Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ártok ezzel neki?

Ártok ezzel neki?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hónapos, de kénytelen voltam átrakni a sport babakocsiban, mert fekve már lehetetlen vele sétálni ha ébren van. Vízszintesig dönthető amúgy, de az neki nyilván uncsi, tehát olyan 120-130 fokban megdöntve szereti. Árthat ez a gerincének, ha napi 1 órát ebben a pózban van?
2022. ápr. 14. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

Igen, árthat!

6 hónapos kor előtt nem ültetjük a gyereket! Utána is csak úgy, ha jól meg van támasztva, egészen addig amíg magától nem tud ülni.

2022. ápr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Én biztos nem raknám bele, nem biztos, hogy árt a gerincenek, viszont ez a félig ülő helyzet arra készteti majd máskor is, hogy megprobaljon felülni hanyattfekvesbol, ezekre a babára mondják, hogy hasizmozik, ami nem túl jó. Az ideális az lenne, hogy majd mászásból üljön ki, de ez a korai ültetés befolyásolHATja a mozgasfejlodeset, kimaradhatnak, vagy rosszul rogzulhetnek az egyes mozgásformak.
2022. ápr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem ül jobban mint egy pihenőszékben. Az is gond ezek szerint?
2022. ápr. 14. 20:58
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Én 3 hónapos korától az autosülésben sétáltattam, mert a mózesben ordított. Egyenlőre semmi baja a gerincének. Ha valaki napi szinten autózik a babával, az ugyanez.
2022. ápr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ezt találtam, mi a véleményetek erről?


"Ha már tartja a fejét a baba, akkor olyan babakocsiba, babafotelbe, etetőszékbe stb. lehet ültetni, ami a teljes hátát tartja és a fejét is. Ilyenkor gyakorlatilag nem ül (nem a gerincoszlop tartja a súlyát), hanem fekszik, csak meg van döntve egy kicsit (max. 150-120 fokban), így kilát, mégsem terheled a gerincoszlopot.


Derékszögben ültetni, illetve támaszték nélkül ültetni nem szabad addig, amíg nem képes magától felülni."

2022. ápr. 14. 21:03
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Szakember mondta nekunk h csak vizszintes. Amig nem ul semmi mas nem alkalmazhato hosszabb idore. Pihenoszek is ha nagyon musza, mondjuk etetesnel. Vagy ha kocsival megyunk vhova. A fentebb leirtakkal indokolta o is!
2022. ápr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amúgy ebben a témában még a szakemberek közt sincs teljes konszenzus, egyik veglettol a másikig minden véleménnyel találkoztam már, ezért is írtam úgy, hogy én nem tenném bele. Voltam olyan előadáson, amit gyerekekkel foglalkozó mozgasfejleszto szakember tartott, aki szerint karos a pihenoszek, az adamo hinta, az autós ülés, minden, amiben nem vízszintesen fekszik, a még ülni nem tudó baba. Ez azért már nekem is meredek, csak azért írom le, mert van ilyen vélemény is, és megengedobb is persze.

2es votlam

2022. ápr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem egyszerű ez akkor. Mindenesetre ha alszik séta közben akkor fektetem természetesen, ahogy eddig is, de ha ordít és még messze a lakás, akkor jöjjön aminek jönnie kell 😂
2022. ápr. 14. 21:16
 9/14 anonim ***** válasza:
34%

Probald hasra tenni seta kozben.

A sport reszt ültetve semmikepp nem hasznalnam, akkor mar inkabb a hordozo, de ugye azt meg nem tudod magaddal vinni :/ nehez helyzet, tudom.. nalunk is ez volt, es jo keson kezdett maszni es ulni, szoval nem volt konnyu

2022. ápr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Megpróbálhatom a hasalást, úgyis imád hason lenni. Mondjuk sok mindent nem fog úgy látni. De lehet beéri azzal is, amit a szúnyoghálón keresztül lát 😂
2022. ápr. 14. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!