Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ártok neki vajon, ha nem...

Ártok neki vajon, ha nem hagyom elesni?

Figyelt kérdés

Kislányom még 8 hónapos sincs, és már felállt. Nem mászott, és kiülni is csak ingatagon, megtámaszkodva ül ki. Ehhez képest már megkapaszkodik mindenben és feláll. Én ezt nagyon korainak tartom. Megpróbálom mindig elvinni és nem hagyni ácsorogni, inkább kússzon a szoba közepéről vissza és fejlessze a korábbi mozgásformákat, de visszanyomni a földre se tudom.

Természetesen viszont esik folyamatosan, főleg amikor már fáradt. Vagy, mivel még nem jött rá, hogyan tudna "lejönni" a magasból, egyszerűen csak eldől, mint egy fatörzs, direkt. Én tudom, hogy egyszer meg kell tanulnia elesni, de nem kell ahhoz előbb még egy kicsit erősödnie? Van olyan már a kis testfelépítése, hogy ez ne okozzon kárt? Mert természetesen most mindenhova fejjel előre érkezik, ha elesik. Szóval most megyek utána, és bár bababiztos a lakás, ha csak kúszna-mászna, szabadon randalírozhatna, de így előre félek mikor hallom a következő koppanást és fájdalmas felsírást.


Nem tudom eldönteni, ezzel most ártok neki vagy sem? A lakást nem tudom kipakolni, a bútorokra nekünk is szükségünk van, a nappali közepéről meg, ahol semmi kapaszkodható dolog nincs, természetesen elkúszik.

Vagy lehet kb 50nm-nyi habtapit venni, és azzal "kipárnázni" az egész lakást, hogy ha esik is, puhára essen? :D


2021. márc. 22. 07:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulnia esni. A habtapi jó ötlet és nem kell 50 m². Minek túlzol?
2021. márc. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 7 hósan állt fel. Még épp csak kúszott. Csinálhattam én bármit, mert mindig megtalálta hol állhat fel. Ugyan így esett, borult. Én azt csináltam, hogy kitettem habtapival az ágy környékét és ha ott esett, nem ugrottam rögtön. Meg kell tanulni esni is. Lesz ez rosszabb is. Majd mikor kint a betonon esik. Nem lehetsz mindig ott hogy elkapd
2021. márc. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Ennyire nem kell tul aggodni!

Ha nem tanul meg esni kesobb rosszabb lesz, nem korai hogy felallt. Semmi baja nem lesz. Arra figyelj ne essen bele valami eles sarokba. De hagyd felfedezni az allas elmenyet.

Ha ez kimarad sokkal kesobb fog elindulni.

2021. márc. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Ugyanezt csinálta a fiam is.


Először is, ne hátráltasd, engedd neki a gyakorlást.


Másrészt az eséseket próbáld tompítani stratégiailag jól elhelyezett párnákkal 🙂


Ha épp puhára esik, hagyd elesni, qz ijedtségtől is sírni fog, megijed és ebből tanul.


1-2 rendes esés pl szőnyegen nem a világ vége.


Fogja csinálni a többi dolgot is, következő a mászás és az ülés lesz, de ő az állással erősíti meg a csípő izmait hozzá.


Ijesztő, tudom, de menni fog. Mi vettünk egy fejvédő párnát ami mint egy kis hátizsák van a hátán és párnakarika a tarkója alatt. Nálunk nem szerette, de sokaknál bevált.

2021. márc. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Fiam igaz kb 10 hósan csinálta ezt. A kúszás elmaradt nála, mászott, de mikor rájött, hogy a bútor mellett sétálni is tud, az izgalmasabb lett. Onnantól kb fél éven át nem volt olyan, hogy ne lett volna valahol seb rajta. Esett-kelt. Utána jött az udvar, ott is csomó tanyálás volt.

Ez ilyen sajnos. Meg kell tanulniuk, máskülönben nem jönnek rá.


Én annyit csináltam, hogy a veszelyes sarkokra élvédőt tettem. Illetve mindenhova a szekrényre zárat, ne tudja magára rántani, ha abba kapaszkodna.

2021. márc. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Meg kell ütnie a fejét ahhoz, hogy megtanulja tartani, mikor esik. Ez ilyen, de hamar rájönnek. Ha tompítod neki, akkor késlelteted ebben.
2021. márc. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha most nem tanul meg esni, akkor később fog nagyobbakat, súlyosabb következményekkel. Neki teszel rosszat, ha nem hagyod tapasztalni.
2021. márc. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én egy évesem olyan szépeket tud már esni, egy kaszkadőr megirigyelné 😅 én csak akkor avatkozom bele, ha valahonnan éppen LEesne. Még mindig van, hogy néha felbukik a villámgyors mászás közben, vagy elbotlik a lábában ahogy áll, hát úgy járt, a fejét már kivédi :) és már csak néha néha sír. Mondjuk múltkor amikor arcra esett és elharapta a száját.
2021. márc. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az en fiam is 7 honaposan felállt és csak 9 honaposan kezdett mászni (6 hótól kúszott) és 14 honaposan indult el. Szoval semmit nem jelent, hogy felállt, simán lehet, hogy meg fejleszteni fogja a többi mozgást is. 🙂 az esésre: Igen, hagyd elesni. Természetesen a habtapi stb legyen. Szoval ne a kövön hagyd.
2021. márc. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki néhányszor hogy tudja behajtani a térdét, hogy essen a fenekére. Ebbe hamar belejönnek, és így nem fog eldőlni mint egy zsák. Utána már ne segíts neki, meg kell tanulnunk maguktól esni-kelni, kialakítani a saját megoldásukat.
2021. márc. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!