.


Nekem 2 lányom van és egy 10 hónapos fiam.

A nagyobbik lányom 12,a kisebbik 8 éves. A 12 éves örült neki nagyon, hogy kistestvére fog születni, rajongásig imádja és rengeteget segít nekem a hétköznapokban. Szükségem is van rá, mert a párom csak hétvégente van itthon és elég nehéz nekem segítség nélkül.

Viszont a 8 éves lányom nehezebben emésztette meg, hogy már nem ő a kicsi, hiába 8 éves. Az első hónapokban bezárkózott a szobájába és nem akart semmit csinálni, hiába ajánlottam fel neki, hogy menjünk el ide meg oda. Sokszor sírt is, hogy annyira hiányzik neki az előtte lévő időszak, mikor csak mi voltunk... Aztán ez akkor kezdett megváltozni, miután a fiammal már lehetett mit kezdeni, nem csak feküdt. Akkor kezdett nyitni felé, először hogy megfoghatja-e stb. Mára már nagyon szereti, sokszor a két lány azon vitatkozik, hogy ki foglalkozzon vele, ki segítsen többet. És a fiam is rajong értük, mikor kedvesen szólnak hozzá, már teli szájjal mosolyog.


Szerintem adj időt neki. De tényleg nem lesz semmi baja ha nem teszitek azt amit elvár. Türelem. Fel fogja dolgozni. Lehet neki több idő, de el fog jönni a pillanat. Próbálkozz bevonni vagy közösen csinálni dolgokat, jön a jó idő, mehettek együtt sétálni (én ezt is csináltam, mentünk fagyizni együtt).

De ne aludjon veled a férjed helyett semmiképpen.

2022. ápr. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
87%
A lányod 10 éves,nem 1 te szerencsétlen.Küld vissza a szobájába és ne hagyd,hogy a fejedre nőjön ennyire.Ez nem normális..
2022. ápr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!