Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adtátok pici babátoknak...

Hogyan adtátok pici babátoknak a Laevolac-ot?

Figyelt kérdés

Hány ml-t, mikor és hány alkalommal adtatok a szirupból? milyen volt a hatás? a 10 hetes babám sajnos székrekedéses. a kamillától fáj a hasa. vettem laevolacot, de nem akarom, hogy nagyon meghajtsa és hallottam, hogy a poci is fájhat tőle.

éhgyomora, tápszerben vagy vízzel, napi 1 alkalom, 5 vagy 10 mili per nap vagy alkalom????

előre is köszi a válaszokat! a keresőben sajnos nem találtam választ, bocs ha már korábban kérdezte valaki...


2008. dec. 17. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Csecsemőknek 1 kávéskanál naponta az első etetésnél. Feloldhatod vízben vagy tápszerben de ne tedd bele az üvegbe hanem előbb add be a babának aztán etesd meg. ( pl ha előveszel egy etetőcumit befogod a végét, beleteszed a szirupot meg egy kis tápszer és beadod a baba szájába a cumit és abból ki tudja minden nehézség nélkül szívni és tuti nem megy mellé. Aztán pedig szépen megetedheted. Ettől a dózistól nem szabad hogy hasmenése legyen.

A pocakja fájhat tőle, mert laktózt tartalmaz és a laktóz okozhat puffadást, erőteljesebb bélmozgást amit a kicsi hasfájásként élhet meg.

Tápszereknél sajnos gyakori a székrekedés, talán tápszert kellene váltanotok.

2008. dec. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk a dokinéni azt mondta mikor nem votl kakink 4 napig hogy 3x 1 ml adjak be neki!!

Én felszívtam fecskendőbe és ugy adtam a kis drága szájába ,ugy szopogatta mintha muszály lett volna ,irtó édes volt!!

ja de nem használt nekünk semmit!!!

Nekünk a cukorszirup jött be!!

forralt vízbe sok cukor ,aztán lehütve adtam neki 100ml na 1 óra mulva szana meg szét kakiltuk magunkat !

Ugy örültem neki!!üdv egy 4és fél hós baba anyukája

2008. dec. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 ml-t szoktam a tápszerbe tenni az utolsó evésnél(23-24 óra között) ha 2 napig nincs a pelusban semmi és reggel kijön a dolog.Neki semmi problémát nem csinál a Laevolac.
2008. dec. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek! megpróbálom hajnalban odaadni neki, mert reggel szokott rettentően kínlódni, erőlködni.

köszi még egyszer!

2008. dec. 17. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!