Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van, ha nem tudok úgy...

Mi van, ha nem tudok úgy kötődni a második gyerekhez, mint az elsőhöz?

Figyelt kérdés

4 hónapos a fiam. Nen tudom jobban leírni: nem kötődök annyira hozzá, mint a lányomhoz, aki most 10 éves. Az elsővel szinte gyerek voltam, amikor megszületett. Vele együtt nőttem fel. Nekem ő a világon a legfontosabb és most azt látom, hogy megviselte az, hogy lett még egy gyerekem.


Nagyon rosszul hangzik, de olyan mintha bántanám vele, nagyon féltékeny. Nekem pedig ez rosszul esik. Sokszor sírva megy reggel a suliba, velünk akarna maradni. Olyankor egész nap rossz kedvem van nekem is és alig várom, hogy hazajöjjön. De a babához meg ezért nen tudok teljes nyugalommal viszonyulni. Mi lesz így?


2022. ápr. 9. 22:32
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
91%
"Próbáltam mindenbe bevonni a lányom, mondtam hogy ő segít majd nekem meg ilyenek." - ezt nem kellett volna, nem csoda, hogy így viselkedik
2022. ápr. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
37%
Hát az egykesegnel nincs rosszabb, szóval örüljön minden gyerek akinek lett testvére.. én bármit megadnék érte, az egesz gyerekkorom maga volt a magány, egyedül fogok megdögleni. Akinek van testvére azzal ez nem eshet meg
2022. ápr. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
96%
pszichológus kell nagyon komolyan, mert erre rámegy a házasságod is. aztán 2 gyerekkel egyedül nem lesz könnyű.
2022. ápr. 10. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
83%

13, de k.vára megeshet sajnos, a ferjemnek pl hiába van testvére, ha az egy szarkavaró patkány, akihez nem szabad szólni, mert azonnal kifacsar mindent és megy hazugságokat terjeszteni.

Kérdező, nem kell ilyen hülyén jujjogni, mint a 11. válaszoló, de a lényeget tekintve igaza van. Most akkor komolyan az van, hogy a 4 hónapos baba külön szobában, férjed külön szobában, te meg együtt alszol a 10 évessel? Szerinted ettől mi lesz jobb? Vegyetek egy bazi nagy matracot és aludjatok most egy ideig mind együtt egy szobában. A lányodnak is jót tenne, hidd el.

Amúgy tényleg menj pszichológushoz. Én nem a 10 éves miatt aggódnék, hanem a baba miatt, akinek jelen állás szerint úgy kell felnőnie, hogy nyűg, teher, szükséges rossz, te és a csodalányod földöntúli tökéletes kapcsolatába csak belerondít. Ezt nem teheted a saját gyerekeddel.

2022. ápr. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
84%

13: anyukámnak is van testvére, egy húga. Alig másfél év közöttük a különbség. Mindig mindent a húga javára csinált. Nem ment pl egyetemre, mert csak egy gyereknek volt pénz kiiskoláztatni, cserébe a húga jól megbukott 4szer a felvételin ... A húga mindenre csak irigykedett. Anyunak férje lett, arra, gyerekei lettek (nővérem és én), arra, egyedül él albérletben és olyan személyisége van, hogy falra lehet tőle mászni nettó 5 perc alatt. De mindenki hallgat, mert bármit mondassz neki, legyen szép, csúnya, vagy a kettő között, megy a sértődés és a megbántódás és ez megy már amióta az eszemet tudom. Gyerekként meg folyton miatta verték meg anyut, mert azt leste, hogy neki legyen rossz. Mai napig így lenne, csak sajnos anyukám meghalt. De 2 héttel a halála után azt kérdezte, hogy mikor indítjuk már el a hagyatékot? No comment. Szóval nem mindig jó a testvér, bár tény, hogy ha nem rontják el a szülők, illetve valamennyire kapcsolódni tudnak egymáshoz, akkor jó lehet.


Jelen esetben sajnos a 10 év különbség elég távoli, mindig más életszakaszban lesznek a gyerekek, még alig lesz kisiskolás a kicsi, mire a nagy jó eséllyel főiskolára, egyetemre mehet, vagy csak kiköltözhet otthonról

2022. ápr. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont fordítva lett. A kislányom féltékeny a nagytesóra és a vele töltendő időre.

