Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, aki korán (1...

Van itt olyan, aki korán (1 éves kor előtt) ment vissza dolgozni?

Figyelt kérdés

Hogy oldottátok meg? Sajnos a munkám olyan, hogy nem nagyon tudok visszamenni a szakmámba dolgozni, ha sokat kihagyok, mivel nincs elég tapasztalatom.


Cserébe heti 3 home-office van, és elég jó a fizetésem ahhoz, hogy kijöjjön belőle egy fizetett segítség nap közben (este nem nagyon tud itt lakni, mert kicsi a lakás hozzá). A férjemnek meg heti 2,5 nap ho van (egyik héten kettő, másikon három).


Van róla tapasztalatotok, hogy hogyan lehet megoldani, hogy ne hulla fáradtan kelljen kelnem reggel? Van, amiben hátrányban lehet a baba, ha nem én vagyok vele? Mit lehet tenni, hogy tudatosan erre készüljünk a baba megszületése után?


Van négy nagyszülőnk is és egy nagybácsink a szomszédban.


Mi a jobb a babának, ha nap közben bölcsiben is van és csak délután van vele valaki vagy jobb, ha egész nap van vele “dadus”?



2022. ápr. 17. 06:43
 1/7 Derjaderja ***** válasza:
100%
Egy éves kor alatt mindenképp otthon jobb neki egy dadussal, mint a bölcsiben.
2022. ápr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Dadus szerintem is, foleg igy, hogy ho-ban tudtok felvaltva lenni, tudod szoptatni, illetve fejni neki, ha kell. Sogornomek is hasonloan oldottak meg, csak csusztatott szabadsaggal. En a nagyobbik gyerekem 5 honapos koraban mentemvisdza heti 16 orabsn full ho-ban dolgozni, ugy, hogy ferjem vihyazott ra munka utan es hetvegen, es hozta szopizni. Ne legyenek illuzioid, hogy nem leszel brutalfaradt, amennyiben olyan lesz a gyerek, hogy nem alszik (az enyem 3 eves koraig kelt atlag 6-8x).
2022. ápr. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

9 hós volt amikor visszamentem és még 6hónapot volt vele a férjem (külföld, kimaxoltuk az itteni lehetőségeket, a többség 3hós gyereket ad a bölcsibe). Ami abszolút hátrány az h a munkahelyem nem támogatta a fejést így 11hós koráig szopizott, közben átálltunk tápszerre. A gyerek hozzánk való viszonya annyiban változott h úgy hiv h anyaapa apaanya, mindkettőt használja mindkettőnkre, a férjem is 50%os szülő lett, ez általában nincs így ahol anya marad 3évig.

Amikor a férjem is visszament dolgozni akkor én lementem 6órába és a bölcsi a munkahelyem mellett van, jön velem reggel, utazunk egy órát és 3kor már felveszem, reggelig velem van újra, nagyon anyás lett, mintha most pótolná a szeparációs szorongást ami 9hósan kimaradt.

A bölcsiben a reggeli korai kelés miatt a 6órából 1.5-2.5órát alszik és 2x eszik, nem sokat van ott érdemben, épp elég h kicsit játsszon, ismerkedjen más gyerekekkel és ugye egy másik nyelvvel.

Felnőnek az 1év alatti bölcsis gyerekek is, én a legnagyobb hátrányát abban látom h nem anyai/apai szeretetet kapnak, de fogalmam sincs h mennyiben okoz ez kötődési problémát náluk, nálunk a dadusnénikhez is bújik de egyértelműen én vagyok az anya a szemében, ott csak időt tölt.

2022. ápr. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Hát én 3 hós koruktól dolgoztam, de full home office-ból rugalmas időbeosztással úgy, ahogy anyukám jött át babázni. A nagynál nem volt gond az alvással, neki elég kiszámítható volt a napirendje is, meg este 7-től reggel 7-ig is képes volt aludni. A kicsi viszont 3 éves koráig kelt éjszaka vagy 3-4x, na meg ott volt a nagy, na akkor nagyon zombi voltam. Viszont ezt a home office-t úgy kell elképzelni, hogy egy ekkora baba, de még egy két éves sem érti meg, hogy ott vagy, de mégsem akarsz vele foglalkozni, tehát anyukám nagyon sokat segített, de végtére is csak akkor jutottam a melóhoz, ha vagy aludt vagy elmentek sétálni és akkor mellesleg még abban a max. két órában valami ebédet is kellett rittyenteni. És ha rákészültem, hogy na határidő és ma délelőtt tuti befejezem, biztos hogy vagy esett és mégse mentek, vagy beteg volt, fogzott... stb. és aztán maradt az éjszakai alvásom terhére. Nagyon nehéz időszak volt. Mikor 2 évesen bölcsisek lettek, akkor ugyan több lett a munka is, de megkönnyebbülés volt, hogy végre mindennek szabott ideje volt és nem a melón járt az agyam, mikor gyerekeztem és nem a gyereken, amikor dolgoztam. Mindig bűntudatom volt és úgy éreztem, bárhogy igyekszem, valaki haragudni fog rám - vagy én magamra.
2022. ápr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

1 évesen adtam be bölcsibe, de ismerek olyanokat, akik ennél is korábban. Nekünk jól működött, de eleinte 4 órában dolgoztam, végig home office-ban, aztán fokozatosan álltam át a 8-ra. Ha beteg volt, általában tudtam mellőle dolgozni itthonról, de ha gáz volt a helyzet, akkor megértették hogy napközben levittem, vagy hogy épp kiesek egy időre. De volt hogy kivettem pár nap táppénzt, mert már nem bírtam.

Összességében abszolút megoldható, ő nem szenvedett semmi kárt ebből, csak nekem nem volt könnyű. De hát tök mindegy, mikor kezdjük el, minden kezdet nehéz.

2022. ápr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a tapasztalatokat, mindegyik hasznos volt. :)


Sajnálom, hogy van akit lepontoztak, mert szerintem mindegyik válasz segítőkész volt!

2022. ápr. 17. 20:13
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond, már megszoktam:)
2022. ápr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!