Viszont a fiam is szeretett volna kistesót, nem csak mi közös gyereket a párommal.

10 év van köztük, imádják egymást 🙂

Én is imádom mindkettőt.

Sajnos ha a lányod nem tud megbékélni a helyzettel, szakszerű segítség kell.

2022. ápr. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
66%

14el értek egyet. Szegény kicsi. Nálunk is féltékeny a nagy, és még ő is kicsi ha úgy vesszük, 3,5eves. De nem az van amit ő akar. Jól néznénk ki.

A tiéd már 10 éves... Ő már elvileg értelmesnek kéne, hogy számítson. Ha nem őt is vidd el pszichológushoz,magaddal együtt. Itt sok tanácsot kaptok, hogyan és miként kéne ezzel foglalkozni...

2022. ápr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Az nem zavar, hogy ennyire félrement valami a lányodnál, hogy ő ezt ilyen drámával éli meg? Az ő egészséges fejlődése is múlik azon, hogy ezt most jól kezeld. A kicsié meg pláne, akiből nyilván nem akarsz lelki nyomorultat csinálni a lányoddal karöltve. Pedig ez lesz, ha nálatok egy 10 éves gyerek hordja a nadrágot. Szegény kicsi. És egyébként szegény nagy, mert az sem élvezi ám, hogy ilyen.
2022. ápr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
86%

Most bocs,hogy ezt mondom,de én innen úgy látom,hogy te vagy a probléma forrása.


1.Valójában nem is akartál még egy gyereket,csak a férjed akart ezért hálából szültél neki.Legalábbis itt ezt lehet kiszűrni,semmi többet.


2.A lányodra minden sz*r rá van hagyva.Egy 10 évig egyke anyuci pici lánya most meg kell,hogy osztozzon a figyelmen.Hisztis kis p*csát neveltél belőle és teljesen a fejedre nőtt.



-> "Kb 2 hónapja visszaszokott a mi ágyunkba, azóta a férjem az ő szobájában alszik."

Sokat ért,hogy hálából szültél neki egy gyereket,ha hamarosan kiüldözöd a családi fészekből.Normális vagy te egyáltalán,hogy hagyod ennyire elkanaszodni a dolgokat?

A FÉRJED alszik a gyerek szobában,mert az újszülött miatt hisztiző lányod alszik veled?! És kb kijelentetted,hogy az amúgy is általad egyáltalán nem kívánt második gyerekedet nem szereted,nem kötődsz hozzá.


Rövidítsünk: Az új férjed iránt abszolút semmit nem érzel a Zalán kívül,és rohadtul megbántad hogy megszültél egy gyereket tőle amit nem is akartál.

Az egyetlen amit látsz,hogy a lányodnak baja van,és te azt hű de meg akarod oldani.


Tudod mi a megoldás? Az,hogy helyre rázod őt is és magadat is mielőtt a kitúrt pasid lelép a nem kívánt porontyoddal együtt..


1.Viszonyulj egyformán a két gyerekhez.Elviekben nem kellene egy szülőnek különbséget tenni a gyerekei között.A szeretet nem olyasvalami amit osztogatni lehet,és akkor a Pistike csak 10%-ot kap mert új szülött a Marika meg legalább 85%-ot,hogy apának is jusson 5% cserébe a lakásért és a pénzért amit haza hord elkölteni.

Mindenkit egyformán kellene szeretnie pont egy anyukának,aki igazából a család "gerince".Ha egy családnak nincs olyan "gerince" amelyik mindenkit egyformán szeret,figyelembe vesz és ellát akkor az a család képtelen mozogni,egyben maradni,létezni.

Ezek vagytok most ti.Van apa meg a csecsemő,és vagy te meg a lányod.Idő kérdése,hogy ez ne egy fedél alatt legyen így.

2022. ápr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
És szegény apa..most kezd leesni a tantusz,hogy amúgy ő az utolsó a sorban otthon..érted egy kislány szobájában alszik mert a gyerek úgy döntött,hogy ő vissza szokik az anyja mellé aludni.10 évesen..anyukának el kellene egy jó kis pszichológus a lánykájával együtt.Csak lett egy plusz családtag,az öröm helyett ez a kettő meg mindjárt fekete zászlót tűz a ház elé...:D
2022. ápr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!